Svátek v Boce Kotorské (Černá Hora)

Od: Datum: 17.06.12 22:25 odpovědí: 3 změna: 19.06.12 11:55

dobrý den, neví tady někdo , kdy je v létě v Černé Hoře svátek lodí? Je to v zálivu před Bokou Kotorskou! Na netu jsou dva termíny, buď konec července , nebo jinde zas konec srpna!? Díky , rád bych tam letos vzal děti .

Chosse


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 18.06.12 11:01

Chosse, svátek bude jen ten červencový - 22.7. Jde o procesí ozdobených lodí a bárek, které kolují kolem ostrova Gospa od Skrpjela a házejí kolem něj kameny. Jde o několikasetletou tradici, kdy na ostrůvku ztroskotal námořník. V té době na ostrově nic nebylo, jen kamení. Námořník prosil pannu Marii, že když mu zachová život, postaví na ostrově kostel. A tak se i stalo.

Událost na konci srpna bude spíš jen oslavou na ukončení léta. Bližší datum na internetu není.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: chosse*
Datum: 19.06.12 07:28

Děkuji za fajn odpověď . Bohužel ten červenec nestihnu , ale ten srpnový snad ano . Píší na netu že to je taky s loděmi a prí bude i ohňostroj! Ahoj Pepa

Datum: 19.06.12 11:55
avatar

Milý Chosse, na ohňostroj se až tak moc netěšte. Jiný kraj, jiný mrav. My slyšeli, že bude nádherný ohňostroj v Rodi v Itálii na oslavu svátku Madonny /panenky Marie/. Hrozně jsme se těšili, jak budeme fotit.

Ano, ohňostroj byl. V pravé poledne, horko bylo, z lidí se jen lilo. Do toho ohňostroj. Neviděli jsme nic, tedy nikdo neviděl nic, jen to strašně zabouchalo, ještě víc zasmrdělo a pláž byla celá pokrytá zbytky rachejtlí. A to byl celý ten slavnostní ohňostroj.

Přeji Vám, abyste v Boce kotorské zažil lepší, tohle vážně nebylo k ničemu.*ee* A my se tak těšili... Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.