Kdo ma koupit rychlovarnou konvici v praci

Od: Datum: 14.06.12 15:57 odpovědí: 21 změna: 16.06.12 08:21

Dobry den,chtela bych se zeptat,zdali je zamestnavatel povinen koupit do prace varnou konvici.Bylo nam receno,ze se mame slozit a koupit si ji sami. Dekuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 14.06.12 16:06

Pokud tu konvici nepotřebujete k výkou práce, například nevaříte kávu klientům, tak proč by byl povinnen?

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 14.06.12 16:11
avatar

Kdybych chtěl být nepříjemný a ironický, tak napíšu že samozřejmě ano...zaměstnavatel je povinen Vám koupit nejen rychlovarnou konvici, ale i kávovar, lednici, mikrovlnku, pěnu do koupele...a vonné svíčky...a lak na nehty..

Ne, samozřejmě že není povinen...Ale při dnešních cenách mu 400Kč nic neudělá...na druhou stranu, Vím také ne..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.12 16:12
avatar

Dobrý den. Apolenko, to není pracovní pomůcka. Takže to jeho povinnost není. Je smutné, že už zaměstnavatelům je líto peněz i za něco takového, jako je varná konvice, ale co člověk nedělá?*nevi*

doplněno 14.06.12 16:16:

Opr. - nadělá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 14.06.12 19:40

ja se nedivim ze ji nechce zamestnancum koupit, jak se rika podej prst a urvou ruku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 16:14
avatar

Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnancům nejpozději po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku na oddech a jídlo v délce minimálně 30 minut.

Není povinen jim poskytnout ani zajistit stravování, zajistit možnost ohřevu přineseného jídla ani kupovat rychlovarnou konvici. Pořídíte-li si rycholovarnou konvici nebo jiný (elektro)spotřebič sami, může po Vás zaměstnavatel požadovat úhradu spotřebované energie.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vsimavy
Datum: 14.06.12 18:35

+ pravidelné elektrorevize

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 14.06.12 19:05
avatar

Dobrý den. Zaměstnavatel nemusí zajišťovat varnou konvici pro zaměstnance. Když si chcete vařit kávu ve várné konvici a zaměstnavatel s tím souhlasí, je lepší si konvici koupit. Stačí dojít do Globusu, každou chvilku mají Akce, pěkné konvice stojí 150,- Kč. Používáme jí léta a je dobrá. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imrous*
Datum: 14.06.12 19:22

Hladovec jeden..*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 14.06.12 19:31

To musí být v soukromé firmě, kde se musí peníze vydělávat. Ve státní správě si ta pakáž za naše daně nakupuje všechno, co je napadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 07:02
avatar

Bohužel, povinností to není. Před léty nám to náš japonský chlebodárce vyřešil tak, že dal práci i další firmě, která vlastnila nápojové automaty. A ty u nás instalovali. Mělo to výhody i nevýhody.

1/ Výhody: zaměstnavatel na to zřejmě něco doplácel, tudíž jakákoliv káva v kelímku stála 6 Kč, čaj 2 Kč. To byla slušná cena.

2/Nevýhody: 2 automaty, občas některý nefungoval a o 10 min přestávky se kolem rojili žízniví pracovníci jako vosy. Přestávka často pro všwechny žíznivce nestačila. Navíc: já kávu nepiji, měla jsem zájem o čaj. Byl sice chutný, ale takový ten citrónový granulát, sladký jak... A to jsem si s diabetem dovolit nemohla. Navíc měkký, vřelý a kroutící se kelímek v ruce nebyl příliš příjemný.

Také bych byla uvítala vlastní čaj ve vlastním porcelánovém hrnku, ale nešlo to. Bohužel, pryč jsou ty doby, kdy ... Ale co jsme chtěli, dnes to máme a co naděláme. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.06.12 08:48

Jago, to bylo v tom Panaconiku? Někde jsem od tebe četl jak to tam chodí a jsem moc rád, že jsem tam před lety neprošel konkurzem. Respektive jsme se nedomluvili na odměně za moji práci *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 06:31
avatar

Ano, Láďo, bylo to v tom Panasonicu. Ty vzpomínky snad nikdy nevyblednou /bohužel/. Ovšem ty nápojové automaty patřily k tém lepším vzpomínkám, i když nápoje nestály za mnoho. To tam byly daleko horší věci a opatření.

Něco zlého pro něco dobrého - myslím si, že můžete být rád, že jste se nedohodli. I když je dneska o práci nouze a člověk si nemůže vybírat, tak tam už opravdu ne! *zed*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 15.06.12 08:41

No tak to záleží na šéfovi, kus od kusu. Já jsem kajícně koupila konvici za své, šéf pravil tak to ne, koupíte konvici, já vám ji zaplatím a musí to být taková s opatřením, že nevyhazuje pojistky. Takže konvici číslo jedna mám doma a pořádnou "od šéfa", na atom trval, je v práci. Ví, jak na zaměstnance, my mu teď samozřejmě také půjdeme na ruku a celkem rádi, čaj či kafe potřebuje v pracovní době každý.

Takže kdyby byl šéf co k čemu, využije situace a udělá gesto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 15.06.12 08:52

Doplnění: Kávou přestávku máme po obědě a šéf jí rád chodí trávit společně s námi, baví ho plkat o ptákovinách a chlubit se případně vnoučaty.;)Pro tady tu větší skupinu jsme koupili kávovar, také se složilo pár šéfů. Milovníci kávy jsou z toho veselí. Ničemu to neškodí, nedá se říci, že bychom se nějak víc flákali. Naopak ti co zůstávají déle do večera se dopují kvůli čilosti. To kafe se zapisuje na papír, vybírá se a sypou tam Arabicu, pokud vím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.06.12 08:49

Fram má pravdu. Zaměstnavatelovou povinností to není (nechce-li po tobě, abys jako pracovní činnost vařila kafíčko), ale jen hloupý šéf si nechá ujít takovou příležitost jak si naklonit podřízené pro budoucí možnosti nátlaku *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.06.12 09:11

Ne, v práci se má dělat a ne kafovat. Chce to rozumnou míru. Bohužel u státních institucí je to opačně. V kanclu jsme byli dva a oba konvici, větráky, pc, tiskárnu, internet, tak celá "firma" vč. ledniček. Rádia pak posbírali, aby se za ně neplatilo. Šak to lid uhradí. A co odbory, když za vás bojují?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 10:28
avatar

První otázka vůbec je, jestli na pracovišti něco takového vůbec smíte mít - z bezpečnostních důvodů. Na různá ta ohřevadla musí být, obecne vzato, povolení od hasičů, nebo aspoň muselo to být (i když nepovolených vařidel byly mraky).. Možná jsem zaspal dobu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fram
Datum: 15.06.12 10:58

...Nezaspal. Právě jedna z našich konvic vyhazovala pojistky, když byly přístroje na vodičích z téže "krabice" všechny v chodu. Elektrikář vymezil parametry, které má konvice mít, aby se tak nedělo, ale stejně ji zapínáme jen ráno, nebo když "je volno". Vlastně by tam být neměla, ale my jsme ještě ti s tou nezbytnou "pohodičkou" (ale vůbec vaření nápojů výkonnost nesnižuje, jak tu někdo tvrdí, spíš naopak);)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.06.12 11:04
Ne povinen není.jestli konvice není běžnym vybavením podnikových kuchyněk tak nevím co byste chtěla.Kafe a čaj se vaří pouze pro návštěvy.Pak ano,měl by jí na pracovištích zajistit.Pro Váš debatní kroužek,se složte.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 16.06.12 06:39

V kuchyňce jsme měli vždy kovici vlastní a střídaly se. Jak se komu doma přestala líbit,tak ji donesl.Přeleštila se a bylo.Byla zadarmo a funkční.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 16.06.12 08:21
avatar

Co třeba v zimě čaj, to snad není součást debatního kroužku?!?!?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.