Dýchání pusou nebo nosem

Od: Datum: 11.06.12 09:38 odpovědí: 4 změna: 11.06.12 14:26

Dobrý den,

Už od malinka dýchám jen pusou, nikdy spontáně nedýchám nosem, samozřejmě když chci tak ten nos prodýchnu,ale pochvili zase musím dýchat pusou. I při spaní... Mám trochu problém z řečí, mluvím strašně rychle. ted jsem nad tím začala přemýslet a usoudila jsem, že by to mohlo být spojeno s tím dýcháním, jelikož když mluvím nestačím u toho i dýchat pusou, a snažím se to říct rychle než mi dojde dech *bzum*.. Nemáte nějake rady, jak to vyřešit? Hlavně to mluvení..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 11.06.12 09:41

Jděte na ORL tam jsou pro vás odborníci.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 11.06.12 10:53
Tak jak píše Des.Máte za sebou už nějaké vyšetření nebo mandle,polypy...Co chrápání?to Vše vám po vyšetření řekne lékař...kde je ta chyba.Možné může byt všechno.I pupeční kyla je z dýchání bránící.
Jen malý cvičení/na stůl položte pinpongovy míček a nosem do něj foukejte-nebo smuchlany papír.
doplněno 11.06.12 11:00: Každopádně je to trestuhodný,kdyz to máte od malička a rodiče to v dětství neresili.Špatné dýchání právě způsobuje i logopedicke problémy.Někde jsem i četla že deformaci obličeje.Kouknete se schválně na fotky ze svého dětství.Máte pořád pootevrenou pusu?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: reeve*
Datum: 11.06.12 12:18

Dýchání nosem bývá u lidí s normálně vyvinutými horními cestami dýchacími obecně považováno za "zdravější", neboť prokrvená nosní sliznice lépe filtruje prachové nečistoty a vdechovaný vzduch lépe ohřívá (což je důležité hlavně v mrazu) a zvlhčuje (což je důležité hlavně v suchém a teplém prostředí). U dospělého člověka bývá snaha o "přecvičení" většinou neúspěšná, u lidí s problémy v "nosních" cestách (asymetrická nosní přepážka, zvětšené nosní mandle...) dokonce ani není účelná.

Na schopnost správného mluvení však nemá dýchání ústy vliv. Naopak, při delších projevech nebo při zpěvu se profesionálové učí správně nadechovat ústy, protože oproti dýchání nosem je rychlejší. Pokud vám při hovoru "nestačí dech", naučte se (postupně, rohodně to nelámejte přes koleno) mluvit pomaleji a méně překotně. Kouskujte sdělení na kratší úseky, zkuste dělat silnější a hlubší nádechy. Zkuste si to nacvičovat v klidu, když vás nikdo neslyší. Nepůjde-li vám to, navšťivte logopeda, určitě vám nějaký "fígl" poradí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polinek*
Datum: 11.06.12 14:26

můj vnuk také mluví jako samopal,,,,ale on zpívá ,ale zpívá naprosto normálně,řekla bych,že je společné mluva s dechem. Nosem se nadechnete dále do plic, než ústy.

Koktavý člověk jak zpívá nekoktá ,,,,proč?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.