Životní pojištění - rezerva

Od: Datum: 14.06.12 17:47 odpovědí: 2 změna: 15.06.12 07:25

Ahoj... mám teď takový problém. Mám životní pojištění u ČP a potřebuji vybrat rezervu... pobírám ale invalidní důchod 2.stupně, a v papírech je napsáno:

,,Zároveň prohlašuji, že v současné době nepobírám invalidní důchod pro invaliditu prvního, druhého či

třetího stupně (plný nebo částečný invalidní důchod) ani neprobíhá řízení o jeho přiznání. Beru na
vědomí, že v případě nepravdivých údajů má pojistitel právo změnit pojistně technické parametry
pojištění."
Co to znamená?... že když mám invalidní důchod, nemůžu vybrat rezervu?. Jestli ano, není to trošku absurdní?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.12 07:09

Pokud již máte na smlouvě vytvořenu kapitálovou rezervu- tedy laicky řečeno naspořeny peníze a máte smlouvu , která vám umožnujě výběr tak si nemyslím, že by měl být problém ji vybrat. Tento výběr nesouvisí s výplatou pojištěného rizika.

Od: paaja*
Datum: 15.06.12 07:25

Ono by to chtělo pročíst smlouvu celou, ne vytrhnout jeden odstavec z kontextu. Já předpokládám, že se jedná o všeobecné pojistné podmínky a uvedený odstavec se týkal data podpisu pojistky. Pokud jste v té době důchod nepobírala, bude vše v pořádku, podmínka je splněna. Na výplatu rezervy to nemá žádný vliv.

Opravdu si ale smlouvu pročtěte, jestli náhodou nejste povinná změnu zdravotního stavu a tedy i přiznání invalidního důchodu hlásit na pojišťovně.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.