Stavebni sporeni pri rozvodu

Od: Datum: 18.06.12 20:40 odpovědí: 3 změna: 20.06.12 08:03

dobry den, ctel bych se zeptat jak je to se stavebnim sporeni pri rozovdu manželu. Máme 2 děti,jedno již dosáhlo plnoletosti druhe ne. Stavebni spoření máme dvě, na každeho jedno. Spadá některé z nich do společného jmění manželů které by se při rozvodu dělilo na 1/2?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 21:04
 
avatar

Dobrý den. Nespadá. Finanční prostředky, které rodiče spoří svým nezletilým potomkům, jsou prostředky, které jsou ve vlastnictví nezl. dětí. Rodiče jsou v pozici zákonných zástupců, mají právo s prostředky disponovat, avšak je nemohou zařadit do majetkového vypořádání. Takže takové prostředky nejsou předmětem vypořádání SJM. Pokud jedno z dětí dosáhlo již plnoletosti, pak s těmito prostředky již může disponovat samo a též je nelze zahrnout do vypořádání SJM.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uu
Datum: 19.06.12 17:04
 

dekuji, ja to prave taky nekde takto četl. Mohl bych Vás ještě poprosit o paragraf nebo blíže odkaz který toto upravuje?

Datum: 20.06.12 08:03
 
avatar

SJM upravuje občanský zákoník § 143. Co se týče spoření pro děti, tam je to chápáno, jako opakovaný dar dětem od rodičů. Děti jsou tedy vlastníkem a proto toto nemůže být započítáváno do vypořádání SJM.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.