Který zákon je porušován

Od: Datum: 09.06.12 16:15 odpovědí: 4 změna: 10.06.12 11:40

Který zákon porušuje spolumajitel domu, když nám fyzicky brání výměně přívodného kabelu, který je v havarijním stavu, samozřejmě kvalifikovaným oprávněným elektrikářem. Požadoval po nás písemně, že nebudeme po něm požadovat polovinu nákladů. Opravě kabelu asi bránil tadké proto, aby se nepřišlo na černý odběr, který byl u něj následně odhalen.

Za odpověď děkuji Jan Císař


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 16:43

§ 208 odst. 2 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů - Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru, ale to pouze za určitých podmínek, každý případ se posuzuje individuelně, pokud je spolumajitel, tak předpokládám, že Vy jste také spolumajitel. Jakým způsobem Vám v tom brání? Proč si myslíte, že černý odběr? (další skutek, buďto přestupek, případně trestný čin ), špatně se to prokazuje. Je to spíše na žalobu u občanského soudu.

doplněno 09.06.12 20:33:

tak jak reagoval buss by byla má následující odpověď, jak říkám, je to složité, navíc spoustu věcí zde není vyjasněných

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.06.12 19:23

A jak víte, že je to havarijní stav? Máte revizní zprávu, dodavatel energie má námitky, hrozí odpojením? Tady jde o občanskoprávní vztah, spoluvlastnictví. Mohlo by to skončit až u soudu.Co tak zauvažovat si natáhnout energii jen pro sebe?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jncisar
Datum: 10.06.12 11:19

Kabel byl po haváriji provizorně opraven a stav byl nahlášen na PRE. Opravě bránil tím, že tvrdil elektrikářům že si výměnu nepřeje když elektřina zatím jde a de fakto je odháněl. Po té co bylo zjišténo, že jeho odběr je pouhých 30kwh (nevím za jaké období, ale i na měsíc je to málo), tak pracovníci PRE mu sundali hodiny a našli černý odběr.

Od: buss
Datum: 10.06.12 11:40

Bránil, tvrdll... jste snad spoluvlastníci. Sežeňte si vyjádření, že stav je neúnosný, nechte opravit a vymáhejte po spoluvlastníkovi. Pořád jsme u OZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.