Pujcka ve zkusebni dobe

Od: Datum: 16.06.12 13:06 odpovědí: 6 změna: 16.06.12 21:28

Dobry den, velice rad bych zde zjistil informace ohledne nektere z pujcek ktere lze ziskat jsem-li momentalne ve zkusebni dobe a budu jeste dva mesice.V bankach jsem nepochodil a pujcit si od nekoho ze znamich nelze.Velice bych potreboval nejake informace od nekoho kdo ma napr. zkusenosti s nebankovnimi spolecnosti.Pucjka by mela byt cca vy vysi 30 000 a to na ziskani pronajmu.Na prvni najem a taky kauci a poplatky realitni kancelari coz se v dnesni dobe vysplha asi na 20 az 30 tis.Moc dekuji za veskere informace.Filip


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.12 13:43

Co budete dělat, když vám zaměstnavatel po skončení zkušební doby poví, že vás nepotřebuje a vy budete mít 30 tisícovou, respektive 50 tisícovou půjčku, u které nebudete mít prostředky na jednotlivé splátky?

Chlape, myslete! Proč si podepisovat ortel smrti, když stačí šetřit a pak zaplatit z vlastních!?

Nemáte kde bydlet? V tom případě požádejte známe o jednorázovou pomoc, která vás vyjde výhodněji a bez rizik.

Dnes půjčit peníze i věrohodné osobě je riziko, a to jste sám poznal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 13:55
avatar

.. a k tomu ještě aspoň roční smlouvu na byt v cizím městě, na které pak budete vázán dalším sháněním práce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aabbccdd
Datum: 16.06.12 14:44

dam ti radu do zivota, nikdy si nepujcuj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 16.06.12 15:00
avatar

Dobrý den. Moje úvaha. Proč si kopat hrobeček, tím, že si vezmete půjčku? Buďte rád, že nemáte od takových společností, žádnou půjčku. Co by vás čekalo, každý týden bude k vám jezdit auto a vybírat splátky, zaplatíte až o 50% navíc, nevím jak kde. Když nebudete mít na zaplacení, dostanete další a další půjčku, kde vám hned strhnou dluh a zase vám nic nezůstane a budete si brát další půjčku. Kolem dokola je hodně takových lidí, věřte, rádi by vystoupili z toho rozjetého vlaku, ale tam není návratu. Jakmile nasednete a jednou si půjčíte, tak už nejde vystoupit a dluh jen a jen roste. Pak lidé vyhlásí bankrot na svůj majetek a stejně si nepomohou, jsou bez peněz. Jen rada. Ubytujte se někde na ubytovně, kde neplatíte na celý měsíc, jen třeba na týden, naučte se vařit jednoduchá jídla, která si na ubytovně můžete uvařit, tím ušetříte nějaké peníze a nebudete si muset půjčovat.

Od známých můžete chtít půjčku, když uvidí, že pracujete, bydlíte, chodíte čistě oblečen. Vaše známé, vám s klidem půjčí v nouzi, nějakou korunu, protože budou vědět, že jim peníze v pořádku vrátíte.

Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 16:15
avatar

Po celou dobu zkušební doby může kterákoliv ze stran pracovní poměr zrušit ve zkušební době, třeba i ze dne na den nebo v den, kdy má pracovní poměr skočit (zpravidla až po skončení pracovní směny).

Uzavřete-li nájemní vztah v době, kdy nevíte, zda Váš pracovní poměr bude trvat déle (i Vy můžete ve zkušební době zjistit, že Vám nevyhovuje a odejít sám), půjde závazek, z něhož budete muset plnit podmínky (platit sjednaný nájem) i v případě, že o práci přijdete (na případnou půjčku se samozřejmě vztahuje totéž). Pokud byste chtěl nájemní vztah předčasně ukončit, budete muset zaplatit nájem za výpovědní lhůtu (zpravidla 3 měsíce), navíc můžete přijít i o složenou kauci. [Nemluvě o tom, že nájem bych sjednávala s přímým majitelem, nikoliv prostřednictvím realitní kanceláře.]

U nebankovních půjček hrozí po neuhrazení první splátky zesplatnění celé částky, vymáhání, případně to může dojít až k exekuci. V této situaci bych dala - jak píše výše @viky - přednost ubytovně a vlastní bydlení bych řešila až po skončení zkušební doby, v níž si navíc můžete něco našetřit, takže případná půjčka by pak byla nižší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 16.06.12 21:28

Zdravím.

Nebankovní společnosti rozhodně nedoporučuji. Je to finanční sebevražda.

Zkuste vydržet zkušební lhůtu a pak si vzít půjčku. Nedovedu si představi, jak splácíte závazky bez zaměstnání.

O pronájem by jste stejně přišel a při nesplácení půjčky by Vás o další majetek bezpečně připravil exekutor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.