1xKamarád mě štve nespolehlivostí

Od: Datum: 08.06.12 23:04 odpovědí: 2 změna: 09.06.12 00:40

Ahoj rádci. Někdy během ZŠ se k nám přistěhoval jeden kluk z druhého konce republika. Původně do kolektivu moc nezapadal - měl výrazný moravský přízvuk. Snažil jsem se k němu chovat normálně a dopadlo to v nejlepší přítelství. Dnes je to již řada let a mezi okolní prostředí dosti zapadl. Zažili jsme spolu řadu věcí (nablbli jsme se). On nemá řidičák, tak jsem kvůli němu najezdil stovky km. Já nemám rád IT, takže když se mi něco pos... přijde i ve 3 v noci.

Nedávno jsem přišel s určitým podnikatelským projektem a zeptal jsem se ho, jestli do toho nechce jít se mnou, protože už toho mám hodně. Nabídku nadšeně přijal, ale ještě jsme se do toho aktivně nepustili a já už asi ani nechci.

Domluvil jsem se s ním nedávno na jedno odpoledne, aby jsme vyřídili nějaké věci. Ten den ráno jsem odmítl plno záležitostí s tím, že odpoledne něco mám. Před polednem mu napíšu SMS a on mi napsal, že se něco změnilo a že odpoledne nemůže. Ok - to chápu - řekl jsem, že by mi to příště mohl dát vědět dřív a on že to ví od dnešního dopoledne ... no následovala tzv. SMS hádka. On nikdy nepřizná chybu a neomluví se, tak jsem si s ním po týdnu dohodl schůzku. Vůbec jsem to nestíhal, ale chtěl jsem být zodpovědný, tak jsem dost spěchal a jel nepřiměřeně. Přišel jsem o chvilku déle - v normě a i když jsem myslím si byl v právu omluvil se mu za ten minulý týden - s vědomím, že se třeba taky trochu omluví. NE - omluvu přijal a to bylo vše. Včera večer jsme se dohodli, že dnes půjdeme na jednu místní akci. Počítal jsem s tím. Myslel jsem, že když tak hrozně moc chtěl jít a furt mě zval, tak že je to tutovka. Mezitím mi zavolali známí, ať k nim přijdu na grilovačku. Šel bych mnohem raději než na tu akci, ale kvůli kamarádovi jsem to odmítl. Dopadlo to tak, že jsem mu poslal SMS před několika hodinama a teď sedím doma u PC a nejsem ani na grilovačce, kam jsem moc chtěl jít ani na té akci. Toto jednání mě hrozně štve. S takovým člověkem nechci vést firmu - ta představa mě děsí. S takovým jednání se setkávám realtivně často, ale když je to od cizího člověka - hodím to za hlavu. O tohoto kamaráda nechci přijít, tak mě to dost trápí a ač mám práce i na teď dost - nedaří se mi nic dělat - neustále musím myslet na to, že se na mě asi vykašlal - šel s někým jiným a v randálu neslyšel mobil.

Jsem toho názoru, že skutečných přátel je málo a proto je nutné si jich vážit. Proto jsem např. riskoval svou hnusnou jízdou, abych stihl schůzku. Proto když mi jeden z mála přátel zavolá ve tři v noci, ať pro něj přijedu, tak to udělám. V poslední době mám spíše pocit, že se snažím jako id...t, ale když já něco od někoho na rychlo potřebuju třeba v noci - každý ofrňuje nos.

ACHJO - tento večer jsem kvůli tomu nic moc neudělal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 08.06.12 23:42
avatar

Hele, Frame, sorry, ale jsi sebevrah, když riskuješ řidičák kvůli komukoliv. Určitě si já svých přátel a kamarádů velmi vážím, ale už si velmi vybírám, koho do podobné kategorie zařadit. Pro své pátele a kamarády bych přijel kdykoli a kamkoli - do druhého piva, to jedno bych snad nějak ukecal. Ale pojedu pro kamaráda, ne kvůli holce a nějakým náladám (kamarádem může být i kamarádka), ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 00:40

Neriskuji řidičák kvůli komukoli. Jen jsem trochu víc spěchal, abych stihl schůzku s člověkem na kterém mi záleží a chtěl jsem trochu urovnat vztahy. O řidičák by kdyžtak ani nešlo, ale až pak jsem si uvědomil, že se kurňa drát musím ovládat a nesnažit se každému (lidem na kterých mi záleží) vyjít vstříc za téměř každou cenu. Kdyby mi někdo skočil před auto - musel bych se na místě zabít - to bych si nikdy neodpustil.

Nikdy v životě jsem nejel po veřejné komunikaci pod vlivem alkoholu. Co se týká mě a alkoholu za volantem - nevyjedu nikdy pro nikoho. Zrovna předevčírem jsem vezl jinému kamarádovi nějaké papíry - bylo to navečer a hned jsem dostal steak z grilu a pivko. Na to dva panáčky. Cítil jsem se zcela ztřízliv. Domů jsem to měl asi 1,5 km - šel jsem pěšky a ráno si pro auto pěšky došel. Kdybych něco zavinil - nikdy bych si to neodpustil.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.