Nevycházím s macechou - chci pryč

Od: Datum: 12.06.12 16:52 odpovědí: 4 změna: 13.06.12 06:21

Zdravím,je mi 12 let a

mám jeden problém...

Můj táta se rozvedl s mojí mámou a já ted bydlím u táty a on se oženil s jednou ženskou a ta mi furt nadává zmetek je na mě hnusná apod..

Chci se odstěhovat ale nevím kam mamka je na tom moc šptaně...

Poraďte mi prosím:///


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.12 16:59
avatar

Samotné se ti toho moc nepodaří. Nemohla by sis promluvit s otcem, vysvětlit, co ti vadí a proč?

Také můžeš zkusit zavolat na Linku bezpečí, na níž pracují odborníci, kteří by ti mohli pomoci.

Bezplatná Linka bezpečí: 116 111

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polinek*
Datum: 12.06.12 17:04

ahoj,,nepíšeš,jak je maminka na tom zle. Finančně? Nejde Ti odpovědět ,,tedy aspoň já...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 17:09
avatar

Také zdravím. Deny, odstěhovat se od táty nemůžeš, ale pokud je Ti doma opravdu tak zle, máš babičky, tety apod.? Pokud ano, svěř se jim. Určitě by se snažili Ti pomoci. Pokud nemáš příbuzné a nemůžeš se obrátit ani na mamku, je možnost obrátit se se svým problémem a svěřit se na lince bezpečí...Na netu určitě kantakt najdeš. Víš, pokud je to opravdu tak zlé, pak celou věc bude nejspíš prošetřovat sociálka a to jsou samé nepříjemnosti. Pokud by se ukázalo, že je Ti opravdu doma ubližováno a mamka se o Tebe též postarat nemůže, mohl by ses ocitnout i v dětském domově. Proto zvaž, jestli není pro Tebe lepší přece jen mít domov, zázemí a "tu jednu ženskou" prostě přetrpět. Věřím, že své chování vůči Tobě změní, když si s tátou i s ní v klidu promluvíš o tom, že se Ti nelíbí, jak se k Tobě chová. Možná se dozvíš naoplátku i Ty, že třeba někde děláš chybu ve svém chování. A určitě to půjde napravit a domluvit se. Nevěřím, že by Ti dal táta ubližovat a nesnažil se o nápravu. Jen se neboj a promluv si s nimi o svých pocitech. Jen neudělej něco ukvapeného, co by vás pak mohlo mrzet všechny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.12 06:21
avatar

Vím, že lidé jsou různí, ale při rozvodu je většinou děcko svěřováno matce. Proč žiješ u tatínka? Mamka se o Tebe nechce, nebo nemůže starat? Je nemocná? Nebo nemá peníze?

Chtělo by si to vyříkat s taťkou. Bez křiku a emocí. Co se Ti nelíbí a proč. Proč je na Tebe otcova nová žena zlá? Byla jsi zvyklá si s otcem spojovat svou matku a teď vedle něj vidíš cizí ženu. Ruku na srdce nejsi ošklivá i Ty na ni, neděláš jí naschvály? Potom Ti odpovídá stejně a tomu by ses nemohla divit.

Kdyby nešlo žít s tatínkem a k mamce bys také nemohla, obrať se na sociálku v místě bydliště. Měli by být schopni Ti poradit. Jenže by z toho také mohl být ústav a takhle máš aspoň jednoho z vlastních rodičů při sobě. Tak si to dobře rozmysli. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.