Zakerny majster

Od: Datum: 15.06.12 18:51 odpovědí: 4 změna: 16.06.12 01:13

dobry den.pracujem vo firme uz 7 rokov,a od casu ako k nam prisiel novy majster,t.j. 3 roky su u nas same intrigy.on si skratka vytipuje istych ludi a po tych potom slape.rozprava u veducich pracovnikov na nich ze nerobia,ze porusuju pracovnu moralku a oni mu vsetko uveria.teraz napriklad dal kolegyni podpisat karne opatrenie pre zavazne porusenie pracovnej discipliny,preto ze pisala detom kratku SMS-ku,pritom u nas sa mobil pouziva normalne,nemame to zakazane.z predchadzajuceho zamestnania ho prepustily prave pre klamstva a intrigy.Poradte mi prosim ci je mozne podat na neho oznamenie na inspektorat prace alebo na pracovny sud,lebo uz s nim nevladzeme a veduci o tom vedia ale nic s tym nerobia...dakujem..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 15.06.12 18:58

Zdravím,

podle Vašeho popisu se jedná o šikanu na pracovišti. Podejte stížmost na místním Inspektorátu práce. Máte-li ve firmě odborovou organizaci, tak tam.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wheee345
Datum: 15.06.12 19:38

Na kreteny plati jeden lek, deka.

Tazatel je zena, tudiz nepredpokladam ze byla na vojne a vi co je deka. Vemte si ze mate neoblibeneho veliete co dela jednotce ze zivota peklo. Vemete deku, vecer si na nej pockate, prehodite mu deku pres hlavu a pak jenom tlucete a kopete. No a pak se klidne rozejdete po svym.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 21:41
avatar

Za tuto odpověď si pravděpodobně vysloužím negativní reakce, ale podle mne nemusí nutně jít o šikanu či o bossing (tazatel zmiňuje nadřízeného).

Podle zákoníku práce je zaměstnanec povinen po celou pracovní dobu pracovat. Tzn., že zaměstnavatel nemusí nikomu nic zakazovat, povinnosti zaměstnanců stanoví zákoník práce. Zaměstnavatel oprávněně požaduje, aby zaměstnanci v pracovní době pracovali a nevěnovali se jiným (osobním) činnostem.

I napsání a odeslání krátké SMSky nebo používání osobního mobilu pro soukromé záležitosti je porušením zákoníku práce (ledaže by se zaměstnankyně této činnosti věnovala výhradně v době své přestávky na oddech a jídlo).

Pokud se to stalo jednorázově, nejde podle mne o vážné porušení pracovní kázně, takže to podle mne mohlo srovnat např. ústní napomenutí (nepřipravuje si zaměstnavatel účelově podklady pro případnou výpověď nebo zrušení pracovního poměru?).

Máte-li dojem, že zaměstnavatel porušuje zákoník práce, je určitě na místě se na Inspektorát práce obrátit (počítejte ale s tím, že jde o dlouhodobou záležitost - v řádu měsíců).

Kolegyně se může proti výtce zaměstnavatele písemně ohradit (předat osobně proti potvrzení na kopii nebo zaslat doporučeným dopisem s doručenkou).

- Pro úplnost: Podpis zaměstnance na výtce nebo výpovědi nevyjadřuýje zaměstncův souhlas. Zaměstnanec svým podpisem pouze potvrzuje převzetí písemnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vsimavy
Datum: 16.06.12 01:13

Souhlasím. Takovýma ptákovinama se nikdo zabývat nebude. Když má někdo čas soukromě telefonovat a SMSkovat v pracovní době, tak mu každý zaměstnavatel umožní, aby se tomu mohl věnovat neomezeně, ale někde jinde, zpravidla jako uchazeč o zaměstnání evidovaný na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.