Spolknutá rtuť

Od: Datum: 15.06.12 21:48 odpovědí: 44 změna: 17.07.12 21:45

Dobrý večer dnes si moje dcera hrála s teploměrem a rozkousla ho. Říkala že všechno sklo vyplyvla ale mám obavy že se ta rtuť dostala do jejího organismu. Rozkousla ho ránu a ted večer zvracela. Doufám že se jí ic nestane. Chtěla bych se vás zeptat jak zjistím jestli rtut ma ješte v tele. Děkuji za dopovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jjjj
Datum: 15.06.12 21:53

Jedte okamzite do nemocnice!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 21:53
avatar

Z wikipedie:

Rtuť patří mezi prvky, jejichž vliv na zdravotní stav lidského organismu je jednoznačně negativní. Je, stejně jako podobně se chovající kadmium, kumulativním jedem. Z organismu se vylučuje jen velmi pozvolna a obtížně, jeho většina se přitom koncentruje především v ledvinách a v menší míře i v játrech a slezině. Bylo prokázáno, že rtuť může v ledvinách setrvat až desítky let. Právě ty jsou při chronické otravě rtutí nejvíce ohroženy.
Projevy chronické otravy bývají často nespecifické _ od studených končetin, vypadávání vlasů, přes zažívací poruchy, různé neurologické a psychické potíže až po závažné stavy jako např. chudokrevnost, léčbě odporující chronická candidóza, revmatické choroby či onemocnění ledvin. Při jednorázové vysoké dávce rtuti se dostavují bolesti břicha, průjmy a zvracení.
Do organismu se rtuť dostává především dvěma cestami _ v potravě a dýcháním. Z potravin jsou rizikovým faktorem především vnitřnosti (játra, ledviny) nebo ryby, které byly kontaminovány rtutí při svém růstu. Rizikové mohou být i zemědělské plodiny, pěstované na půdě zamořené rtuťnatými sloučeninami ať již z průmyslových zdrojů nebo nevhodně použitými přípravky k hubení zemědělských škůdců.
Elementární rtuť je zdraví člověka nebezpečná zejména v případě vdechování jejích par. I proto se doporučuje přechovávat v laboratoři rtuť, kterou nelze uzavřít do utěsněné nádoby (např. polarografické rezervoáry), překrytou vrstvou destilované vody. Kritickým orgánem při akutním vystavení parám rtuti jsou plíce. Vzniká erozivní bronchitida a postižený člověk může dokonce zemřít na respirační selhání. Poškození dýchacího ústrojí mohou být provázeny také příznaky poškození centrálního nervového systému. [8] Páry elementární rtuti totiž snadno pronikají do nervové soustavy za hematoencefalickou bariéru díky své rozpustnosti v tucích.[9] Proto také vyškolení odborníci větší množství rozlité rtuti odstraňují v protichemických oblecích vybavených dýchacími přístroji.[10].
Zvláště nebezpečné jsou organokovové sloučeniny rtuti, které se mohou snadno dostat do živých tkání a to například i pouhým stykem s pokožkou. Tyto sloučeniny se mohou dostávat do životního prostředí např. rozkladem různých organických sloučenin s obsahem rtuti nebo i metabolickými pochody mikroorganizmů při styku s rtutí. Nejčastěji uváděným příkladem je dimethylrtuť, (CH3)-Hg-(CH3), kde je jako smrtelná dávka pro dospělého člověka uváděno již 0,1 ml této kapalné substance.
Sporná je otázka dlouhodobého působení amalgámových zubních plomb, které někteří lékaři považují za zcela neškodně, jiní upozorňují na glomerulopatie a autoimunitní onemocnění, které byly ve vztahu k expozici rtuti popsány.[11]. Popisované hypersenzitivní reakce na rtuť se vyznačují celkovými příznaky, vyrážkou na tváři, na krku a v místech ohybu končetin (flexní rýhy) končetin několik hodin po kontaktu. Zaznamenáno bylo i nespecifické poškození v ústech zvané lichen ruber planus.[12] Problematický je však především osud rtuti, která se uvolňuje do atmosféry při zpopelňování těchto osob v krematoriích, což je stále častější způsob pohřbu. Evropané mají v ústech více než 1100 tun rtuti a každý rok končí jen v zemích EU asi 30 tun rtuti ze zubních amalgámů v půdě, 24 tun ve vodě a 23 tun v ovzduší.[13]
Toxicita jednotlivých sloučenin je závislá především na jejich rozpustnosti ve vodě.[8]Z tohoto pohledu jsou nejvíce rizikové sloučeniny dvojmocné rtuti Hg+2, které jsou nebo spíše bývaly užívány jako jedy pro hubení hlodavců a jiných zemědělských škůdců.
Nebezpečnost elementární rtuti při požití je nízká. Vstřebává se cca 0,01 % požité rtuti a pokud rtuť nesetrvá v trávicím traktu delší dobu nebo není požívána dlouhodobě, nemá zřejmě žádné toxické účinky.[14]
Minimální škodlivost elementární rtuti dokazuje kuriózní příklad nepovedené sebevraždy, kdy si potenciální sebevrah vstříkl injekčně několik mililitrů rtuti do žíly. Protože pH lidské krve nedovoluje rozpouštění kovové rtuti, nestalo se naprosto nic. Rtuť nakonec skončila v srdci "sebevraha" a on s ní žil ještě řadu dalších let.[8]
Nejtoxičtější je rtuť ve formě organosloučenin (metylrtuť). V této podobě se nachází v rybách a organismus je schopen ji přijmout téměř ze sta procent. [zdroj?]Rtuť patří k nejjedovatějším prvkům.[zdroj?] Způsobuje neurologické poruchy, poruchy vidění, svalovou slabost, únavu, snižuje reprodukční schopnosti, prochází placentou a způsobuje psychomotorické poškození plodu.

doplněno 15.06.12 21:56:

A ještě:http://www.zbynekmlcoch.cz/in…rojevy-lecba-prevence-amalgam

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.06.12 21:53
avatar

neblázněte a volejte 224 91 92 93 nebo 224 91 54 02
http://www.tis-cz.cz/
rtuť je velmi nebezpečná!
Ohodnoceno: 2x
 
Od: sarusajus
Datum: 15.06.12 21:58

Můžu se ještě zeptat jestli je už vše v pořádku když jsem povlečení z postele oddělala a vyprala?

Datum: 15.06.12 22:00
avatar

nn, určitě tam zavolejte... za to skoro nic nedáte a budete vědět velmi přesný postup, co máte dělat. Tohle je opravdu hodně nebezpečné to podcenit! Stačí vědět rodné číslo a zavolat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjjj
Datum: 15.06.12 22:01

Pokud zvracela, je nebezpečí, ze rtut pozrela. Rtut je toxicka, tudiz hrozi otrava, neberte to na lehkou vahu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 15.06.12 21:55

měla jste se aspoň zeptat v lékárně ,,když nic,,,je jedovatá ,,to snad víte ...Já bych pádila k lékaři

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym1*
Datum: 15.06.12 22:01

Jedte do nemocnice!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 22:02
avatar

Každé i sebemenší množství rtuti se projeví silným průjmem ve velice krátké době. To je moje vlastní zkušenost. Pokud vaše dcerka neměla tento problém od rána až do této doby, zřejmě se jí do těla žádná rtuť nedostala.

doplněno 15.06.12 22:07:
Nebezpečnost elementární rtuti při požití je nízká. Vstřebává se cca 0,01 % požité rtuti a pokud rtuť nesetrvá v trávicím traktu delší dobu nebo není požívána dlouhodobě, nemá zřejmě žádné toxické účinky.[14]
To je opsáno z té první odpovědi.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: sarusajus
Datum: 15.06.12 22:05

Řekla mi že ráno jej rozkousla a ted večer zvracela je to teda možné že rtut pozrela?

Datum: 15.06.12 22:09
avatar

tohle nechápu, vážně chcete riskovat zdraví kvůli tomu, abyste nemusela nic řešit? Pokud ji spolkla, byť ji jen sklouzla po jazyku, tak se jí ukládá v těle pravděpodobně v játrech, je to toxický těžký kov, pokud je šance ho z těla vyvázat pomocí nějakého postupu (živočišné uhlí), tak je potřeba to udělat... ozáření jádrem se taky nemusí nutně projevit okamžitě!

když vám tu někdo řekne, že asi ne protože xyz, jste si jistá, že si to za pár let nebude vyčítat, že jste byla jeden den pohodlná? Hlavně nejde o vaše zdraví!

doplněno 15.06.12 22:12:

"Mám o ni strasne velky strach ze muze nejak vážně onemocnet myslite ze kdyz se ji nic do rana neprihodi takze je to v potadku?" *bzum* ten strach není tak velký *bzum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 15.06.12 22:07

Klid, ona kovova rtut neni tak nebezpecna, jak se nam snazi obcas ve zpravach namluvit. Takze opravdu neni treba kovovou rtut v lahvicce likvidovat v atombordelech, ale chapu, ze pro laickou verejnost to jsou zajimave zabery. Nebezpecne jsou organicke slouceniny rtuti a pary rtuti. Jo kdyz se takhle studentovi stane, ze rozbije teplomer v olejove lazni a vari to klidne dal, tak to je vazne na presdrzku. Pokud dcera kovovou rtut spolkla, tak s nejvetsi pravdepodobnosti z toho bude mit jen zazivaci potize, coz se uz stalo. Jinak me docela pobavila odpoved, ze se mate zeptat v lekarne. Vetsina farmaceutu krom teplomeru rtut ani nevidela, natoz aby s ni pracovala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sarusajus
Datum: 15.06.12 22:10

Mám o ni strasne velky strach ze muze nejak vážně onemocnet :( myslite ze kdyz se ji nic do rana neprihodi takze je to v potadku?

Od: samadoma*
Datum: 18.06.12 00:15

*bzum* ježíši ,já vám asi nerozumím ,rtut je chemikálie ,jako taková se považuje za jedovatou a vůbec ,dávno máte být na cestě s děckem do špitálu ,ne to tady řešit ,strach vás má popo*bezim*hánět k lékaři ,hodně štěstí ,at to dobře dopadne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 15.06.12 23:12

proč vás to zaráží ,,aby ji snad řekli co rychle udělat.V lékárně nejsou jen uklizečky, pokud u vás ano ,tak pardon.

doplněno 15.06.12 23:17:

pb,,myslíte,že vy jste chytřejší než magistra? Po Rath...i je volno ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarusajus
Datum: 17.06.12 21:11

Blbě jsem to v nervozitě popsala .Já ji donutila vyzvracet se,četla jsem to na netu donutit toho dotyčného se vyzvracet tak si zatlacila na krk a bylo to.Je možné že nic nespolkla tvrdí že vše vyplivla a na posteli byla velká kulička.Průjem nebyl.Ale díky za dobrou odpověd.

Datum: 15.06.12 22:10
avatar

Raději jet do nemocnice zbytečně a pak být v pohodě, než to podcenit a pak litovat. Jen nějak nechápu - ráno rozkousla teploměr, a Vy nic? Až teď večer napíšete na net, že zvrací? To se nezlobte, ale být to moje dítě, hned po tom rozkousnutí mažu s malou do nemocnice.

Rtuť sice skutečně není tak smrtelná, jak se nám leckdo snaží namluvit, ale neškodná rozhodně není.

doplněno 15.06.12 22:11:

Přestaňte se pořád vyptávat, zda to bude v pořádku, na to Vám zde nikdo neodpoví!

Sbalte malou a jeďte do nemocnice.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sarusajus
Datum: 15.06.12 22:12

Dozvěděla jsem se to až ted večer že ho rozkousla

Od: anonym1*
Datum: 15.06.12 22:14

už jeďte do té nemocnice

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 22:35

Rekla bych .ze rtut je jedovat.Ale cetla jsem,cituji.Rtt z lekarskeho teplomeru neni po poziti jedovata,horsi je kdyz se necha neuklizena v mistnosti a vdechuje.Kulicky rtuti nasat do injekcni strikacky a uzavrit do sklenicky s vodou,Mistnost radne vyvetrat.no,stejne ja osobne bych k lekari jela.Dale si zavolejte na toxikologii,maji sluzbu nepretrzite,poradi vam,co delat.Tel-224919293

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarusajus
Datum: 18.06.12 19:16

Tak jsem volala na tu toxikologii a řekli mi to samé.prý dávka z teploměru není nic.Tak jak říkáte.horší jsou výpary.Možná ji ani nespolkla.Kuličku -větší měla na posteli.Díky za číslo.

Od: buss
Datum: 15.06.12 22:54

A já si myslím, že to není tak katastrofické, vzhledem ke svým vlastnostem jde rychle ven, možná i sračka..., ona se zase nijak moc nevstřebává. Otrava nehrozíí. Spíše pozor na sklo.

doplněno 15.06.12 23:00:

Jak čtu předcházejhící odpovědi, tak by bylo snad třeba aktivizovat pohřební službu..., mýty fungují, proč si o tom něco nepřečtete?

Ohodnoceno: 5x
 
Od: sarusajus
Datum: 18.06.12 19:31

Máte pravdu.vyzvracet jsem ji donutila,jinak jakože ze rtuti to nebylo.Řekla jsem jí že se musí vyblinkat.Dala si prsty do krku a bylo to.Průjem nebyl.6ádné potíže.Volala jsem na toxikologii a řekli mi to samé co vy.Díky.Asi to fakt někteří přehánějí.Všichni dělají jako kdyby měli děcka na řetězech .Chtěla bych vidět jak je hlídají 24hod.denně aby si neublížilo.Nedělám ani histerické závěry.Možná ani sposta lidí neví co právě jejich děcko požilo a druhýho kritizujou co jsem za matku..Jiný děcko by teploměr schovalo i se spolknutou rtutí ze strachu před rodiči aby se nezlobili ,jak to děti dělají,a prd se dozvíte a pak si řeknou:proč mu padají vlasy?bud má málo vitamínů a nebo jsem blbá ,neuhlídala ho a spolkl jako malé rtut.
Datum: 18.06.12 20:23
avatar
Většina lidi by nejdřív jela na pohotovost, určitě by si nevypisovali na netu do půlnoci
Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 18.06.12 20:47
Když necháte své děcko hrát si s teplomerem nechcete mu rovnou dát celou lékarničku?Co koupit digitální,ať si spolkne baterky.Taky by to šlo;) TYHLE věci se mají zamykat a jestli mi nevěříte téměř na všech nebezpečných věcech píšou -uchovejte mimo dosah dětí.
Tohle není jen tak.Stalo se jí to doma.To je jako by jste jí to sama nabídla.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 21:55
avatar

Nejde o hysterické závěry ani děcko v řetězech. Pokud se ale mému dítěti něco stane, rozhodně, jak píše Krkovička, nebudu vypisovat na net, ale pomažu do nemocnice. Nikdo z nás není lékař a nemůže vědět, jak konkrétní dítě zareaguje. Raději jet zbytečně, než pak řešit následky proto, že se mi do nemocnice jet nechtělo.

Nekritizuji, že jste dítě neuhlídala,to je nemožné, ale že jste pouze napsala na net, kde jste si přečetla pár tipů, co si kdo myslí, aniž by to věděl s jistotou, a čekala, co bude. Možná jste měla štěstí, které přístě s tímto přístupem mít nemusíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.06.12 23:29
avatar

Že je rtuť jedovatá,o tom není pochyb.Ovšem v trávícím traktu kovová rtuť se příliš nezdrží,aby otrávila organizmus.Je nutné podat živočišné uhlí a pak mléko.Nic jiného nedají ani v nemocnici.Daleko horší je rozlitá rtuť do koberce,kde se bude dlouhou dobu vypařovat.Páry jsou při dýchání daleko toxičtější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.06.12 08:31

Přesně tak, podejte pro jistotu živočišné uhlí, pokud bude zvracet dál, navštivte lékaře...A příště si dejte pozor, ať si Vaše dcera nehraje např. s ostrým granátem...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.06.12 09:37
avatar

Rtuť je skutečně velmi jedovatá, a jak píše Jabraka, nejhorší jsou rtuťové páry. Rozlitá rtuť se částečně dá sesbírat, ovšem větší množství může zapadnout do škvír v podlaze, možná se ztratí ve vlasu koberce. Pokud se vám nějakou podařilo sesbírat, dejte ji do lahvičky a zalijte vodou, která zabrání odpařování (co s takto uloženou rtutí dále, to už není akutní otázka a lze ji řešit později v klidu - sběrný dvůr? mobilní místa na sběr nebezpečného odpadu?) . Zatoulaná rtuť na podlaze se (v laboratořích, kde jí může být hodně) likviduje sirným květem (řekl bych, že vznikne rumělka, ale to by vám řekl spíš Jabraka), ale ten asi nemáte. Cituji:

Rozlitá rtuť se sesbírá pomocí kleští na sbírání rtuťových kuliček nebo pomocí tvrdého papíru. Kuličky, jež nebylo možno sebrat, se posypou jemným zinkovým práškem (Zn) nebo sirným květem a vše se pozorně smete. Znečištěná rtuť se uchovává ve zvláštní nádobě převrstvená vodou.

No a co se týče možné spolknuté rtuti: konkrétní akci poradil Jabraka, ale proč proboha nezvednete telefon a nezavoláte na to toxikologické středisko, jak vám radí Clayman. Jistě že je v teploměru rtuti málo, a je možné, že vám neporadí nic jiného, ale bude to fundovaná rada a vysvětlí vám míru rizik . Číslo máte výš, já ho sem přetapetuji: volejte 224919293 nebo 224915402 jak praví Clayman, buďte připraveni sdělit plné jméno a rodné číslo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.12 12:21

Jima me hruza,kdyz si vzpomenu,ze jsme meli doma v mem ,detskem veku a to hodne let,vylitou rtut mezi drazkou na sklo u policky.spatne se to z toho dostavalo,tak se tam kulicky rtuti valely radu let.Kdo vi,jestli diky tomunejsem dnes tolik nemocna a i muj brat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: technoman*
Datum: 17.06.12 12:32

S tím naděláte... Když jsem jako malý kluk jezdíval do lázní a někdo z kluků rozbil teploměr, tak jseme to pomáhali setřičce sbírat, honili jsme to prsty a papírky do velkých kuliček, pak se to nabralo na papír a hodilo do záchoda a bylo to.;)Stejný "drama" jako se nadělá s azbestem a kde nic tu nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 16.06.12 16:21

Neřešte jak moc je pravděpodobné, že ji pozřela a do nemocnice jeďtě. Maximálně vám řeknou, že jste přišli zbytečně. Lepší, než přijít pozdě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.12 14:53
avatar

A byla to opravdu rtuť nebyl to jen obarvený líh?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarusajus
Datum: 17.06.12 21:15

Jak jako obarvený líh.To dělají jo?To jako nevím.Asi stříbrná rtut!Nebo jaká sračka.Ale dcera je dobrá.Nezvrací nekaká.

Datum: 17.06.12 21:53

Pokud je ve skleněném teploměru barevná tekutina (modrá,červená) a hlavně není stříbrná, tak se jedná v této aplikaci o bezpečnou náhradu rtuti a je to neškodný líh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 13:10

Já bych ještě doplnila Vaši odpověď. Pokud má tekutina stříbrnou barvu, ale po rozbití teploměru kulička ztuhla, tak pak jde o gallium a ne o rtuť. Gallium se začalo používat právě po tom zmíněném zákazu, jeho nevýhoda je, že se teploměr špatně setřepává, protože teplota tání gallia je cca 30°C.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.06.12 22:46

Od roku tuším 2009 se rtuťové teloměry neprodávají, právě kvůli rizikům. Pokud byl teploměr starší, rtuť v něm pravděpodobně byla. Kuličky vám to udělalo? Barvu to ěmlo jakou?

doplněno 17.06.12 22:51:

viz. např.: http://zpravy.idnes.cz/rtutov…x?c=A090702_145411_domaci_pje - včetně návodu na bezpečnou likvidaci, kterou jste, zdá se, také neprovedli (pokud ano, omlouvám se, nečetla jsem celé)
Upřímně vás nechápu mít jen maličké podezření, že moje dítě (které zatím nemám) nebo kdokoli mohl spolknout rtuť, okamžitě vyhledávám lékaře a neradím se o tom x hodin na internetu. Zdá se, že máte štěstí a nic se nestalo, ale zdání a jistota jsou dvě věci... a co kdyby to nedej bože bylo naopaka vy jste začala jednat pozdě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 23:02
avatar

Vážená paní, kdyby blbost nadnášela, tak létáte jako holubička!

15.6. jste se ptala na radu. Takřka všichni Vás posílají k doktorovi a vy jste do dnes neučinila? Není to Vaše zdraví, ale zdraví Vašeho dítěte a máte za něj zodpovědnost. A't to bylo cokoliv, dcera zvracela, je jedno jestli rtuť, nebo cokoliv jiného. K lékaři jste měla jít hned!

jestli tekutina byla stříbrná, tak nic než rtuť to není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.12 07:49
avatar

Souhlasím naprosto s Majsterjoe. Rtuť je silně jedovatá a Vy, místo, abyste pádili hned k lékaři, tak to tady sáhodlouze rozebíráte. Co kdyby bylo už pozdě? /upozorňuji, že bych to nikomu nepřála/.

Nevím, kolik let je Vašemu dítěti a vím, že dítě se těžko uhlídá a musí se hlídat takřka pořád. Jak je možné, že si mohla hrát s křehkým teploměrem a mohla jej rozkousnout? Co navíc skleněné střepiny v ústech?

Připadá mi, že ji klidně příště necháte si hrát s odjištěným granátem. Víte, DÍTĚ SE MUSÍ HLÍDAT ZA VŠECH OKOLNOSTÍ. Nikdy nevíte, co ho zaujme či napadne. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 18.06.12 08:45
Dcera je dobra...to ŘEKLI V NEMOCNICI?Byla jste tam vůbec?Od chvíle co přišla na svět jste za ní zodpovědná.To je trestuhodny.My jezdíme i s klistetem na pohotovost,opravdu nechápu.Říkáte si matka ale mě tohle máma udělat tak končí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.06.12 05:59

Ach jo...Co je lidi ,kterym se dostane rtut do tela,treba diky plombam,nebopostrikum a jinou formou a pak najednoonemocni velice vazne a duvod ani neznaji.Nekdo zajde k leciteli,nebo se podrobi nejakemu spec.rozbor a zjisti se,ze treba ochrne,diky rtuti v tele.zrovna vcera jsem cetla jak tezko se z tela dostava,ze chlorella +koriandrova tinktura.A vy ,presto ze vam tady pisi lide jak je rtut nebezpecna,se spokojite,ze nezvraci.Tohle neni lehkovaznost,ale vase mysleni.Jak jiz bylo psano jinou formou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 12.07.12 23:58

Panejo, jak to tu tak pročítám, tak jen doufám, že nebudu také tak nezodpovědná matka, jestli někdy budu mít děti.
Je to sice už skoro měsíc od přidání, ale pokud by se něco takového stalo mému dítěti, sebrala bych ho a okamžitě mazala na pohotovost. Pořád lepší mít strach o dítě, když je v nemocnici, kde se o něj postarají doktoři, než dělat doktora sám a ještě víc to pokazit.
Doufám, že je dcera v pořádku, protože jestli ne, budete si do nadosmrti vyčítat.
A jak píší ostatní - to je pěkná nezodpovědnost. Malé děti si hrají, a hrají si s čímkoliv, co mají po ruce, takže když se někde válí něco, co se dítěti zalíbí, hned to vezme do ruky a hraje si. A nejenomže to převaluje v rukou, ale strká to i do úst a dá se říct, že je hodně pravděpodobné, že to rozkousne. Samozřejmě, že nemůžete nad dítětem sedět čtyřiadvacet hodin denně a koukat se, aby se něco nestalo, ale v každém případě je třeba věci, které jsou nebezpečné, uložit mimo dosah (někam zamknout, nebo dát tak vysoko, aby tam ani dítě ze židle nedosáhlo). Tak se dá skvěle předejít všem úrazům a případným nehodám.
Já sice děti nemám, ale jednou třeba mít budu, a pořád je lepší, když už se něco stane, jet s dítětem do nemocnice zbytečně, než se potom dívat, jak trpí, když už je pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 13.07.12 00:15
avatar

Vyjmu: Jak píší ostatní? Právě, že někteří "ostatní" nehysterčí, z pozice odborných zdravotníků radí, že po uplynulé době (mezi požitím a dotazem) už žádná krize nevznikne.

Jen na závěr, jsem rád, že moje maminka nebyla hysterka a v době mého dětství neznala internet. Vždy dělala vše podle svého mateřského pudu a podle svých schopností a možností, hlavně podle svého svědomí. Navíc kvůli zaměstnání neměla čas se o mne "nadbytečně" starat. Takže díky tomu jsem dnes svéprávný a fyzicky i zdravotně odolný jedinec, který netrpí alergiemi a podobnými civilizačními nemocemi, který má docela silnou imunitu proti běžným nemocem i extrémním blbcům.

Někde jsem slyšel názor, že většina dnešních miminek by nepřežila, kdyby se narodila před dvaceti (až padesáti) lety. Nevím co je na to pravdy. A také nevím, jaký to má případný vliv na budoucnost lidstva (raději)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pupie*
Datum: 17.07.12 21:45

Jak dlouho teploměr máte? už několik let od vstupu do EU se u nás rtutové teploměry nevýrabějí a neprodáváji!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.