Jak je to se zdr. pojišťovnami a VZP

Od: Datum: 12.06.12 13:10 odpovědí: 4 změna: 12.06.12 14:51

Mohli byste mi prosím nějak jednoduše vysvětlit o co jde v "kauze" kdy pacienti vzp nemůžou na operace protože pojišťovna nemá peníze?

týká se to i pojištěnců jiných pojišťoven?

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.06.12 13:19

Ano, týká se to všech pojišťoven. Jen s tím rozdílem, že u některých pojišťoven se čeká kratší dobu na zákrok.

Jde o to, že pojišťovna uhradí nemocnicí, např. za měsíc 10 operací výměnu kýčelního koubu. Ne, že by lékaři nezvládli těchto operací více, ale pojišťovna jim dá limit. Když jej překročí - nedostanou od pojišťovny zaplaceno a nebo o to co překročí, jim sníží limit na další čtvrtlení. Je to binec. Ale je známo, že u VZP se čeká nejdéle, také má nejvíce starých pojištěnců, kteří takové zákroky potřebují. Vy můžete obvolat pojišťovny a zeptat se na konkrétní zákrok a délku čekání. Taktéž se tuto informaci dozvíte přímo u odborného lékaře (pokud vám jí bude ochoten sdělit).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koudalak*
Datum: 12.06.12 13:54

takže pokud mám "dobrou" pojišťovnu, tak se může stát že čekat nebudu vůbec, zatímco pokud mám VZP, tak mě operovat odmítnou?

To je dobrej blbinec teda. Já že o těhle problémech vždycky slyším jen u VZP

Od: paaja*
Datum: 12.06.12 13:57

jak psala uška: souvisí to se strukturou pojištěnců, která je u VZP nejméně příznivá co se týká poměru platících pojištěnců k těm co péči čerpají. Ale určitě také se způsobem hospodaření. VZP je státní moloch, kde se těžko prosazují úsporná opatření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 14:51
avatar

U VZP je pojištěno spousta lidí, za které pojištění odvádí stát. Už v r. 2004 kdy jsem byla v lázních, měli pojištěnci VZP pouze 3 procedůry denně, ostatní 5-6, horší ubytování (pokoje 2-3 lůžkové, bez sociál. zařízení), my měli jednolůžáky nebo 2 lůžáky ze soc. zařízením a ledničkou + TV na pokoji (zdarma jen ČT 1 ) na stravu chodili v jiný čas než pojištěnci MV a Vojenské a mohli si oběd a večeři vybrat pouze ze 2 jídel a 2 diet. My měli snídani formou bufetu, oběd a večeři výběr z 5 jídel a 4 diet, ke každému jídlu stůl ze spoustou salátů, dezerty, 1 kávu nebo 1pivo denně zdarma. VZP bazén max. 2x týdně pokud ho napsal lékař jako procedůru, my 5x týdně jako procedůru + 2x týdně volně. Už podle tohoto si můžete udělat obrázek. Bohužel hospodařením všech pojišťoven se to k dnešnímu datu také podstatně zhoršilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.