Jak se zbavit podílu na nemovitosti

Od: Datum: 09.06.12 20:16 odpovědí: 5 změna: 09.06.12 21:46

Dobrý den, přítel je vlastníkem jedné šestiny nemovitosti od roku 1996. V domě nebydlí, dům má 3 bytové jednotky a obývá ho jedna rodina, podílů je více. Přítel platí daň z nemovitosti a rád by se podílu zbavil. Rodina, která tam bydlí s námi nekomunikuje, i když jsme jim zhruba před rokem nabídli darování podílu, pouze za zaplacení přepisu v katastru. Slíbili, že se ozvou a nic..Otázka zní- co s podílem udělat, jednu šestinu domu samozřejmě nikdo nekoupí a přítel už nechce platit daně za něco, co neužívá..Co by jste s podílem udělali vy?

doplněno 09.06.12 20:19:

Doufám, že jsem zvolila správnou rubriku:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vsimavy
Datum: 09.06.12 20:29

Bydlící rodina je povinna platit vašemu příteli nájemné a on je na oplátku povinen přispívat na správu a údržbu domu. Pokud je nájemné vyšší než náklady, pak by vlastnictví podílu nemělo být problémem.

Od: viky®
Datum: 09.06.12 20:30

Dobrý den. Dům má více majitelů. Všechny jsou spojeny s rodinou, co bydlí v domě? Přenechala bych svůj díl někomu, kdo má také 1/6 dílu domu a nebydlí v domě. Darovat svojí šestinu domu, můžete, komu chcete i někomu cizímu.

doplněno 09.06.12 20:31:

Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 09.06.12 20:40

Darovat svojí šestinu domu, můžete, komu chcete i někomu cizímu.
Ano, ale má to maliničký háčíček, on ten obdarovaný musí dar přijmout, že? Vemte si ho...

Od: lui*
Datum: 09.06.12 20:43

To věřím, že se jim to líbí, když jim jednu šestinu daně platí někdo jiný.

Já bych to nejdřív zkusil nabídnout všem spolumajitelům. Pokud by nikdo nereagoval, tak bych to zkusil prodat. Komukoliv.

A kdyby to nevyšlo, tak bych jim asi ze zoufalství "napálil" nájem za používání té mojí jedné šestiny. Tak abych někoho z nich donutil ten můj díl převzít. Divil bych se, kdyby se něco v baráku k pronájmu nenašlo.

doplněno 09.06.12 20:45:

Tak mě ještě napadlo. A co ten svůj díl darovat státu? Hi.

Datum: 09.06.12 21:46

Všem rádcům děkuji za rychlé reakce. Zkusíme se s rodinou spojit ještě jednou, pokud opět nebudou reagovat, napadá mě, že známý má exekuci, kdyby jsme podíl darovali jemu, třeba mu to pomůže a přítel se zbaví povinnosti platit daň. S exekutorem, který podíl obstaví a pak jim jej zřejmě nabídne přednostně k prodeji snad už komunikovat budou... Myslíte si, že je to "fér"? Přesto, že rodina si evidentně myslí, že přítel je blb a bude za ně platit do smrti si nejsem tímhle nápadem jista...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.