Pracovní činnost a živnostenský list

Od: Datum: 11.06.12 21:09 odpovědí: 1 změna: 11.06.12 23:45

Dobrý den,končí mi hlavní pracovní poměr a ještě mám jednu práci na smlouvu o pracovní činnosti.Zde pracuji za 3 tis.hrubého a 40 hodin měsíčně.Zaměstnavatel platí soc,.a zdravotní,Chtěla bych vědět jestli takto můžu ze zákona pracovat nebo se budu muset přihlásit na úřadu práce a vlastně dát výpověď.Za 2 měsíce mám možnost pracovat na živnostenský list a nevím jestli mohu mít smlouvu o prac.činnosti a ŽL zároveň.Jestli bych ze začátku mohla odvádět soc. a zdravotní jako vedlejší živnost.

Děkuji V.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.12 23:45
avatar

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ) není smlouva, nýbrž dohoda. Stačí-li Vám příjem z DPČ a nejste-li uchazečem o zaměstnání, nemusíte na úřadu práce registrovat. Jenom byste si měl/a ohlídat, jestli zaměstnavatel dopočítává zdravotní pojištění do minima.

I vedle DPČ můžete podnikat. Nevím ale, jestli jako OSVČ vedlejší. Zákoník práce nezná "práci na ŽL", nepůjde o pracovně právní vztah, bude se řídit smlouvou, kterou uzavřete podle jiných právních předpisů - (asi Obchodního zákoníku).

ČSSZ, pojištění OSVČ (ohledně zdravotního pojištění doporučuji se obrátit na zdravotní pojišťovnu): http://www.cssz.cz/cz/pojisteni-osvc/

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.