Má někdo zkušenost-cukrovka

Od: Datum: 11.06.12 12:02 odpovědí: 9 změna: 11.07.12 20:23

jsme nově na inzulinu,přesto ,že dodržuji dietu má manžel zvýšený cukr i přes to,že si píchá inzulin,nemáte s tím někdo zkušenoszi co máme dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dobreazdravecz
Datum: 11.06.12 12:13

Co rozumíte pod pojemm "dodržuje dietu"? Máte znalosti ohledně glykemického indexu? Vybíráte potraviny podle něj? Nestačí jíst v pravidelných intervalech, nestačí vynechat "nebezpečné" potraviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 14:06

Děkuji všem za odpovědi,jak jsem již předslala jsem začátečník,nakoupila jsem si chytré knížky,ale jak jsem chtěla všechno vstřebat,jsem z toho blbá,moc se snažím mu pomoci.

Děkuji všem,všem,všem

Od: drejdl*
Datum: 11.06.12 12:16

Jste-li nově na inzulínu, tak jste nyní ve fázi ladění dávky. Sami s tím neuděláte nic, jen doporučuji dodržovat přesně pokyny diabetologa, dodržovat dietu (! - většina pacientů, které se zeptám na dietu, přiznává, že nedodržují nebo jen někdy...), diabetolog pak upraví terapii podle aktuálních hodnot a hodnot glykosylovaného hemoglobinu. Sami nic nedělejte, neupravujte dávky!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.12 13:30
avatar

Píchání inzulinu neznamená automaticky, že se s glykémií okamžitě dostanete k hranici zdravého člověka. Na výši krevního cukru má vliv: množství jídla, fyzická aktivita či pasivita, množství inzulínu píchnutého do těla, místo, kam si ho pícháte, prostě je toho hodně. Dle mého názoru - abyste měli cukrovku jakž takž pod kontrolou, museli byste si několikrát denně sami odbírat krev z prstu a zjišťovat výši cukru v krvi v glukometru. Většinou před jídlem, či po jídle, a podle toho si aplikovat množství inzulinu, i když ten asi máte pevně stanovený od lékaře. Na výši cukru v krvi má vliv např. i tučnější jídlo.

Asi tak, pokud se počítá s větší fyzickou aktivitou, je klidně možné si píchnout inzulínu méně, naopak - když budete vědět, že odpoledne strávíte doma u televize, tak musíte být opatrní v tom, že hladina cukru se může klidně i zvýšit. Žádný lékař vám ale přesně nikdy neurčí, kolik toho inzulínu si máte opravdu píchat - jak jsem uvedla, má na to vliv spousta věcí.

Dále - taky je důležité střídat místa vpichu inzulínu - na břiše, nebo na stehnech - pravá a levá strana. Pokud si budete inzulín píchat stále do stejného místa, tak může dojít k tomu, že se bude hůře do těla vstřebávat.

Pozor na nízkou hladinu cukru v těle - pod 3. Dobré je to řešit např. lžičkou domácího medu, ten obsahuje cukry, které jdou ihned do těla.

Když je hyperglykémie - vysoký cukr v krvi - tak je dobré si inzulínu připíchnout. Ale to zjistíte jedině tehdy, když si budete pravidelně denně několikrát sami ten cukr v krvi měřit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polinek*
Datum: 11.06.12 14:15

,,já beru půl tablety denně a pokud chci v létě ,nebo se chci více dopřát,tak si vezmu zbylou půlku, Kdybych měla 3 tak už tady asi nejsem. Ale já to poznám ,,

no a vy jste brali tablety dříve?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 16:48

Tablety bral,po jejich změně mu šel cukr neustále nahoru a skončil na inzulinu.Nemá dobrou diabetickou lékařku,netroufala bych si to tvrdit,ale na portálu kde se hodnotí lékaři jsou na ní samé stížnosti.

Datum: 11.06.12 16:51

Díky za odpověď. Z toho připíchnutí inzulinu mám strach všichni říkají,že by neměl ani nevím kolik jednotek atd.

Ted si píchá 3x denně ráno a v poledne po 10 a večer 18 jednotek.

Od: jo*
Datum: 11.07.12 10:28

zdravim mam cukrovku 5 let neurceneho typu mam stim docela peklo picham si 4 dene lita mi to nahoru dolu pri nadvaze mam vetsi cukr ale s par kilama dole dam rano siofor a picham az na noc . dietu dodrzuji ale je to boj. a jeste mam fobie s toho cukru nemuzi jezdit vytahem zacnu tam pekne plasit

2 krat se mi stalo ze jsem mel 1 behem chvilky mel jsem 8 a do 15 min jsem byl na 1 poradte nebo me stoho fakt uz jebne je mi 36 a nechapu jak to budu delat do duchodu to asi nedam

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 20:23
avatar

Jo v tom neporadím.

Jen za sebe mám asi 5 let,jsem na tbl a zatím se drží docel dobře dieta až tak není,spíše pravidelnost a menší dávky jídla.PS samozřejmě že vysazení sladkostí a snížení konzumace pěkně prorostlého bůčku,nyní jen ten dietní! Výjimkou bylo nachlazení a chřipajzna-to jsem si daval horký čaj se lžičkou medu.

PS jsme u firmy tř co máme diabetes skoro stejně dlouho.Kolegy Pepa ,asi 2 roky déle než já a a Jožk,.měl před půl rokem problémy (rozvod,dluhy manželky atd) málem se dostal na inzulín,ale po srovnání záležitostí hladina klesla a stabilizovala se a je OK ,ale Jožka už asi 3 roky měl být na inzulínu,na jaře (já neviděl) ale údajně v průkazu měl přes 25 ... cukru!.Místo Inzulínu si po svačině dá třeba 5 Fidorek a může pivo,ale jen 12°regenta-ten je hořký,tudíž neobsahuje cukr! Jo a Hradecký s plachetničkou (RUM) Po tom je mu prý dobře!

To jen tak pro zajímavost a pobavení. a také poučení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.