Exekuce otce mého dítěte

Od: Datum: 18.06.12 15:07 odpovědí: 5 změna: 24.06.12 00:07

DOBRÝ DEN, PROSÍM O ODPOVĚD´ NA OTÁZKU, JESTLI JE NA MÍSTĚ SE OBÁVAT O SVŮJ MAJETEK. S OTCEM SVÉHO DÍTĚTE JSEM SE PŘED ROKEM ROZEŠLA, BYDLELI JSME SPOLU V NÁJMU, ČILI CELOU DOBU MĚL TRVALÉ BYDLIŠTĚ U SVÝCH RODIČŮ, KDE MOMENTÁLNĚ I POBÝVÁ. NYNÍ JSEM ZJISTILA, ŽE MÁ EXEKUCI. NEVÍM ZA CO A V JAKÉ DOBĚ A CO KDY NEPLATIL. ZAJÍMÁ MĚ, ZDA JE MOŽNÉ, KDYBY MĚL EXEKUCI ZA NĚCO V DOBĚ, KDY JSME SPOLU JEŠTĚ BYDLELI, JESTLI BY SE TO MOHLO JAKÝMSI ZPŮSOBEM VZTAHOVAT I NA MĚ ČI MÉHO MALÉHO SYNA. MOCKRÁT DĚKUJI ZA ODPOVĚDI

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.06.12 15:20

Nějak mezi řádky čtu, že vy jste zůstala bydled v nájmu a partner odešel. Možná se pletu. Exekutora zajímá momentální stav, kde má dotyčný nějaký majetek a ne v kterou dobu dluhy nadělal. V prvé řadě navštíví vašeho ex u rodičů, ale může se stát, že exekutorovi nahlásí vaši adresu, že u vás má část věcí, co jste pořizovali společně. V tom případě vás exekutor navštíví, ale vy máte dost času si obstarat doklady na svůj majetek.

Prosím, můžete si vypnou "Caps Lock" a psát normálně a ne velkými písmeny? Třeba si myslíte, že vás příspěvek bude lépe vidět a nebo nevím proč tak píšete. Jedno je jisté - je to nelogické a špatně čitelné. Děkuji.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.06.12 15:23

Podle mého laického názoru ne, na Vás je pohlídat si, aby mu vyjma životního minima nechal exekutor i alimenty na dítě, které jsou nedotknutelné. Samozřejmě není to Vaše povinnost, ale je to ve Vašem zájmu, neboť exekutoři jsou zlodějská prasata co nedodržují zákony, takže je nutno je čas od času je zchladit a připomenout jim zákony.

doplněno 18.06.12 15:25:

Jinak souhlas s předchozím příspěvkem. Předpokládal jsem, že u Vás nemá ani majetek ani trvalý pobyt.

doplněno 18.06.12 15:59:

V tom případě jste měla být OK. Ohledně alimentů, řešte vše přes soud i když to bude po dobrém, když se před soudem dohodnete,mělo by to být rychlé. Pokud potom nebude platit, tak s rodným listem a rozhodnutím soudu na SKPaV (kriminálka) a podat trestní oznámení. Každopádně vymáhat můžete alimenty prostřednictvím soudu (případně následné exekuce) max. tři roky zpětně.

Ohodnoceno: 2x

Od: nikita*
Datum: 18.06.12 15:38

Děkuji za odpovědi. V bytě kde jsme spolu bydleli už nejsem. Společný majetek jsme žádný nepořídili. Veškerý nábytek byl můj. Tedˇjen trnu, jestli mě nebude tento nezodpovědný člověk stát další peníze. Alimenty jsme měli dohodnuty jen ústně, bohužel ty taky neplatí, momentálně to řeším žádostí o výživné. Děkuji za ochotu

Datum: 18.06.12 15:56

Dobrý den. Nikol, pokud jste nebyli manželé a prokazatelně u Vás nebydlí, nemá exekutor právní důvod domnívat se, že u Vás má dlužník nějaký majetek. Může Vás jen oslovit a požádat o info, zda nevíte, kde se dlužník zdržuje atd. ale to je také všechno. Nestýkáte se, nic o něm nevíte a je to.

doplněno 18.06.12 16:20:

Omlouvám se za chybné oslovení- Nikito.

Ohodnoceno: 3x

Od: bubak*
Datum: 24.06.12 00:07

Pokud je exekutor rozumný a slušný (pravděpodobnost tak půl promile) tak se to vysvětlí.
V opačném případě vám buď rovnou vykrade byt, nebo přijde a s úsměvem STBáka vám řekne že "má důvod se domnívat" že ve Vašem bytě jsou věci dlužníka a co říkáte vy je mu jedno. Případně Vás bude vydírat, že pokud mu Vy ihned nezaplatíte tak začne zabavovat věci.
V tomhle státě neplatí nedotknutelnost soukromého vlastnictví.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.