Kolik si vydělají kadeřnice/kadeřníci?

Od: Datum: 17.06.12 13:47 odpovědí: 17 změna: 11.02.14 22:13

Zdravím ve spolek.

Zajímalo by mě zda nevíte, kolik si tak vydělá kadeřnice/kadeřník?

S pozdravem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 17.06.12 13:57

Kadeřník je svým způsobem řemeslo. Proto se jeho příjem odvíjí od toho, jak je šikovný a má spokojené vracející se zákazníky či nikoliv.

doplněno 17.06.12 14:18:

Můžete si to ale snadno spočítat. Vezměte si, že chlapi se stříhají dejme tomu za 150Kč a ženy za tolik, za kolik se stříháte Vy (pokud jste žena) a odvoďte si, kolik zhruba za hodinu vezme klientů a vynásobte to počtem třeba 8 hodin. A tolik si vydělá za jeden den. Potom to vynásobte počtem pracovních dnů v měsíci a máte konečnou cifru. Ale hodně orientační. Také si musíte počítat s tím, že hodně peněz dá kadeřník do přípravků a tak podobně. A když není ve svém, ale v pronajatém, tak je to také velká nevýhoda, protože musí platit nájem...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marekvasek
Datum: 17.06.12 14:02

Tak cca. kolik si může vydělat? Absolutně nemám ponětí, kolik mají?

Datum: 17.06.12 14:13
avatar

Teta dělá kadeřnici, za normální ostříhání i s mytím vlasů si bere 120 Kč (ani ne půl hoďky). U náročných účesů a barvení se cena vyšplhá často přes 500 Kč, někdy skoro až k tisícovce.

Na druhou stranu ale platí docela velký nájem a používá profesionální šampony a prostředky, takže bych řekl že někdy až tak čtvrtina ceny jde právě na ně.

Kolik si vydělá měsíčně se říct nedá, jednou má víc lidí, jednou míň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvasek
Datum: 17.06.12 14:43

Jasný, almýe neříkejte mi, že každý kadeřník má svůj salon. Taky jsou Ti co nemají salon a pracují jako zaměstnanci ty můžou mít víc či míň, případně kolik.

Od: zabu
Datum: 11.02.14 20:38

Málokdy jsou jako zaměstnanci. Alespoň ti co znám, jedou sami na sebe, a pokud nemají vlastní "oficínu", tak platí tzv. "za křeslo". A dost.10-15tis./měs.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 14:25
avatar

Nějakého čísla se zde asi těžko doberete. Lehce sleduji jednu svou známou, velmi šikovnou a celkem vyhledávanou kadeřnici v malém městě. Několikrát poměrně vážně uvažovala, že profesi opustí a pokusí se získat práci v továrně.

Zájem o kadeřnické služby klesá. Lidé šetří. Jestliže zákaznice dříve chodila každý týden, nyní chodí po 2 - 3 týdnech. Ty, co chodily jednou za měsíc, chodí jednou za dva. Mnohé se všelijak přistřihují doma samy, mnohé rezignovaly na barvení a přiznávají šediny.

Kadeřnice samozřejmě denně vydělá několik tisíc korun, ovšem platí někomu nájem. Pokud má provozovnu ve středu města, platí opravdu hodně. Pokud stříhá doma v koupelně, je zákazníků pochopitelně málo. Z těch tisíců, co denně od zákaznic získá, jde také část na šampony, laky, barvy. Plus voda a elektřina... Všechno zdražuje. jakmile kadeřnice zvedne cenu, opět pár zákaznic odejde.

Celkově bych to shrnula - pokud je šikovná, na jakousi obživu si vydělá, ale ve srovnání se zaměstnancem se stálým platem je její životní úroveň podprůměrná.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vsimavy
Datum: 17.06.12 14:53

Cca 63 412,30 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 17.06.12 15:18

Kadeřnící jsou pěkná sebranka.*smich*Byl jsem tam a jen jsem koukal.Přišla fiflena,kadeřnice ji natočila vlasy na nějaké plíšky,něco obarvila,netrvalo to ani hodinu a chtěla přes 600 Kč!Tolik si nevydělá za hodinu ani poctivý těžce pracující řemeslník.Jen vydělávají na hlouposti.Takhle se vydělávají peníze.Na hlouposti ženských

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 18.06.12 12:12

Nebyl to alobal ty plíšky? To asi kadeřnice dělala melír a těch 600Kč je ještě dobrá cena ;). Polovinu z toho ovšem stojí materiál, tj. barvy, regenerace, šampon atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerryxy
Datum: 11.02.14 16:55

To je pravda ale pouze na půl, spočítejte si kolik potřebuje materiálu jako je šampon, barva, alobal apod. ... Když děláte barvu ženě která má dlouhé vlasy, zde padne celá tuba barvy a tam je průměr okolo 200 Kč za kus, a tím se ten výdělek snižuje.

Smutné je že všichni vidí peníze, ale ne to co je zatím ... v této profesi spousta peněz padne na materiál.

To jen pro objasněnou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stasek
Datum: 17.06.12 16:16

Když by se ti podařilo se dostat do nějaké kadeřnické firmy (což je v dnešní době hoodně nepravděpodobné), tak odhaduju, že mají maximálně něco kolem 10 000 za měsíc... Proto je výhodnější pracovat na živnost. Malá kadeřnictví jsou většinou ve sklepech paneláků na sídlištích, kde si vydělávají docela slušné peníze. U nás je např. takové malé kadeřnictví, na pánským stojí střih 90 Kč a na dámským zaplatíte klidně i 1000 Kč. A to pokaždé když tam jdete, tak je tam narváno... Kadeřnice si také za 2 roky nechala postavit barák v luxusní čtvrti, takže jí to vynáší asi dobrý prachy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 17.06.12 17:21

Když jsem dělala v kadeřnictví,nebo v holičství ,,je to již dávněji,,,byl to úkol. Jak byli lidi,byl kšeft.Pokud už má své lidi ,tak je to OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.06.12 12:16

Od pár šupů až neomezně, záleži na schopnostech a koho "oholíí". Podnikatelé neradi uvádí své příjmy. Ode mne ani ň.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: tamina*
Datum: 18.06.12 13:38

Moje sestra má kadeřnictví a byla v pronájmu od místního podnikavce.Dávala obrovské peníze za pronájem.A to bydlí v malém městečku na severní moravě,kde je obrovská nezaměstnanost.Půl měsíce vydělávala jen na nájem.Zbytek na živobytí.

Po té našla levnější pronájem.Ale není to nijak slavné,ale je to na přežití.Jsou dny kdy má narváno, pracuje o víkendu,na zavolání dojde i k zákaznici domů.Takže se daří.Ale jsou dny,třeba když prší,je nevlídno,sněhová přeháňka apod. a ona nemá celý den jediného zákazníka.Takže nic nevydělá,a ještě spotřebuje elektriku,kterou samozřejmě musí pronajímateli zaplatit.

Možná ve velkých městech si může kadeřnice dovolit chtít za ostříhání 150 Kč,tady to nelze,neuspěla by a je tu konkurence.

Má lidi na objednávky,ale bere pokud to lze i zázníka bez objednání, pokud někdo přijde k večeru neodmítne ho,takže kolikrát se přijde domů jen vyspat a ukázat dětem.

Ovšem jak říká peníze dostane za svou práci na ruku,nemusí čekat na výplatu a je svým pánem...

Takže ono je to něco za něco...ale miliony se u nás tímto určitě vydělat nedají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 18.06.12 14:15
Máme v rodině kadernici.Dělá ji od školy a to už 11let.První byla zamestnana-plat i s premiemi kolem 15tis.Záleželo hodně na úrovni kadeřnictví zda umí dámský i pansky sestřih a samozřejmě i město a malomesto.Poté chtěla rozšířit své dovednosti.Odjela do zahraničí.Tam vystudovala školu.Nevím přesně jakou-vizazista.Dnes už druhým rokem je spolumajitelka jednoho prestižního kadeřnictví.Ne že by dělala jen administrativu,také pracuje.Úplně finančně někde jinde.Je jí 30. bezdetna ,šikovná a umí to.Zvou si ji na modelingove přehlídky.Takže asi tak;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: imedet
Datum: 11.02.14 19:39

Vůbec se toho nebojte, neznám chudou kadeřnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerryxy
Datum: 11.02.14 22:13

jj já znám ale ta to vzala za špatný konec :)

Jinak pokud bych měl být kadeřník, v životě nejdu na HPP. Takto můžete mít cca 12-16 tis./měs. dle lokality jinak klasický kadeřník nebo kadeřnice dle klientely a profesní odbornosti v průměru okolo 35-40 tis./měs. i více, záleží jak je kdo šikovný a jaké má ceny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.