Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 09.02.13 15:58 odpovědí: 8 změna: 16.03.13 20:42

Dobrý den jsem 20-ti letá studentka a hledám si byt. Dočetla jsem se, že můžu dostat příspěvek na bydlení. Dostávám 3000Kč od matky, 2500Kč od otce a na brigádě si vydělávám 3000Kč. Momentálně ještě pobírám přídavky na dítě 700Kč. Příspěvek na bydlení se prý vypočítává z životního minima...životní minimum jen pro mě nebo pro celou rodinu, se kterou už nebydlím? Musím mít nájemní smlouvu a trvalý pobyt na adrese mého bytu, že? Myslíte, že při 5000Kč nájmu i s energiemi budu mít na příspěvek nárok?Děkuji za odpověď :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 16:14

Dobrý den. Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu.

Více info zde: http://www.nasepenize.cz/jak-…-o-prispevek-na-bydleni-10565

Kalkulačka pro výpočet příspěvku zde:

http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-bydleni

Ohodnoceno: 5x

Od: anetat*
Datum: 09.02.13 21:24

Můžu ještě otravovat? Počítá se s tím i životní minimum...to se vypočítává z celé rodiny nebo jen mé, kyž už s nimi nebydlím? Takhle...já mám rodiče rozvedené. Oec žije sám a matka žije s mojí sestrou(Od otce), s manželem a jejich dvěmi dětmi.

Datum: 09.02.13 21:29

Vůbec neotravujete. Pokud budete bydlet samostatně a mít ve svém bytě trvalý pobyt a nájemní smlouvu, pak se to počítá z příjmů všech členů, které s Vámi bydlí v jedné domácnosti. Pokud budete bydlet sama, pak jen z těch Vašich.

doplněno 09.02.13 21:40:

Suzy, jak jsi přišla na to, že tazatelka bude bydlet se svým dítětem? O žádném se nezmínila...

doplněno 09.02.13 21:46:

Není zač, rádo se stalo.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.02.13 21:59

No přečetla jsem si, že pobírá přídavky 700kč na dítě...Ale asi ona sama je to dítě... Tak jsem to pochopila špatně.

Ohodnoceno: 0x

Od: anetkat
Datum: 15.03.13 19:39

Dobrý večer, oomlouvám se, že zas otravuji...ale teď mi psala kamaráda, že si myslí, že na příspěvek nárok nemám, protože jsem studentka...je to možné?

Datum: 16.03.13 20:42

Chcete se opravdu dozvědět, jaké jsou Vaše práva? Běžte na příslušný úřad a tam vzneste svůj požadavek. Vaše kamarádka si něco myslí, my si něco myslíme, Vy si něco myslíte a co z toho máte? Já bych přestala myslet a šla bych se zeptat tam, odkud bych měla určitě dostat tu nejlepší informaci. Hlavu Vám tam nikdo neutrhne. Naopak Vám řeknou, co máte dělat a na co máte skutečně právo.

doplněno 16.03.13 21:42:

Oprava. Jaká jsou Vaše práva...

Datum: 09.02.13 21:32

Vy budete bydlet sama se svým dítětem. Vy jděte na příslušnoý orgán a požádejte tam o pomoc. Budou řešit Váš případ, ne celou Vaši rodinu. Oni Vám stoprocentně vyvětlí, co od Vás budou požadovat za doložení příjmu a tak dál. Je to individuální. Za pokus to stojí. Pokud máte nárok na příspěvek, určitě ho dostanete.

Od: anetat*
Datum: 09.02.13 21:40

Jo, to je vlastně pravda. Děti ještě nemám, tak mi to ani nenapadlo. Podle článků, co jsem si přečetla, bych nárok mít měla. Určitě si tam dojdu. Děkuju moc za odpovědi :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.