Dárek ke zlaté svatbě

Od: Datum: 07.06.12 13:39 odpovědí: 12 změna: 08.06.12 08:26

Dobrý den,
vím že tohle téma se tady už nedávno řešilo, ale já mám trošičku jiný onen problém. Oslava je už tuto sobotu, takže nemám moc času. Chtěla jsem jim dát štěňátko (před měsícem jim umřel pejsek, kterého měli 16 let), babi by ještě chtěla, ale děda ne (nadává, že by se o to musel stejně pak starat on atd.). Pak mě napadla kytice, ale v květináči a nějak hezky "načančanou", ale to jsem taky zavrhla jelikož si myslím, že bych tím udělala radost jen babičce. Oba jsou cukrovkáři, tudíž dort taky nepřipadá v úvahu a nějaký zájezd... to už jsem si vzpoměla pozdě a babi už moc ani nechodí takže by asi na to ani nejeli. Prosím poraďte mi prosím, co by jste jim dali vy, aby to bylo možná i originální, nezahodili to hned do kouta a zároveň by je to potěšilo oba dva?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fram
Datum: 07.06.12 13:59

Neposedávají rádi u kávy? Zlevněný kávovar:

http://www.kavovary.cz/espres…zanti-gz21-3a-c201-43562.html

Datum: 07.06.12 14:16

Rekreační pobyt v Krkonoších (nebo jinde) pro diabetiky:

http://www.cestovaniprosenior…pobyt-pro-diabetiky-krkonose/

Datum: 07.06.12 14:24

Ten zájezd -na to není pozdě: Někam se jet napodzim ohřát dle vlastního uvážení, možnost vratky peněz po propadnutí pokazu

http://www.posedlost.cz/darkovy_poukaz.html

Datum: 07.06.12 14:10

I když jsou vaši babi a děda cukrovkáři, tak existují přeci kokina bez cukru pro diabetiky. Pejska nedávejte, to je opravdu moc práce a na moc roků. Co kdybyste nakoupila takové ty dia oplatky, dia bonboniéry a dia čokolády a hezky do načančala a dala jim tady toto? Staší lidé spíše ocení toto, než něco nepraktického.

Datum: 07.06.12 14:14

to právě určitě, a já jim chtěla dát něco na co se můžou podívat a třeba si vzpomenout na mě nebo na nás jak jsme spolu byli na té oslavě a vydrží jim to... ale oni (bohužel) stejně moc toho sladkého nejí a čokoláda nevydrží věčně :)

Datum: 07.06.12 14:20

Pejsek není dárek, jako bonboniéra nebo krabice mýdel, je to živý tvor. Proto by se dávat neměl. Kdo ho chce, jistě si vybere sám podle svého. V případě dědy a babči:

1/ Pejsek, zvláště štěně je plný života, lítá, běhá, musí se s ním chodit ven, věnovat se mu, pohybovat se s ním. A to už pro babi s dědou asi nebude. Trápil by se pejsek i oni dva.

2/ Uvědomte si, že pejsek se dožívá v průměru 15 let. Počítám, že babče a dědovi je okolo 75 let, takže by pejska měli mít do 90. A co když budou muset do nemocnice? Co když zemřou? Počítat se musí se vším. Pejsek by se stal příteží, příbuzní by ho nechtěli, jemu by se navíc po jeho pánech velmi stýskalo.

Proto pro pejska opravdu nejsem, myslím, že v jejich věku už by ho zdárně nedochovali. Co lístky do divadla na nějaké pěkné představení? Nebo na koncert dechovky? Taková Moravanka, Mistříňanka, Stříbrňanka, Babouci a další, udělají starším lidem radost. Nebo Eva s Vaškem - po odmlce už zase začínají se svými koncerty.

Najděte jim něco, ať mají pěknou vzpomínku, nějaké písničky, které jim pohladí duši.:) Jaga.

Datum: 07.06.12 14:31

No a co víno? Pijí víno? Nebo nějaký jiný šnaps? Starší lidé spíše ocení toto, než nějakou věc, byť sebeoriginálnější. A myslím si, že pro ně je stejně největší dárek jejich rodina, ty hmotné dárky jsou takové vedlejší v tomto věku. Co třebas fotečku celé rodiny?

Datum: 07.06.12 14:36

S přítelem k větším akcím (důležitější narozeniny, výročí apod.) dáváme fotoknihy. www.happyfoto.cz. Sami si fotoknihu uděláte doma, vyberete pozadí, nahrané fotky z počítače, opatříte různými popisky a podobně. I staré naskenované černobílé fotky. Můžete brát fotoknihu jako procházku životem, fotky, když byli oba mladí, jak se seznámili, fotky jejich dětí, z různých akcí, rodinných posezení apod.

Protože fotky se mění, nikdy to není to samé, jako minule, a navíc fotky zůstanou v knize "navždy".

Bohužel na to už nemáte dost času, pár dní trvý vlastní výroba a pár dní tisk.

Ale nějaká pěkná velká společná rodinná zarámovaná fotka by jistě potěšila:)

Od: askmenow*
Datum: 07.06.12 14:57

A co nějaký wellnes pobyt v lázních? Vybrat hezký hotel, ve kterém rovnou probýhají procedury, slíbit, že je zavezete a vyzvednete, pokud neřídí, aby se tam pohodlně dostali...

Jinak tady padl nápad velká zarámovaná rodinná fotografie, to zní krásně.

Od: polednice
Datum: 07.06.12 16:13

Dejte jim album.Snad ještě někde stihnete.Je z fotek vnuků,svatby a výletů Vaší rodiny.Nebo kalendář právě z fotek.

Datum: 07.06.12 20:04

dekuji za rady, ale fotoalbum uz dostali, jezdit nikam nechteji (hlavne babicka) a alkohol... Jen deda prilezitostne... Jsem v loji co?
Datum: 08.06.12 08:26

Zbývá jen ta Moravanka. Tchyně je dnes už silně dementní, ale před pár lety jsem ji vzala na koncert Moravanky, to ještě byla v pořádku a zpívala a rozparádila se jako zamlada. Zato mně ještě několik dní hučelo v hlavě. Abychom totiž dobře viděly a slyšely, koupila jsem lístky do 3. řady a ty trumpety - to byla hrůza!*ee* Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.