Poprve poletime co si zabalit?

Od: Datum: 07.06.12 05:17 odpovědí: 6 změna: 07.06.12 17:42
Zdravim,
pred par tydny jsem se zde ptal na samotny let jakoz zazitek. Dnes mam otazku co si vlastne mohu dat do zavazadla. Nenapada mne nic scim by mohl byt problem snad jen parfem apod. nebo mozna take ne. Letime s pritelkyni na 3 dny myslel jsem ze si vezmu jen batoh ale pry je lepsi kufr aby se veci neponicily co myslite Vy? Ceho se mam vyvarovat a radeji nechat doma? Co si mohu vzit sebou primo do kabiny letadla? A posledni otazka pry se musi zavazadla nechat na letisti zabalit ale nevim jestli hned jak prijdu na letiste nebo nejprve mam jit s letenkami na odbaveni? Ubec nevim jak to probiha tak prominte moje stupidni otazky. Diky NutT

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 07.06.12 06:27

Dobrý den. Do letadla nic tekutého, ani parfém. Nic ostrého. Vše, co je cenné a může se rozbít, nebo ztratit, fotoaparát, kamera. Věci do kufru, zamknout a při příchodu na letiště, nechat hned zabalit.

doplněno 07.06.12 06:39:

Do kufru také patří, zapalovač, sirky. Důležité je vzít si do letadla léky. Podle toho s kým letíte, pozor na váhu zavazadla, co si berete sebou do letadla. Při příchodu na letiště máte většinou dost času, projít se po letišti, nechat si zabalit kufr, podívat se, kde budete odbaveni, dát si kávu apod. Při odbavení dáte pasy a zabalený kufr. Tím, že kufr na letišti zabalíte, při příletu, snadno zjistíte, zda je kufr v pořádku, nepoškozen. Šťastnou cestu. Tak cestujeme my.

Od: fram
Datum: 07.06.12 08:20

Příruční zavazadla

Cestovní zavazadla, která si berete s sebou na palubu letadla, označují letecké společnosti jako příruční (cabin nebo hand baggage). Většinou je povolen pouze jeden kus takového zavazadla a uplatňují se rozměrové a hmotnostní omezení. Povolené rozměry příručního zavazadla se u leteckých společností liší, nejčastěji se setkáte s rozměry 55cm x 40cm x 20cm.

Zejména nízkonákladové letecké společnosti přísně kontrolují i hmotnost zavazadla, která nesmí často být vyšší než 10 kg (u některých aerolinek i méně). Konkrétní pravidla hledejte na webu vaší aerolinky nebo lépe na profilech jednotlivých leteckých společností na stránkách Aletenky.cz, kde naleznete ucelený přehled těchto omezení pro jednotlivé aerolinky.

Příruční zavazadlo prochází vždy scannerem. Kontroluje se přítomnost zakázaných předmětů. Ujistěte se, že v příručním zavazadle nepřepravujete žádné zbraně (ani jejich imitace), střelivo, nože, kyseliny nebo hořlaviny. Elektronické vybavení, například notebook, musí projít kontrolou zvlášť.

Pozor na přepravu tekutin. V rámci Evropské unie je povoleno v příručním zavazadle přepravovat tekutiny výhradně v průhledném znovuuzavíratelném sáčku o maximálním objemu jednoho litru, objem jednotlivé lahvičky nesmí překročit 100 ml.

Od: fram
Datum: 07.06.12 10:39

Připomínka: Na letišti musíte být cca 2 hodiny předem. Co tedy dělat po odbavení a před odletem? Já tedy zkontroluji číslo brány - gate, když je bran hodně najdu si jí předem, zkontroluji čas kdy se začíná nastupovat a pak se vrhnu do obchodu Duty free - bezcelný vývoz. Nakupuje se s palubní vstupenkou. Jen tak tam většinou pocourávám, stříkám si na zkoušku na krk a zápěstí daržší parfémy nad 3000Kč, případně se dá dokoupit dárek, a užívám si to "cestování na úrovni": Všude čisto, naklimatizováno, exotičtí cizinci a zajímavé odlety na vzdálené destinace...

Od: nm
Datum: 07.06.12 13:12

pokud letíte na 3 dny a každý si berete kufr, tak si nedělejte jeden kufr svůj a jeden její, ale dejte si oba dva věci do obou kufrů tak, aby kdyby jeden z nich nedorazil, mohli jste si i tak užít dovolenou. Občas se kufr někde zatoulá...

Datum: 07.06.12 16:48

Do letadla vás pustí i s menším batohem.žádné tekutiny,zbraně,atd..už to tu někdo jmenoval.mě osobně na letišti zabavili turbo zapalovač,prej bych mohl propálit i sklo:),ale obyčejný zapalovač mi nechali.foťák,mobil,noťas,sem měl sebou v batohu.nikdy nevíte,kdo a jak zachází s vaším kufrem.a kufr sem nebalil,chcou za to docela dost peněz a nic se mu nestalo.hlavně si vemte něco co zažene nudu,mi třeba hráli karty,atd...

Datum: 07.06.12 17:42

Vůbec to nejsou stupidní otázky, každý jednou začíná a je lepší se radši zeptat, než pak bádat co a jak.

Zabalit zavazadla není povinné, ale doporučuje se to, protože je občas skleněnými chodbami vidět, jak se s nimi zachází při nakládce. Ale kdykoli jsem letěl, bylo to dražší, naposledy za sto korun kus. Klidně se svůj kufr zabalte doma nějakou fólií, třeba tou k balení palet, z nouze i potravinářskou. Hlídejte si váhu, jak tu už bylo řečeno. Na letiště přijďte raději dřív, sice se může stát, že bude zpoždění a budete čekat, ale v klidu si všechno omrkněte. První, co by jste měl udělat, je zkontrolovat na obrazovkách váš let, bránu, ze které se odlétá a přepážku, kde se odbavuje. A hlídejte si to průběžně, mění se. Až vám naskočí přepážka k odbavení, přijdete tam, předložíte pas a letenku, na pás dáte svoje zavazadlo k odbavení, zváží se a zmizí do útrob letiště. Zváží vám i příruční zavazadlo do kabiny, musí mít do pěti kil. A pak dostanete palubní vstupenku, kde bude uvedeno sedadlo v letadle a brána, odkud budete odlétat. Pak projdete bezpečnostní kontrolou, kde vás prosvítí a zkontrolují rentgenem vaše příruční zavazadlo. Doporučuji odložit vše kovové, pásky, spony na botách i řetízek na krku. Já jsem díky němu vzbudil docela pozornost. Tam se moc nevyplácí nějak žertovat nebo odmlouvat, jsou tam lidé přísní. No, a pokud projdete tady, už jen můžete chodit prostory letiště, projít Duty Free, navonět se:) a pak si jít sednout k odletobé bráně. Tam vás vyzvou k nástupu, odevzdáte kus palubní vstupenky a rukávem nastoupíte do letadla. Sednete si a je to.

Klidně si vezměte batoh nebo kufr,když budete mít smůlu, poničí vám všechno. Kolik jen jsme zažili natržených a promáčklých kufrů, ulomených koleček a roztržených batohů.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.