Změna jména a přímení

Od: Datum: 18.01.13 19:13 odpovědí: 2 změna: 19.01.13 08:38

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má někdo skušenost se změnou jména a přímení. Chtěl bych si nechat úplně změnit jméno a přímení a to dost radikálně a na dosti nečeské. Například, chtěl bych jméno jako mají v africe nebo nějaké arabské jméno a přímení. To jméno by každopádně nebylo v kalendáři českých jmen, a přímení by mělo na konci ovič, jako jugoslávská koncovka, ale ani v českých ani jugoslávských zemích se určitě toto přimení nevyskytuje. Máte někdo praktickou skušenost? Děkuji za rady, připomínky nebo komentáře.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 23:32

Pokud křestní jméno není v seznamu, musí Vám ho schválit PhDr. Knappová http://cs.wikipedia.org/wiki/Miloslava_Knappov%C3%A1, která na něj vydá posudek (samozřejmě placený).

Změnu jména pak za poplatek provedou na matrice. Další poplatek bude za změnu příjmení. No a další poplatky budou za změnu všech dokladů, nahlášení změny na všechny instituce se kterými máte něco společného (banky, zdr. pojišťovna, katastr, dodavatelé energií, tel. operátoři, atd.).

A nejsem si jist, jestli tu změnu nemusíte na matrice nějak zdůvodnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 08:38
avatar

Změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod. O žádosti rozhoduje matriční úřad, v jehož působnosti má žadatel trvalý pobyt. Nesplňujete-li podmínky uvedené v první větě, změna jména a příjmení vám povolena nebude. Za vážný důvod se nepovažuje to, že vám dosavadní jméno a příjmení nelíbí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.