Nejde rozjet firma na balení potravin

Od: Datum: 11.06.12 15:00 odpovědí: 5 změna: 11.06.12 23:33

Dobrý den, prosil bych o radu, jak rozjet začínající firmu na balení potravin do průhledné fólie. Pro podnikání máme vše, jen né práci :(. Balíme sypké zboží (oříšky, sušené ovoce, rýži, mák atd.), máme i velké auto pro odvoz potravin a nové zařízení ve vysoké celkové hodnotě, ale celkem amatérský web (ale v tom bych zas tak velký problém neviděl). Jaký je problém, může to být v malé reklamě nebo neviditelnosti firmy? Na internetu jsme zaregistrováni. Předem moc díky za jakékoliv náměty :).

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skye*
Datum: 11.06.12 15:16

Dobrý den, sice nepodnikám, ale pokud bych chtěla v něčem začít podnikat, nejprve bych si zjistila, zda mám na dané zboží či službu odběratele! Pokud jste to tedy neudělali, těžko získáte nějaké zakázky zaregistrováním se na internetu a čekáním se složenýma rukama. Musíte sami oslovit firmy, nejlépe osobně, domluvit si schůzky případně rozeslat nabídky mailem, prostě na co nejvíce možných odběratelů. Tím bych začala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 15:35

Nerozumím. Chcete říct že jste si draze vybavili firmu a až teď hledáte jak sehnat zakázky? Nebo jste pravovali pro jednoho klienta, ten skončil a teď máte jen prázdné výrobní kapacity?

.

Ale pokud se ptáte na internetu tak základ je nemít "amatérské stránky". Co to znamená "na iternetu jsme zaregistrovaní"?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.12 16:04
avatar

"Registrací na internetu" míníte registraci firemního webu do internetových katalogů a vyhledávačů? Podle mého názoru může amatérský web nadělat více problémů než žádný. (Z úrovně webu mohou někteří návštěvníci usuzovat na profesionalitu firmy.) Na začátku to chce určitě hodně reklamy, vyplatí se věnovat pozornost i webu, texty (bez pravopisných chyb) zaměřit na návštěvníky - na to, co hledají, jak/v čem jim můžete pomoci. Pomoci může kontaktní formulář nebo možnost objednávky přímo z webu, ... Pošlete-li mi odkaz na web v SZ (sem bych jej kvůli reklamě nedávala), zkusím se na to podívat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cepagis*
Datum: 11.06.12 22:54

Bez urážky, tenhle dotaz je myšlen vážně? Tedy investujete několik předpokládám minimálně stovek tisíc do něčeho relativně úzkoprofilového a ani nemáte potuchu o marketingu, nemáte odběratele a svoji budouncnost stavíte na registraci na Internetu? Teda nic proti, ale v insolvenci již skončili mnohem schopnější firmy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 11.06.12 23:33

Neberte to osobně, ale pronajmout si halu, naleasovat nějakou linku a na pracáku si vyzvednout pár zaměstnanců s dotací, to dokáže i cvičená opice. V první řadě musíte detailně znát své případné zákazníky ve svém regionu, celé ČR, případně i v zahraničí. Současně musíte mít zmapovánu konkurenci, možnosti na trhu, současné ceny na trhu, splatnosti, požadované doprovodné služby, atd. Pak ještě kromě stovek dalších znalostí, budete muset zvládnout ještě jednu docela důležitou věc, a to zajistit, abyste za odvedenou práci dostali zaplaceno - to bývá mnohdy to nejtěžší z celého podnikání. Nechci malovat na zeď, ale při vašem způsobu podnikání je hodně pravděpodobné, že to skončí tragicky. Jak se říkalo dříve - škoda mladého života

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.