Neproplacení faktury - jak postupovat?

Od: Datum: 11.06.12 10:25 odpovědí: 3 změna: 11.06.12 13:22

Dobrý den

V prosinci loňského roku jsem pracoval pro jednu firmu jako OSVČ,ale tato mi dosud neproplatila fakturu ze 4.1.2012 ve výši 26000,-Kč z důvodu špatného investování a nemá proto na zaplacení těchto faktur.Mimo jiné dluží dalším lidem i daleko větší částky.Její majitel mi sdělil ,že mám vydržet , když totiž položí firmu nedostanu už nikdy nic.Jak mám prosím Vás postupovat?

Předem děkuji za odpověď Josef


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skye*
Datum: 11.06.12 10:36

Tímto tempem to ale také moc nevidím. Já bych asi nečekala a podala bych na firmu insolvenční návrh. Třeba zatím nepřišli o veškerý majetek a v řízení dostanete alespoň něco zpět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.06.12 10:45
avatar

Dobrý den. Písemně vyzvěte dlužníka, aby dlužnou částku neprodleně uhradil, nejpozději do tehdy a tehdy. V opačném případě, že budete nucen dlužnou částku vymáhat soudní cestou, čímž byste jim však navýšil zbytečně výdaje. Avšak další prodlení ze strany dlužníka, je pro Vás neakceptovatelné. Že pevně věříte, že celou věc uváží a splní svojí platební povinnost vůči Vám dobrovolně. Pošlete s doručenkou, kopii si schovejte. Pokud nebudou reagovat, budete muset opravdu vymáhat soudní cestou. Sepsat žalobní návrh na vydání platebního rozkazu si můžete sám, nebo pomocí právníka. Ale věřím, že soudní spor dlužník riskovat nebude.

To, že dlužník tvrdí, že když položí firmu, nedostanete nic, beru jako nátlak a výhrůžku. Vám dluží 26.000,- Kč a to firmu nepoloží. Tento argument slýchám hodně často, ale vy nemáte moc možností. Když budete čekat a neuděláte vůbec nic, nedostanete z nich také vůbec nic. Takže jste čekal dost dlouho a teď musíte v naléhání přitvrdit.

doplněno 11.06.12 10:56:

Ještě je zde jedna možnost - snažit se pohledávku co nejvýhodněji prodat, dokud firma funguje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: n
Datum: 11.06.12 13:22

napište jim dopis, že pokud vám do konce června pošlou aspoň 20 000 tak nepodáte insolvenční návrh. V opačném případě, že ho podáte. Myslím, že zaplatí, protože 20k jim za to nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.