Kolik si mohu přivydělat bez odvodu daně?

Od: Datum: 12.06.12 11:57 odpovědí: 2 změna: 12.06.12 16:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda někdo nevíte,kolik si mohu měsíčně přivydělat,aniž bych z toho musela odvádět daň.Jsem na rodičovské dovolené a na netu jsem žádnou odpověď nenašla.Asi jsem špatně hledala,proto to zkouším touhle cestou.Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 12.06.12 12:09

Pokud by se jednalo o tzv. "příležitostnou činnost" tak maximálně 20tisíc/rok

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 16:48
avatar

Proč Vám jde o práci, ze které byste neodváděla daň?

Můžete si najít zaměstnání s takovým příjmem, aby daň pokryla sleva na poplatníka. Podepíšete-li prohlášení k dani (u stávajícího zaměstnavatele byste musela zrušit), neplatila byste vlastně žádnou daň.

- Pro informaci: V průběhu rodičovské dovolené (a/nebo pobírání rodičovského příspěvku) si můžete legálně vydělávat bez jakéhokoliv omezení výše výdělku (odměny, příjmu).

- Pozor:

(1) pro zaměstnavatele, od něhož čerpáte rodičovskou dovolenou, nesmíte uzavřít dohodu na stejný druh práce, jako máte v pracovní smlouvě

(2) v případě práce pro jiného zaměstnavatele je třeba ohlídat, v jakém oboru působí. Pokud by obor byl stejný jako u stávajícího zaměstnavatele, musela byste před uzavřením další smlouvy či dohody získat písemný souhlas stávajícího zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.