Cena odvozu suti

Od: Datum: 12.06.12 08:34 odpovědí: 12 změna: 12.06.12 14:22

Dobrý den,

rodiče si u místního podnikatele objednali velký kontejner na suť. Předem bylo domluveno, že bude veliký, s otevíracími vraty a suť bude netříděná. Jeho zaměstnankyně udala cenu 5000,- kontejner+ 500/hod- UNC. V pátek přijelo UNC, a pán s LIAZkou, bez kontejneru- jen sklápěčka-6 kubíků. Ptali jsme se kde je kontejner a pán odvětil, že kontejner není volný, tak přijel takhle. Na moji připomínku o objemu mi řekl, že to odveze nadvakrát a pak se placení domluví s majitelem firmy. Odvezlo se nadvakrát- jednou dokonce čistá suť, podruhé 75% suť, 25% jiný odpad. Včera jeli rodiče zaplatit odvoz. Dozvěděli se, že cena je 7500,-+100 za UNC. UNC beru, to je OK, ale zvednout cenu o 50% mi přijde jako dobrá akce na starší lidi. Všechno bez papíru. Rodiče dali 6000, víc neměli a teď shánějí zbytek. Jsem osobně proti dalšímu placení, ani na těch 6000,- nedostali doklad. Včera jsem mu volal a pán to má založený na tom, že kontejner, jaký on měl na mysli, že je objednaný má 6 kubíků, stejně jako sklápěčka co přijela a že byly 2 fůry, tak to je 8500,- celkem. My zase máme zato, že byl objednaný velký kontejner. Co jsem koukal na nabídky okolních firem, tak by to vyšlo opravdu na 5000,-, dokonce jsem je rodičům i nabízel, ale dali na místního, ať si vydělá, když je z vesnice. Teď tak nějak nevíme co s tím. Nechceme být šmejdi co neplatí, ale takovýhle jednání je docela neseriozní...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 12.06.12 08:56

Když to bylo domluvené per huba, těžko teď s tím něco uděláte, když bude trvat na doplacení.

Ale rozhodně za "podnikatelem" zajděte a důrazně mu připomeňte původní slib. Jestli má v sobě alespoň trochu slušnosti, na původní cenu nebo alespoň slevu přistoupí. Taky mu můžete udělat ostudu, když je to jedna vesnice.

doplněno 12.06.12 08:59:

... a nebyla původně domluvená cena myšlená bez DPH? Já když něco objednávám u firem, vždycky se ptám, jestli je bez nebo s.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ncf
Datum: 12.06.12 09:10

Domlouvali to rodiče, ale pokud je to všechno bez dokladu, tak bych DPH asi jako důvod nebral. On z mýho hlediska nesplnil ten kontejner a teď se snaží si vydělat. Co jsem zjistil, tak ho většina lidí ve vesnici nemusí, ale rodiče tam bydlí rok(mamka odtamtud pochází). Pán co tam byl nakládat nedostal 3 měsíce výplatu.. Takže chápu, že pan podnikatel peníze potřebuje. Rodiče už jsou starší a důrazní určitě nebudou, jsou zvyklý zaplatit, sklopit hlavu a jít:( Mě jde o princip a jejich peníze. To je jako bych tvrdil, že mu dali požadovanou částku a všechno je vyřešený, on mi defacto včera mlžil a v určitých věcech i lhal do telefonu, protože nevěděl, že jsem při nakládce byl. Prostě se mi snažil namluvit, že cena byla za fůru a ne za kontejner, který měl být větší než sklápěčka. Je mi jasný, že problém je v domluvě rodičů s jeho pracovnicí, ale pokud to ještě dorazí tím, že přiveze sklápěčku a ne kontejner a pak tím argumentuje...grr. Navíc si myslím, že i tak je cena 500´0,- odpovídající, (Okres Jablonec nad Nisou)

Datum: 12.06.12 09:27
avatar

Uz nic nedoplacejte. Byli jste domluveni na nejake cene, tu jste zaplatili a dal to nereste. On penize dostal, vy mate po suti. Papir na to nemate nikdo a pokud se pan podnikatel bude zlobit, obratte se na zivnostensky urad, ktery si uz pana podnikatele za neodvadeni dani prevezme.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 12.06.12 09:32

Není nad papír, že ano. Domluvit se pak na placení není výhodné, to smrdí. 20 % navýšení se toleruje. Řekl bych mu, že je neférový.

doplněno 12.06.12 15:04:

Máte to nějak komplikované, otázka jak rodiče objednávali.. jednali se zaměstnankyní. Přijel pán a cenu bude řešit s podnikatelem. Žádejte fakturu s rozpisem. Jak daleko to vezli? Může tvrdit, že cena bude nejméně... Má nějaký ceník? Obchodní zákoník nestanoví postup, je tedy možná i ústní objednávka.
Sice pozdě, ale já bych obešel všechny, co by to mohli udělat a srovnal ceny a pak si vybral z cenové nabídky, i na papíře. Nejde o pár stokorun. Tak se dnes srovnává jakékoliv zboží s dosažitelmých obchodů v místě, info z webů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ncf
Datum: 12.06.12 09:41

Ano přesně tak, bohužel rodiče ještě věří na něco čemu říkám socialistický kapitalismus:( Záměrně jsem tady uvedl všechno, jak bylo, abych to mohl přednést rodičům, protože jsou skoro odhodlaný to jít zaplatit. Momentálně je to na mrtvým bodě, pán řekl, že ještě nemluvil s pracovníkem co nakládal a odvezl suť- myslím, že taky lhal a že se pak ozve. Tak jsem rodičům nakázal, ať mu dají můj telefon a budu to řešit já. Protože 50% navrch domluvený ceny mi přijde jako čistá zlodějina. Podnikateli jsem to slušně vysvětloval, že takhle ne a oba jsme se shodli, že nevíme co s tím-tak holt počkám co udělá za kroky

Od: uska®
Datum: 12.06.12 09:49

Nedoplácet a neřešit.! Dohoda byla ústní a tím pádem jsou na tom obě strany stejně. Bylo dohodnuto odvoz sutě za xx Kč. Suť byla odvezena, nezajímá mě jak, mohl pan podnikatel třeba j suť odvážet na kolečkách, to je jeho problém. Rodiče přiměřené navýšení již zaplatili a není co řešit. Nedejte se a přeji pevné nervy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 12.06.12 09:53
avatar

Dobrý den. Podnikatel nedodržel dohodu. Neposlal velký kontejner a zvedl cenu o 50 procent. Dobře, rodiče už část zaplatili. Zbytek zaplatí, až dostanou fakturu, kde bude rozepsáno, za co platí. Podnikatel nedodržel ústní dohodu, tak ani vaše rodiče jí nemusí dodržet. Na fakturu mají nárok. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ncf
Datum: 12.06.12 10:00

No, s fakturou bych nijak neoperoval-papír snese všechno On prostě tvrdí, že jeho velkej kontejner velikostně odpovídá sklápěčce. Zjevně je rozdíl mezi jeho a naším chápání "velkého kontejneru". Je mi jen líto rodičů, kteří jsou na nervy, že si na ně budou na vesnici nedejbože ukazovat, že mu nezaplatili.. Oni tak nějak neumí žít s tím pocitem, že nezaplatili, no snad jim to vytluču z hlavy

Od: koudalak*
Datum: 12.06.12 12:28

no asi tak...

Jestli pán tu hromadu suti viděl a řekl vám za 5000, tak bych mu nic navíc nedal.

Jestli tu suť neviděl, a domlouvali jste se na 6m3 kontejneru, pak bych mu to dal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ncf
Datum: 12.06.12 12:33

Pán suť neviděl, ačkoliv mu to bylo nabízeno, teď tvrdí, že by to stejně neodhadnul. Domluva byla na velký kontejner, ne na kontejner 6m3 - což je mimochodem druhý nejmenší, pokud to lze označit za kontejner:(

Od: koudalak*
Datum: 12.06.12 14:02

Ono 6m3 je asi největší běžnej kontejner na suť (limit je totiž spíš váha). viz třeba tady:

http://www.peko-gds.cz/cenik_odpady/

Chyba je tedy spíš na obou stranách. Dopravce se nepodíval co bude odvážet a vy jste to špatně odhadli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ncf
Datum: 12.06.12 14:22

No to je docela možný, ale zároveň se podívejte v tom případě na cenu, bez DPH a jsme na 5000,- za 2 "kontejnery.". *zed* Mimochodem rodiče objednávali něco jako je ve Vašem odkazu ten 11,5m3 Navíc jsem koukal na podnikatelovy stránky a tam měl vyfocený kontejner tento..

http://famachala.cz/galerie/t…echnika/liaz_kontejner-02.JPG

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.