Typ toalet

Od: Datum: 18.06.12 17:02 odpovědí: 21 změna: 19.06.12 14:44

Zajímalo by mě, proč v ČR neexistují toalety tureckého typu (ty keramické, moderní). Považuji je za mnohem hygieničtější, pokud jsou dobře udržované. Zejména pro ženy si myslím, že můžou být výhodou. V Japonsku se někde používají také (jsou většinou úplně čisté). Zajímají mě vaše názory a zajímalo by mě, zda vůbec v ČR někde takové toalety existují a zda je možné si je takové wc nechat dát domů. Předem děkuji za názory.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 17:17

Dobrý den, pokud myslíte tyhle, tak něco podobného bylo v ruských kasárnách, ale jen díra v zemi a ochoz. Nechtěl bych se vrátit někde do středověku.

doplněno 18.06.12 17:20:

Už to vidím jak výkaly stříkají na nohy.

Turecký záchod

Od: ron*
Datum: 18.06.12 17:21

To opravdu nevím co Vás na takových toaletách zaujalo a zvlášť pro ženy, jak uvádíte.

doplněno 18.06.12 17:24:

Doufám, že nikde v ČR nejsou a nebudu je moci použít.*blee*

Ohodnoceno: 3x

Od: jindrich28
Datum: 18.06.12 17:27

Šlo mi hlavně o to, že nedochází ke kontaktu (s prkénkem atd.), tedy by to mělo být hygieničtější.

Od: skye®
Datum: 18.06.12 17:29

No já osobně si na prkénko sedám jen u sebe doma, takže asi záleží na každém z nás, zda si sedne, či nikoli.

Datum: 18.06.12 17:31

To je jasné, že si ženy na veřejných wc raději nesedají. Ale ta poloha je podle mě právě pohodlnější na té turecké toaletě,tam se dá dřepnout úplně.

Od: krkovicka*
Datum: 18.06.12 17:35

Za dávných času žena pouze rozkrocila na polních pracích nohy a curala jak kráva.;) myslím tím zvíře-ne nadavku:D osobně-tam kde to neznam a je tam velký provoz tak si nesedam.

Datum: 18.06.12 17:43

Právě kvůli tomu, že si na veřejném wc stejně nikdo nesedne, akorát musí zaujmout nepohodlnou polohu, mě napadlo, že by turecká toaleta byla lepší. Nemyslím přímo původní, nějakou modernější verzi, čistou samozřejmě.

Datum: 18.06.12 17:49

Myslím, že se dá určitě říci, že zejména pro ženy menších postav vy dobře udělaný turecký záchod znamenal značnou úlevu - nedovedu si moc představit, jak si poradí někdo, kdo má metr padesát na veřejné toaletě, když si nechce sednout :-D Na nohy samozřejmě nic necáká, pokud člověk zaujme správnou polohu (dřep, ne polodřep). Nevidím ovšem vůbec reálně, že by se to tu chytilo - kolik našich obézních češek vydrží v dřepu? :-D K sehnání jsou určitě, viděla jsem je na nějaké výstavě. Ale nevím kde.

doplněno 18.06.12 17:54:

Když tak koupit v Německu, je to za rohem a budou je tam mít určitě, vzhledem k poměru menšiny... :-D

doplněno 19.06.12 08:38:

Skye: neposoudím, mám o víc než dvacet čísel víc *smich* Ale když jsem říkala kamarádce, jak jí závidím její metr pade, poznamenala něco velmi pochmurného na téma veřejných záchodků... *smich*

Ale je docela psina tady pozorovat, jak je jednoznačně odsuzují zejména ti, co si je nikdy nevyzkoušeli *smich*

Od: skye®
Datum: 18.06.12 19:37

Mám 154 cm a v životě jsem si na veřejném wc nesedla na prkénko

Datum: 18.06.12 17:53

Já si právě myslím, že normální dřep, ten přirozený, který turecké wc umožní, je pohodlnější a příjemnější. Když třeba člověk musí na velkou, na veřejném wc je naprosté utrpení vydržet v takovém tom vysokém polodřepu.

Datum: 18.06.12 18:09

Vyprávěli mi známí, že při cestování Francií chodili na dálničních odpočivadlech na turecké záchody. Prý nějaké trochu jiné než známe z Bulharska a odjinud. Prý velmi hygienické a při jen trochu správném použití prakticky neznečistitelné. tak nevím. Představit si to neumím.

Datum: 18.06.12 18:11

Chce to lepší fotodokumentaci z cest a dovolenou.

Datum: 18.06.12 18:20

To by bylo ideální, nějaké moderní provedení, aby si šlověk mohl sednout normálně na bobek. A když si ženy stejně nesedají, tak proč mít taková veřejná wc? Doma bych asi nechal normální, ale na ty veřejné by se to hodilo hygienicky lépe. Viděl jsem i nějaký projekt dámských pisoárů, ale asi se to moc neujalo.

Od: pb®
Datum: 18.06.12 19:56

Jesteze tohle tady nemame. Velmi dobre si pamatuji jeste ten eklhaft kolem D1. Neni to ani pohodlne a nedovedu si predstavit, jak takovy zachod pouziva osoba se zdravotnim omezenim, osoba starsi atd. S cistotou na verejnych zachodcich nemam problem. Sedam si vsude, protoze ve stoje je to dost nepohodlne a take tak zena nejcasteji pomoci vse mozne, vcetne sebe. Kdyz se mi cistota prkenka nepozdava, tak si ho vhkym toaletnim papirem proste otru.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.06.12 21:51

S tim zcela souhlasím... pravidelně cestuji a veřejné WC navštěvuji často - někdy sedám, někdy ne. Když je ušpiněné či potřísněné, obložím jej toaleťákem:)

Choroby tam nechytnu a na turecký záchod bych šla možná v krajním donucení, fuj. Nevím, proč si tazatel představuje, že by to bylo pro ženy pohodlnější:D

Leckdy jsou veřejná WC čistější než naše vlastní kuchyně a WC.

Ohodnoceno: 2x

Od: des*
Datum: 19.06.12 08:49

Byl jsem na vojně v Brně Na špici.Superkasárna a byly tam turecké záchody.Jenomže,kasárna jsou vystavěny na kopci a v druhém patře tekla přes den voda celkem sporadicky.Dovedete si představit?(asi těžko)V záchodech byly "Hromady" výkalů,které nešly spláchnout.Dalo se tam jít s velkým sebezapřením.Dozorčí na rotě měl za úkol,že až poteče v noci voda,tak splachoval.Ráno byly záchody čisté.Důstojníci měli wc normální tedy mísy a tam do splachovače stačila voda nakapat,tak splachovali normálně.Jen chci dokázat,že TZ jsou xindl a patří do Turecka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.06.12 14:30

Taky myslím:)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.06.12 09:16

Prostě žijeme trochu v jiné zemi, než je turecko...a máme tady své zavedené výrobky.

Nicméně pokud Vám jde o hygienu (jako že ano), pak i v "klasickém" provedení existují alternativy WC, které se dokáží po použití

vydesinfikovat...včetně desinfekce prkénka.

Jediným problémem u těchto poměrně sofistikovaných WC je jejich cena.

http://www.stream.cz/uservideo/317388-samocistici-prkynko

Našel bych i jiné výrobce než CWS...

Je to ale opravdu o ceně..

Datum: 19.06.12 10:13

Když vidím tu vlnu nevole, která se zvedla proti "tureckým" záchodům, musím také odpovědět.I když v Čechách tyto záchody nejsou rozšířené,mám několik zkušeností ze zahraničí.

1/ Chorvatsko - kemp Mlini: Záchodky se tvářily uplně nevinně, vypadaly čisté, ale jen, dokud jste nespláchli. Někde uvnitř to bylo ucpané a po spláchnutí se celý obsah vyvalil zpátky do kabinky a zákazníka pěkně opláchl až nad kotníky. Manželovi se to stalo několikrát, že se řevem a nohama dohněda vyrazil divoce ven. A takhle rozverné byly všechny záchody, ne snad jenom jeden.

2/ Itálie - Lignano Sabbiadorro. Na pláži byly každých asi 100 m žluté hranaté budovy, jedna jako druhá - veřejná WC. Byly tam nízká korýtka se sprchami na opláchnutí nohou od písku a pro ženy 6 kabinek WC. 3 normální, 3 turecké. Naučila jsem se požívat turecké, přestože všech 6 záchodů bylo neustále v bezvadném pořádku. Starala se o to mladá dívčina, neustále pendlovala mezi jednotlivými budovami a uklízela. Měla hadici se silným proudem a za chvilku se vše lesklo a v tom horku to okamžitě i uschlo. Na to, kolik bylo v Lignanu na pláži lidí, mohu říci, že podobně čisté WC jsem neviděla snad ani v dobrých hotelích. A nikdy nedošel papír.*palec*

Takže pokud by si to lidé sami nezaneřádili, případně by fungovaly uklízečky, nic proti tureckým záchodům nemám. Doma bych si ho ale nepořídila. Jaga.

Datum: 19.06.12 14:44

V Pise jsem se setkaů ze zajímavou variantou. Byly to "normální" záchody tak, jak je známe u nás, ale po bocích mísy byly přidělané šlapky, jakási vysutá stupátka, umožňující použití "po turecku".

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.