Cesta do PAŘ͎E

Od: Datum: 12.06.12 10:48 odpovědí: 4 změna: 12.06.12 11:51

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s cestou do Paříže...jestli je lepší s cestovkou nebo na vlastní pěst... Také jsem se chtěla zeptat jestli tam hodně slevujou studentům... Prosím všechny zkušnosti a rady... cokoliv ocením..děkuji:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.12 11:24
avatar

Na vlastní pěst je to mnohem levnější, řekla bych (ale s cestovkou zase pohodlnější). Studenti tam mají (co si pamatuju) dost velké ceny - na Eiffelovku to byla míň jak polovina (tuším cena pro dospělé za 7€ a pro studenty do 26 let za 3€ - liší se to tím, jestli pojedete výtahem nebo ty schody do 2. patra vyjdete po svých. Do toho nejvyššího patra už jede jen výtah), Invalidovna taktéž tak nějak (doporučuju jak Invalidovnu, tak to muzeum, které mají trošku bokem od hlavního sálu s Napoleonem. Nevím, jestli se ty výstavy tam mění, ale tehdy tam byla historie 1. světové a 2. světové války a opravdu to stálo za to - platí tam lístek z Invalidovny, ale má to vlastní vstup), do Louvru se nedívají na to, jestli jsi studentka, ale jestli je ti méně než 18 let. Když je ti víc, tak se platilo kolem 11€ a pokud je ti míň, tak to mᚠzadarmo (a můžeš tam být jak dlouho chceš, není to časově omezené). Ostatní si nepamatuji, byli jsme tam v roce 2008, takže už je to pár roků.

Notre dame i Sacre coeur je zadarmo pro všechny. Doporučuji jít do ND v pátek (myslím, že to byl pátek), mají tam bagetové trhy - stánky, kde prodávají různé čerstvé pečivo, které přímo před vámi upečou, mají tam různé druhy sýrů a nápojů (vše velmi levné a i s ochutnávkami zdarma, takže se nespálíte).

Na lodičkách myslím slevy nebyly, stály kolem 6€. Taky doporučuji La Défense, je to opravdu město ve městě a Sacre coeur, které je snad nejhezčím místem v celé Paříži (víc než samotná bazilika je to okolí - ale pozor na zloděje, je jich tam jako much). Hromadu žebráků je nahoře na Champs Elysées (u toho Napoleonova vítězného oblouku).

Metro je v Paříži dost drahé, ale Paříž je tak veliká, že opravdu nemáte jinou možnost, než právě metro. Autobusem se jinde moc nedostanete (strašné fronty).

Poznámka: Podívejte se i do nějakých butiků a obchodů s oblečením. Minule jsme přímo na Saint-Michel našli skvělý butik s novým zbožím, kde měli nádherná trička a další kousky v průměru za 2-5€. Paradoxní je, že mnohem dražší než oblečení a vstupy do různých muzeí atd. je jídlo a pití. Za plechovku coly v 2. patře eiffelovky zaplatíte 3€ a kafe ve vyhlášených zahrádkách stojí mnohdy i 8€ (někde to mají dokonce rozdělené tak, že když jste na zahrádce, platíte třeba 7€, ale pokud zůstanete uvnitř, bude vás to stát jen 6€).

Poznámka č. 2: Vemte si foák. V Paříži můžete fotit všude (kromě Sacre coeur) - v Louvru, v Notre Dame, v Invalidovně... prostě všude. Pokud pojedete do Versailles, tak i tam můžete fotit (uvnitř, i zahrady). Zahrady jsou zdarma, ale nejsem si jistá, jestli se neplatí nějaký poplatek, pokud tam půjdete v době, kdy mají puštěné fontány "na plné koule" + k tomu hraje hudba). Ovšem i tam doporučuji jít, ty zahrady jsou opravdu neskutečné!

Doufám, že tenhle příspěvek, s informacemi o cenách starými 4 roky, vám aspoň trochu pomůže. Řekla bych, že šly ceny všeho dost nahoru a nejsem si jistá, jestli i v Louvru nezavedli poplatek pro mladší 18 let. Každopádně i tak tam mají pro studenty velké slevy (a už je asi jedno, jestli z 13€ na 5€ nebo z 15€ na 7€).

Přeju pěkný výlet :)

doplněno 12.06.12 11:26:

v druhém řádku - ne ceny, ale slevy

u lodiček mi vypadla jednička - stály kolem 16€, byly docela drahé.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: cepagis*
Datum: 12.06.12 11:43

Naprosto vyčerpávající odpověď. V Paříži jsme byli minulý měsíc, tak jen doplním: vstupné do Louvru je pro osoby mladší 26 let ZDARMA, ostatní platí 10€. První neděle v měsíci jsou zdarma ve vybraných památkách. Lodičky bych si býval odpustil - lepší je procházka po nábřeží (ale to je můj subjektivní názor). Zda po vlastní ose či s cestovkou - záleží jak se orientujete, cestovka má nevýhodu organizovanosti, ale průvodce zase ví, kdy kam jít, kde jsou nejmenší fornty, kde koho předběhnout Důležité je, že musíte alespoň trošku umět francouzsky, angličtina je ve mnohde k ničemu a i když musí obsluha v restauraci vědět, co po ní v angličtině chcete, dělá že nerozumí a trvá na své mateřštině...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.12 11:51
avatar

No, tak vidíte, dokonce do 26. Já tam byla v 17, takže jsem až tak nezkoumala, co je do 18 a co do 26 :). S lodičkami souhlasím. I v létě na nich byla strašná voda a foukalo tam. Žádná romantika se nekonala a ke konci se už skoro všichni cestovatelé tlačili dole v restauraci v teple.

Mluvit na ně anglicky je hrůza, ale mluvit blbě francouzky je ještě horší. Lepší je s obsluhou atd. nemluvit vůbec nebo mluvit česky s občasným kváknutím francouzského názvu (např. při objednávání kávy je lepší říct normálně česky, že si dáte kávu, pak na to ukázat v jídelním/nápojovém lístku a přečíst název). Jsou hákliví, když jim někdo przní mateřštinu a mnohdy nemají rádi angličtinu.

Na Eiffelovce jsme se při kupování lístků paradoxně domluvili česky - paní prodavačka nám řekla, že tam chodí hodně čechů, takže od nich už něco pochytila.

Jinak s ostatními obyvateli, v buticích, při nákupu lístků atd. poslouží nejlépe ona lámaná francouzština, tam jsou na to zvyklí. Ale v těch malých kavárničkách na vás budou docela nepříjemní. Ostatním (hlavně mladým) už ani nevadí ta angličtina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 11:30
avatar

Dobrý den,záleží na každém jak chce Paříž prožít.S cestovkou si toho moc neužijete vše je ve spěchu.Nadruhou stranu se dozvíte poctatně více než na vlastní pěst.Já osobně byl v Paříží na vl.pěst.Přes net jsem si rezervoval hotel není to nic složitého ,jen si dobře vybrat dkle toho co očekáváte.Poté jsem si zabookoval letenky.Než jsem toto udělal musel jsem si řádně vybrat abych se trefil s letem i pobytem.Každá koruna dobrá.Tak jsem měl letenky za pár kč.V Paříži prodávají tzv Museum Pass .Při zakoupení Museum Passu je vstup do 60 pařížských muzeí (jen stálé expozice) a památek zdarma. Výhodou je také přednost při vstupu.Viz: http://info.radynacestu.cz/1265-museum-pass/

Studentům do 26 let slevují hodně.

Metro je přehledné,žádný strach z něj.Pokud chcete vědět něco více pište SZ.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.