Jak oznámit úmrtí otce?

Od: Datum: 13.06.12 20:46 odpovědí: 19 změna: 14.06.12 17:05

Zdravím všechny diskutující. Bohužel se nám v rodině stala velmi smutná událost - umřel mi táta. Moje sestra je na dovolené v cizině a vrátí se o víkendu. S mámou nevíme kdy a jak jí to oznámit. Pokud jí to napíšeme, bojíme se co to tam s ní udělá. Co máme dělat, počkat až se vrátí domů a říct jí to natvrdo? Děkuji *plac*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.12 20:48

Měla bych obavy, že s Vámi vyběhne, proč jste jí to neřekli hned, a a rgument, že jste jí nechtěli zkazit dovolenou, možná nezabere.

Být sestrou, chtěla bych to vědět hned, dovolená nedovolená. Byla bych naštvaná, kdyby mi to někdo řekl až za týden.

Ale každý se k tomu postaví jinak...

Ohodnoceno: 1x

Od: madfad
Datum: 13.06.12 20:51

Ale když jí to řekneme hned, co když se tam sesype? Poté jí také bude čekat dlouhá cesta domů autobusem. Bojíme se, jak to tam sama zvládne...

Datum: 13.06.12 20:52

To musíte rozhodnout Vy, doma Vám může vyčíst, proč jste jí to neřekli hned...

doplněno 13.06.12 20:54:

A co jí napsat, že je nutné, aby přijela domů? Z vážných důvodů? Když přijede týden po úmrtí, tak už budete mít všechno zařízené, pohřeb atd., což ona může brát jako takovou zradu..

Datum: 13.06.12 22:56

S tim absolutne nesouhlasim. nedokazes pochopit jak to muze vzit clovek, co je citlivejsi nez ty. Sam nevim, jak bych se zachoval, ale nejlepsi by bylo rict ji to osobne az se vrati.

Datum: 13.06.12 20:53

Také zdravím. Oznámila bych to sestře, až se vrátí domů. Bohužel, tatínkovi už nepomůže a dozvědět se takovou věc daleko od domova, není dobré. Takže až se vrárí, sdělte jí tu smutnou správu. Bude kolem sebe mít své blízké a budete si vzájemnou oporou. Jen můj názor. Upřímnou soustrast.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 13.06.12 20:53

Počkat... Takový věci se mnohem lépe přijímají při osobním sdělení, než mailem/SMSkou...

Každopádně nezávidím a přeju pevný nervy...

Od: wamp®
Datum: 13.06.12 20:59

Také zdravím,a vyjadřuji vám i celé rodině upřímnou soustrast!Je to ta nejsmutnější událost v našich životech...Co se týče vašeho dotazu,prosím vás,jistě to sestře nesdělujte pokud je na dovolené,to by mohlo zanechat velmi negativní dopady!Až přijede...A jakým způsobem?Já bych jí to neřekla jinak než přímo,stejně,pokud vás uvidí až budete v slzách,co ji asi tak napadne...No jistě,to nejhorší,proto jí to řekněte hned,musíte se s tím poprat vy,musí i ona.Zvládnete to,uvidíte.Ženská,když říká,že nemůže,tak toho zvládne ještě nejméně 2x tolik,toť Svatá pravda!

Od: krkovicka*
Datum: 13.06.12 21:17

Smrt v rodině se oznamuje až když to sám oznamovateel ustoji a po telefonu je to neosobní zvlášť tahle zpráva.Být Vámi počkala bych až sestra přijede.Upřímnou soustrast.

Datum: 13.06.12 21:23

Asi máte všichni pravdu:( Já to brala ze zkušenosti kamarádky, její sestra byla v zahraničí na brigádě (taková ta práce, ale i dovolená). Umřel také otec, a sestra se ze zahraničí vrátila asi 12 dní po jeho úmrtí. Nikdo jí nic neřekl, už bylo po pohřbu - a jí to přišlo jako dost podraz, docela dlouho pak s rodinou nemluvila...

Ale zase se to liší člověk od člověka.

doplněno 13.06.12 21:27:

Hlavně to zvládněte. Buďte silní.

Od: madfad
Datum: 13.06.12 21:25

Pohřeb určitě stihne. Děkuji všem za rady, nějak se s tím popereme. Díky

Datum: 13.06.12 22:35

Osobní zkušenost: když zemřel můj (nevlastní) otec, bratr (jeho syn) byl zrovna na dovolené někde ve Venezuele a měl se vrátit asi za 14 dní. Maminka odložila pohřeb a počkali jsme, až se bratr vrátí. I s oznámením otcovy smrti jsme počkali na bratrův návrat. Zdálo se nám hrozné ještě ke všemu mu zkazit dovolenou.

Datum: 13.06.12 22:58

Pochopitelne to je uz jina vec. Nezucastit se posledniho rozlouceni hodne zaboli. Neco podobneho jsme meli v rodine take, ovsem dotycny nebyl po zdravotni strance v poradku, byl v nemocnici a tak se cekalo az se vrati domu...

Od: overitnick
Datum: 13.06.12 21:53

Já bych to chtěl vědět okamžitě.

Sice se tím už ničemu nepomůže, ale hodně dlouho by mě hryzalo, že jsem se bavil na nějakej hloupej dovolenej, zatímco můj táta zemřel.

Nikomu bych to zřejmě nevyčítal, když by mi to nesdělili, ale osobně by mě to strašně vadilo.

Datum: 13.06.12 22:36

Upřímnou soustrast.

Záleží kolik roků sestře je, v jakém zdravotním stavu a zda je tam sama nebo s někým kdo by se o ní dokázal postarat. Já se tuhle strašně smutnou a absolutně nečekanou zprávu taky dozvěděl po telefonu - a i když byla skoro půlnoc a já byl dost unavený a ospalý tak první reakce byla okamžitě sednou do auta a jet za mámou (naštěstí mi to bylo vymluveno). Sestra bude pravděpodobně reagovat podobně. A protože je daleko, tak bude kromě této tragédie vystresovaná ještě z toho jak se rychle dostat domů nebo že to rychle nejde a musí se tam ještě pár dní trápit.

Takže za mě - hned jakmile bude "bezpečně doma" tak bych jí to oznámil, ale dřív ne. Darujete jí pár dní radosti navíc před dlouhým obdobím smutku.

Od: viky®
Datum: 13.06.12 22:44

Dobrý den. Při naší dovolené v zahraničí, nastalo v naší rodině úmrtí - nečekané. Dovolená trvala 3 dny. Po telefonu jsme dostali zprávu, co se stalo. Problém, jak se dostat domů, jak zajistit letenku, jak se dostat z hotelu na letiště a vše kolem. Nemluvím o ceně, která byla hodně velká. Nic z dovolený, nic doma. Nedělejte to, nechte sestře doběhnou dovolenou v klidu. Nevím, zda tatínek byl již nemocný, když na dovolenou odjela, ale nechte jí v klidu. Nic tím nezískáte a její cesta domů bude hrozná. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Od: askmenow*
Datum: 13.06.12 23:11

Předně bych vám chtěla vyjádřit upřímnou soustrast.

Rozhodnutí je na vás. Záleží také, zda byl otec nemocný a může to čekat, nebo zda to bylo zcela nečekané úmrtí. Pokud je pravděpodobné, že sesra má důvod mít o tatínka strach (byl např. nemocný) a bude vám volat a ptát se na něj, lhát asi ení dobré.

Na druhou stranu je určitě lepší toto sdělit osobně.

Považuji za zásadní i zda je sestra na dovolené s někým blízkým, nebo sama.

A také zda má sestra prostředky na to koupit si letenku a ukončit dovolenou předčasně, kdyby si to přála.

Datum: 14.06.12 07:20

Přijměte mou soustrast s tatínkovým úmrtím.

Loni jsme byli na dovolené v zahraničí. Máme babičku, vážně duševně nemocnou, o kterou pečujeme doma. Po dobu, co jsme byli pryč, dali jsme ji na tzv. odlehčovací pobyt do pěkného zařízení. Telefon na sebe jsem jim nedala, že budeme mimo republiku, ale na dceru. A té jsme řekli, že kdyby se něco stalo, ať nám to nevolá, že se vše vyřeší až po našem návratu. Byli jsme 1800 km od domova, autobusem, na 10 dní a jak se z té dálky vrátit předčasně? A stejně by to ničemu nepomohlo.

Naštěstí to dobře dopadlo, naše obavy byly zbytečné. Ale je dobré myslet na všechno. Lepší, než sestře kazit dovolenou pláčem a vzpomínkami, je podle mě nechat to na její návrat. Naživo je to lepší, obejmete se a popláčete, než do studeného telefonu. Do neděle už není tak dlouho a kremaci sestra stihne. Jak už tady někdo psal, bylo by horší, kdyby tam byla na delší dobu a přijela až po obřadu, ale takto se bude moci i ona s tatínkem rozloučit a zároveň jí to nenaruší její dovolenou.

Pokud je sestra rozumná, myslím si, že to pochopí. Jaga.

Datum: 14.06.12 09:23

Upřimnou soustrast i nám v tyto dny odešel manželův otec. Nekazte sestře dovolenou, pokud stihne pohřeb postavte ji před tento fakt až doma.

Datum: 14.06.12 17:05

Z vlastní zkušenosti : Něco podobného se mi stalo, když jsem byla na dovolené "jenom" v Chorvatsku. Byli jsme tam vlastním autem, nikde na hotelu - jezdili jsme jen tak z místa na místo. V okamžiku, kdy nám tu smutnou událost zavolali - TMA. Já - jediný řidič. A najednou touha být co nejdříve doma... Cesta děs a běs... Když o tom dnes tak přemýšlím, můžeme být rádi, že jsme se domů dostali zdraví. Byla jsem myšlenkama stále doma a přiznám se , že moje pozornost k řízení auta byla *zed*. Pokud dotyčný stihne pohřeb, nechte jej přijet v klidu.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.