EMG neurolog.vysetreni

Od: Datum: 12.06.12 22:14 odpovědí: 7 změna: 16.06.12 09:20

Dobry den absolvovala jsem EMG a nyni mibylo zdeleno,ze me doporuci na nejake specielni EMG.vubec nevim oc by melo jit,zatim..,cetla jsem ze existuje zpsob,ze zavedou jehly do svalu.Nevite nekdo oc muze jit,jaka EMG vysetreni jeste existuje?U me jde o vysetreni myasthenia gravis,pricne pruhovane svalstvo.Doktorka neco spitala,ze mi budou davat elektrody na krk,jelikoz nemohu polykat.Snad to uz proboha zjisti,2 roky nevedi co a nyni se priklani k teto nemoci.Dnes CT brzliku,na vysledky krve celkam,pry to jsou hodne specielni testy a trvaji dlouho.Doktorka kdyz volala do laborky ,tak s honem neorientovali,jelikoz tyhle testy se delaji malokdy.Tak si rikam co z toho vzejde.DEkuji za odpoved,kdyby nahodou nekdo vedel oc jde.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.12 08:52

Dobrý den, Juglans. Vyšetření se provádí pomocí přístroje zvaného elektromyograf. Zpravidla trvá dvacet až třicet minut, není nijak výrazně bolestivé. Lékař používá kožní nebo jehlové elektrody. Zavedení jehlové elektrody do svalu vpichem skoro vůbec nebolí, protože elektrody jsou velmi tenké, tenčí než běžné injekční jehly. Mrkněte se na bližší info zde, je to tam popsáno:
www.neurologie-emg.cz/emg-laborator/

Držím Vám moc palce.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.06.12 10:39

Jani, jak píše kapka-EMG-EEG nebolí, fakt to nic není, při napichování jehliček to trošku štípne a pak jen lékař zkoriguje energii aby to nebylo cítit téměř vůbec a sleduje monitor. Napichuje se hluboko jen minimálně a jehličky jsou velmi tenké, někde už mají přístroj kde se jehličky nepoužívají-výjde to na stejno. Držím palce ať vám konečně pomohou od potíží. L

Ohodnoceno: 2x

Od: monchi
Datum: 13.06.12 12:28

Je to fakt, vůbec to nebolí. Také jsem se hrozně bála, protože mě vyplašila neuroložka, který z toho udělala děsně bolestivou záležitost. Nevím teda, jestli je to v jiných částech těla bolestivější, ale mě to dělali na nohou a horší než u zubařky to nebylo.

Největší nepříjemnost z celého vyšetření byl výsledek :(((

Datum: 16.06.12 09:13

Ted vim presnou zkratku toho vysetreni,je to SF EMG.jedna se o totez,co vam delali?mUzu se zeptat v ktere nemocnici? Dekuji

Od: viky®
Datum: 13.06.12 10:57

Dobrý den Juglans. Speciální vyšetření EMG, se také provádí na Karláku, v Kateřinské ul. Záleží, který způsob vyšetření vám budou dělat. Jehličky, jsou velice tenoučké, jako na akupunkturu. Lékař je zapíchne třeba (do svalu) a podle potřeby s jehličkou pohybuje, aby našel ten správný bod,( nerv) který potřebuje na zobrazení na obrazovce. Než najde ten bod, tak kroucení jehličkou, je trochu nepříjemné. Tento bod hledá u každé jehličky, kterou zapíchne. Je to nepříjemné, ale dá se to vydržet. Sonda do žaludku, nebo kamera je horší vyšetření. Držím vám palce, aby zjistili příčinu vaší nemoci. Jen moje zkušenost.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.06.12 09:20

Viky,v te Katerinske ulici,myslim ze jsem pri hledani uz narazila na tuto adresu.ASi to bude ono,ze je tam centrum pro myastheniky?Budou mi delat SF EMG,tak nevim jestli je to on,na cem tady ostatni byli.Nekdo to popisuje,ze to dost boli,ale vite jak,nekoho ,muze.Vetsinou ,kdyz mne nekdo strasil,vykonem,nebo lekar rekl,ze to bude vice neprijemne,tak ja porad cekala,kdy uz prijde ta hruza a ono misto toho rekli hotovo..Samozrejme ze,nejhorsi je pak ten vysledek.

Datum: 13.06.12 16:05

Dobry den vsem,kdo jste tu napsali a take dik.Bohuzel mam nemile zpravy.Dnes jsem byla na neurologii,z ktere volali na CTecko,jestli by se nemohli podivat na nalez,presto,ze neni popsany.bohuzel,mam v hrudniku nador,presne rebound hyperplazie a vice nevim,jeste neni presna zprava.Cekalo se,ze bud nador na brzliku,coz by odpovidalo myasthenii gravis,ale je jinde.Jsou z toho jeleni.Z nerologickeho hlediska jsem zatim vporadku,ale to jen ze zakladniho vysetreni.stejne me objednali do Thomayerovi nemocnicePraha-Krc na neurologii,kde mne budou delat nejake vysetreni.Asi tedy ty jehli,ale zrejme je zapichaji do krku apod.Pak rikala neco jako singofaibr,bud jsem ji nerozumela v tel.,nebo se to pise jinak-nenasla jsem ,co by to bylo.No, vysetreni budu muset zvladnout,jelikoz me cekaji horsi veci-operace,tak jako tak.jen je divne,ze zatim ale tento nador nevysvetluje,problemy s polykanim.Rekli mi,ze na kontrolni CT pujdu v zari.Tak to me docela vydesilo,to jako budu litat s nadorem do zari,pak teprve operace.Je to vse divoke ,chvilemi jsem na mekko,myslela jsem,ze jsem na to pripravena,ale nebyla.Operace probiha,ze protnou kost a legrace to nebude.Sned to nebude zhoubne,z CT,snad nevypada.Jeste uvidim,jak dopadne krev,zda by to odpovidalo myasthenii.diky vsem za psani

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.