Všichni se jen pomlouvají

Od: Datum: 18.01.13 22:30 odpovědí: 13 změna: 19.01.13 18:34

Dobrý večer všem.

Víte, momentálně řeším jeden problém. Ze společnosti lidí, kde se ke mně všichni chovali slušně, brali mě, respektovali, akceptovali mě, jsem se dostala do nového prostředí, kde jsou lidi přesným opakem toho, na co jsem byla doposud zvyklá. Víte, tam kde jsem teď se všichni jenom pomlouvají. Nebo spíš pár je jich ignorantů a většina těch, co jen pomlouvají. To je to, co mě strašně trápí a mrzí. Docela sebevědomě o sobě řeknu, že já o nikom neřeknu křivého slova, nikoho nikde nikdy nepomlouvám, o nikom neřeknu křivého slova...ale vrací se mi přesným opakem. To proč to sem píšu, je to, jestli názor, že lidi jsou čím dál tím horší, že svět žije jenom pomluvami, sdílejí i ostatní, toto je poradna a ne diskuzní fórum, avšak mám pocit, že otázku jsem položila, za každé smysluplné vyjádření jsem vděčná..Vždyť je to hnus, jenom slyším někoho pomlouvat a utíkám, z lidí, co pomlouají je mi na nic a chce se mi tak akorát zvracet... Mimochodem možná to tak nevyznívá, ale je mi míň jak 20 let..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michall*
Datum: 18.01.13 22:40

Ahoj, tvůj názor sdílím, někteří lidé se rádi pomlouvají a snaží se vidět na tom druhém pouze to špatné, jsou plní negativních myšlenek, postojů atd... a rádi se živý špatnými myšlenkami o druhých.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 22:47
avatar

Jste prostě citlivější a zranitelnější než lidé ve Vašem okolí. Pokud máte nějakou takovou vlastnost, která Vám v důsledku ubližuje, snažte se ji změnit. Trochu víc se obrnit, nechat si méně věcí líbit. Až se jednou takovému nepříjemnému chování postavíte, budete na sebe hrdá a budete mít víc sebejistoty. Zkuste si o samotě natrénovat, co byste pomlouvačům řekla. Třeba něco jako " to si musíte dodávat sebevědomí tím, že pomlouváte někoho jiného? Proč mu neřeknete do očí, co tady roznášíte za jeho zády?" Zní to trochu karatelsky, ale hodně záleží na tom, jakým tónem to řeknete. Tím dáte i najevo, že takové jednání je Vám nepříjemné a že se ho nebudete účastnit. A trvejte na tom, že pomluvy druhých jsou projevem nízkého sebevědomí, třeba to pomůže a Vaše okolí se vzpamatuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.01.13 22:52
avatar

Víš, já to měla přesně opačně. Na základce mi všichni přišli jako úpní pitomci. Holky byly k sobě navzájem naprosto hnusný, pomlouvaly jedna druhou, já se kolektivu většinou stranila...Nechápala jsem je. Na střední už to bylo mnohem lepší, ti největší primitivové odpadli :D Pár falešnic sice zůstalo, ale snažila jsem se je moc neřešit...Kamarádů jsem tam měla dost...No a teď na vejšce se vidim jenom s těma lidma, s kterýma se vidět chci, takže jsem spokojená :) Nesmíš si to tak brát...podle mě každý uzavřený kolektiv má takovou atmosféru, co vyzařují jeho vůdčí osobnosti...Ostatní nemají dost kuráže jim odporovat a tak hrají na jejich strunu...Takže to vždy záleží jenom na pár konkrétních lidech...

doplněno 18.01.13 22:56:

Tim chci říct, že lidi nejsou celkově horší, to jenom ty máš na pár těch bezcharakterních momentálně smůlu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.01.13 23:00

..."že lidi jsou čím dál tím horší, že svět žije jenom pomluvami"...

To se ti možná nyní zdá, ale není to pravda - odjakživa byli na světě lidé milí a ´nemilí´, smiř se s tím a - pokud můžeš, prostě změň kolektiv...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 23:24
avatar

Možná si hodně přecilivělá.Někdo o někom sdělí jen svůj názor a ty v tom vidíš vidíš pomluvu.To co tobě se zdá jako pomluva to je u jinýho jen názor.Názor přece nění pomluva.At je dobrej nebo zlej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.01.13 23:46
avatar

Dobrý den, nechci se nikoho dotknout, ale mám zkušenost, že pokud je např. pracovní kolektiv jenom mužský, tak muži zvlčí a hrubnou. Pokud je kolektiv jenom ženský, tak ženy pomlouvají jedna druhou. Ideální je proto kolektiv smíšený. Je přirozená rovnováha a obě pohlaví se hlídají.

Muži se chovají galantněji a ženy si dají větší pozor na pusu. Zdravím!

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 19.01.13 04:58
avatar

Dobře napsáno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 09:45

Skvělý postřeh Bene, klobouk dolů *palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 18.01.13 23:52

Josko, ať pojmenujete tento problém sebelépe, tak málokdo Vám napíše obecnou pravdu o tom, jak na tom doopravdy jsme. Většina bude radit Vám, jak se máte chovat, nebo že tyto lidi nemáte vnímat a pořád jen dokola plky a plky, nic víc nic míň. Pravdu se většinou o nás dozvíte pouze nebo většinou ze zahraničí, pravda je prostě taková, ať chceme nebo nechceme, ať se to někomu líbí či nelíbí, že český národ je prostě takový. Typickým obrazem naší společnosti je stav a kvalita naší parlamentní demokracie, kvalita vlády a poslanců, kteří jsou obrazem nás všech. Protože bohužel a nebo spíše bohudík máme možnost je denně vidět, jak se chovají, jednají a protože vidíme o co jim doopravdy jde, tak zjistíme - že jsme to my, ano my, kteří je mnohdy pomlouváme, ale jsme přesně jako oni. Za vším jsou prachy a pořád prachy, které jsou proložené závistí, podvody a falešnými idejemi. Můžete také sledovat odlišné názory na tuto záležitost. Pak se zkusíme zamyslet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 08:07
avatar

jj, znám. Jste prostě naladěná jinak, než lidi ve vašem okolí. Ona je to taková pěkná lidská vlastnost nadávat a pomlouvat, protože tím způsobem si někteří lidi sami před sebou omlouvají vlastní neschopnost.

Představte si takovouto situaci. Sedíte ve společnosti, někdo začne nadávat na poměry, jak je draho, jak si nemůže nic pořádného koupit ani na vánoce, jak se mu špatně vede a jak ten Kalousek krade. Postupně se pár dalších přidá a když přijde slovo na vás, tak řeknete, že vám se vede lépe než kdykoliv dříve, že jste si k vánocům koupili auto a že si nemyslíte, že Kalousek krade. U stolu je najednou ticho, jako v hrobě. Všichni na vás zírají a ti nejaktivnější řečníci se s vámi okamžitě přestanou bavit, protože o čem by si měli povídat s takovým hulvátem, co jim kazí zábavu?

Jste prostě naladěná jinak, než lidi ve vašem okolí. Vybočujete z řady a pak je celkem jasné, že se někteří zaměří proti vám. Asi si na to budete muset zvyknout.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.01.13 09:20
avatar

Lidi jsou různí. Taky nemám potřebu někoho pomlouvat, je mi tak nějak jedno, jak lidi žijí v tom smyslu - že "Žít a nechat žít.". Ale setkávám se s lidmi, že přebírají shora zdola, jak žije ten, jak onen, jestli je tak správné a podle nich že ne.. apod. Nesnáším pomluvy, jelikož vím, kolik špatného a zla umějí napáchat na lidech, kteří jsou pak velmi nešťastní. Asi se s tím nedá nic dělat, anebo si najít k sobě podobně smýšlející lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 10:12

Dobré ráno,

Na část Vaší otázky je odpověď jednoduchá. Ne, lidé dnes nejsou horší než kdykoliv předtím. Je to více méně pořád stejné.

Co se společnosti týče, tak největší část lidí jsou prostě ovce. Je mi líto, že to tak je, ale opravdu mi připadá, že většina lidí jsou takové bezduché loutky. Veškeré jejich vzdělání zkončilo školou, co se jim přesvědčivě řekne tomu věří, ráno vztávají, aby večer mohli jít spát. Pak jsou tady schopní lidé, kteří však své schopnosti používají pouze ve svůj prospěch. Takoví byli téměř vždy u moci a pořád jsou. Existuje však ještě jedna skupina lidí. Nazval bych je lidmi charakterními. Když se nad tím člověk zamyslí, tak nechápe, proč ještě pořád existují lidé, kteří se snaží být poctiví, milí, nezkažení. Co je k tomu vede? Co z toho mají? Ale představte si společnost bez těchto lidí. To by nešlo. Svět by se zhroutil, protože mocní egoisté by svět tak moc přetvářeli k obrazu svému, až by ho prostě zničili. Krásným příkladem jsou neomezení vládcové, kteří se postupem času chovali jako úplní blbci. Podřezávali si větev sami pod sebou (např. Hitler nebo Stalin). V reálném světě ale existují lidé, kteří takovým vládcům kladou odpor a drží nás všechny nad vodou. Bez nich by to nešlo a Vy jste jedna z nich.

Pokud se Vám chce zvracet z lidských špatností, tak jste ještě pořád normální. Tím vším jsem chtěl říct asi tolik, že se nemáte nechat zdeptat, nemusíte zrovna bojovat proti totalitním vládcům, ale zůstaňte taková jaká jste, nezkažená. Moc se nepokoušejte Váš kolektiv vychovávat. Spíš jim buďte vzorem, byť třeba jen nenápadným. Proti pomluvám je pak nejlepší ignorovat je. A určitě ještě máte nějaké dobré "nezkažené" přátele, ne? Tak až vypadnete z toho nepříjemného kolektivu, bežte si s nimi zpravit náladu.

P.S. Svět možná nikdy nebude o moc lepší, ale vždycky má smysl za něj bojovat.

Noviny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lena7
Datum: 19.01.13 18:34

ahoj, tak v tomhle te naprosto chapu. ja to mam stejne a taky v praci kazdy pomlouva kazdeho, vsichni jsou desne chytri, ale kdyz dojde na lamani chleba, tak si kazdy leze do zadku a on nic on muzikant. jsem ve sve nynejsi praci skoro rok a uz jsem mela i pohovor s vedoucim, ze se mam ke svym kolegum chovat lepe, jenze problem je to, ze on ma na mysli ty kolegy, kteri mu chodi donaset a maji zrejme problem s tim, ze s nimi nesedim na kuchynce a nepomlouvam ostatni nebo se nesmeji jejich radoby vtipnym vtipum a narazkam. s temihle ja se nebavim, neposloucham je, nemluvim na ne a mam pro ne vymysleny uplne jiny osobni zivot nez ve skutecnosti (ostatne to nikoho nemusi zajimat) a ejhle, kvuli tomu, ze se s nimi nebavim, tak jsem arogantni a nevim co jeste. ti ostatni, se kterymi se bavim, tak tam neni problem, ale jak rikam, nechodim se do prace vybavovat, ale pracovat (a po pracovni strance jsem byla nekolikrat pochvalena i ohodnocena). sve spolecenske vztahy utuzuji jinde, ne s pomluvacnymi lidmi, ze kterych je mi na bliti. a to nejsme kolektiv jen zensky, rekla bych, ze je to tak pul na pul

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.