Jak poznat opuštění lásky svého života?

Od: Datum: 07.06.12 01:27 odpovědí: 4 změna: 07.06.12 09:29

Ahoj, už před nějakou dobou jsem se rozešla s přítelem, ale pořád nad tím musím uvažovat, tak mě zajímají i názory jiných lidí :) Zkrátka a dobře, poznali jsme se a zamilovali, on do mě zezačátku trochu víc, než já do něj. Oba dva jsme dlouho neměli vztah, tak jsme šli do toho docela rychle. Nejdříve mi to vyhovovalo, ale pak nastal zkrat a mně neznělo v hlavě nic jiného, než že se s ním musím rozejít. Myslím, že jsme se k sobě hodili až na to, že já jsem mnohem víc ambiciózní než on a jeho postoj k životu mi v tomhle nevyhovoval. Věřím, že pokud by chtěl, mohl by dokázat spoustu skvělých věcí a trochu jsem doufala, že rozchod bude pro něj motivací. Zatím se tak nestalo, i když jsem mu přesně důvod rozchodu sdělila. Jak se pozná, že jste třeba opustili lásku svého života?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.12 06:00
avatar

Že člověk opouští svou životní lásku, nijak nepozná. Jinak by to nedělal a držel se jí zuby nehty.

Chodila jsem kdysi s chlapcem, spolužákem ze základky. Silnější, narezlý, o půl roku mladší než já. V době dospívání to byly velké překážky. Na druhou stranu tak hodný člověk, jakých je málo. Bylo mi s ním fajn i když nikdy nedošlo k ničemu vážnějšímu a možná právě proto.

Pak najednou ze dne na den mě napadlo, že udělám konec. Dodnes nevím, proč. A dodnes mě to docela i zamrzí. I když jsem si našla hodného muže, stejně mě často napadne, že jsem tomu spolužáku ublížila.

Na druhou stranu nemá cenu chodit s někým jen tak z charity.

Jen jednu připomínku: zarazilo mě Vaše sdělení, že jste hodně ambiciózní. Znám několik takových - ředitelky, manažerky, velice ambiciózní, schopné, ale zároveň takové studené čumáky, frigidní, bez něhy, lásky a bez rodiny. Většinou kolem čtyřicítky, kdy je na založení rodiny už pozdě. Budovaly kariéru ale život jim protekl mezi prsty. Tak pozor na to, aby Vás ta ambicióznost nezavedla někam na slepou kolej.;)

Až vám ta potvora zastoupí cestu, sedněte na zadek a seďte, jak z trestu,

jen ať si táhne, jak to dělají vandráci,

láska se totiž, i když je prevít, nikomu dvakrát nemůže zjevit,

láska se totiž, i když je prevít, nevrací...

/Pavel Dobeš: Něco o lásce - jedna z mých oblíbených/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.06.12 09:21
avatar

Ahoj. Ono se říká, že opaky se přitahují a vzájemně se doplňují. Každý jsme jiný a to nutně ještě neznamená, že když má někdo jiný pohled na život, je to špatně. Chtít motivovat někoho rozchodem k tomu, aby změnil svůj pohled a názory na život, asi nefunguje u nikoho. Jsme jací jsme a druzí by nás tak měli umět brát. Se vším všudy. Nechtít, abychom se podřizovali,či sdíleli s někým něco, o čem máme jiné představy. Je to o toleranci a respektu. Jak se pozná láska našeho života? Když je nám s ním dobře a bez něho hůř. Když ho opustíme a on nám v životě hodně chybí. Když přemýšlíme o tom, zda jsme neuděli chybu, když nás to mrzí a neustále na toho druhého myslíme a vyčítáme si to třeba. A stále častěji na něm vidíme spíš to dobré... Abyste poznala, že on byl tím pravým, musíte potkat někoho horšího. Pak si teprve uvědomíte ten rozdíl. Budete srovnávat...Když potkáte někoho, s kým Vám bude lépe a budete si více rozumět, budete smířená s tím, že je prostě takový, jaký je a že Vám to vlastně vyhovuje, pak to bude teprve nejspíš ta pravá láska. Jestli Vás už v živitě minula, poznáte až časem. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.06.12 09:28
avatar

Já jsem měl přesně toto se svojí přítelkyní. Hodili jsme se k sobě, avšak já jsem mnohem více ambicióznější než ona.

Takže to samozřejmě nemohlo dopadnout jinak než rozchodem. A bylo to dobré rozhodnutí.

Vám mohu poradit to samé, nechat rozchod jak je a najít si adekvátního přítele.

Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 09:29
avatar

Asi to nebyla tak veliká láska vašeho života, když se vám na vašem příteli nelíbilo, že není tak ambiciozní jako vy. Možná potřebujete taky tak ambiciozního muže, abyste se mohli trumfovat, kdo je lepší a kdo má lepší kariéru apod. Proč by měl váš přítel po rozchodu se motivovat k nějakých výkonům, když o to asi nestojí? Možná, že jste mu taky nevyhovovala a raději si počká na slečnu, co bude mít povahu podobnější jeho.

Aha, a vy si ještě myslíte, že on se kvůli vám změní? Že aby vás dostal zpět, tak bude ambiciozní až za hrob? Kvůli vám? Proč? Protože vás neskonale miloval? Protože vy si to přeci zasloužíte? Ale no tak, buď budete brát partnera takového, jakým je nyní a nebudete ho chtít měnit, nebo ho raději přenechejte někomu jinému.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.