Zákonný zástupce - kdo platí škody?

Od: Datum: 19.01.13 16:10 odpovědí: 3 změna: 11.02.13 19:39

Dobrý den chtěla jsem se zeptat a požádat o radu.Jsem zákonný zástupce dcery dostala jsem ji do péče byvalý mannžel mi posílá alimenty,,,dcera minnnulý rok zapálila stoh a ted mám platit 100000 tis.má byvalý také hradit polovinu i když o dceru nemá zájem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.13 16:15
avatar

Dobrý den. Vy máte dceru ve své péči, jste za ní odpovědná. Otec za toto odpovědný není, není důvod, proč by měl hradit polovinu škody.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: taurus*
Datum: 11.02.13 16:57

Dobrý den. Strašně se mi líbí naše zákony. Když je jeden z rodičů zákoný zástupce tak musí hradit veškeré výdaje za dítě sám a to nehledě na to že od toho druhého nedostává výživné. To je u nás v pořádku. Ale pokud musíte zrušit pojisku nebo spoření na které nepřispívá druhá strana. Najednou jste zákoný zástupci dva i když máte dítě ve své péči. Jak je to možné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.02.13 19:39

Tady jde spíš o to, že tazatelka má dceru v péči - tudíž ji vychovává a tudíž za ní nese zodpovědnost. Chápu, že třeba tady nemá otec zájem, ale je fůra tátů, kteří zájem mají, dali by za dítě cokoli, ale soud ho přiřkne mámě. A ta nezvládá výchovu a hrozně se diví, když má za holku něco platit. Proč by to platil táta, když ji neměl možnost vychovávat, aby takové věci nedělala?

Jak říkám, tady asi neměl ani zájem, ale kdyby měl...?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.