Přeprava zboží na dobírku

Od: Datum: 07.06.12 01:04 odpovědí: 6 změna: 07.06.12 09:34
Zdravím, zajímalo by mě, jestli je možné po doručení zboží na dobírku,nejdřív zboží zkontrolovat, zda- li se opravdu o to zboží jedna?Abych předešla koupi zajíce v pytli;) V případě,že ano, tak by mě zajímalo, jaký přepravce/pošta tuto službu umožňuje?Děkuji
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: meruzalka1
Datum: 07.06.12 01:27

Dobrý den. myslím,že to nejde. V případě,že si dobírku nepřevezmete nemáte totiž ani nárok se do ní opdívat,natož jí pak otevřít. (Říká se tomu porušení poštovního tajemnství).

Mně už se jednou taková situace stala.

Jednou z ničeho nic mi přišel na poštu malej balíček, nevěděla jsem co to je, akorát jem zjistila,že to bylo odesláno z Prahy. Nic jsem v té době nečekala a také jsem nevěděla,co v tom je. Inu, vzala jsem si ho,doma sem ho otevřela a co myslíte že tam bylo? Obyčejná malá a nezajímavá knížka od Reagest Digest Výběru a k tomu složenka na zaplacení té knihy 200,- kč. nevím,co to mělo do nich znamenat,nikdy jsem si od nic nic nekupovala a v životě jsem nic od nich ani neobjednávala. Takže ta zásilka byla nevyžádaná. Tak jsem tu knížku poslala zpět a dodnes jsem jim složenku nezaplatila a ani nezaplatím,protože o nějaké jejich tituly nestojím. Oni se asi takhle pokouší z lidí dostat peníze za nevevyžádanou poštu. Mojí babičku už takle otravovali 17 let. :(

Od: pepr®
Datum: 07.06.12 01:29

Už se to několikrát - hodněkrát řešilo. Většinou nelze. Zaplatit, před přepravcem rozbalit a případně poslat zpět prodejci (reklamace). Přepravce bude svědek. To samé na poště. Rozbalit před zaplacením lze jedině, když balík jeví známky poškození.

I když jsou vyjímky. Rádce lidus v této otázce https://www.poradte.cz/spolec…kusenost-otevreni-baliku.html

Jinak pohledujte tady #rozbalení+balíku

Od: viky®
Datum: 07.06.12 02:26

Dobrý den. Nikdo vám nenechá rozbalit zásilku na dobírku, bez zaplacení. Na poště si zásilku zaplatíte a hned na poště jí můžete rozbalit a zkontrolovat. V případě špatného obsahu balíčku, hned udělat na poště zápis. Tak to dělají maminky s dětským oblečením, co jím chodí na dobírku. Zaplatí za balíček, hned u přepážky zkontrolují, zda obsah odpovídá objednávce. Jen můj názor.

Datum: 07.06.12 06:43

A proto platim předem, zatim se mnou ještě nikdo nevy******. *smich*

Od: dobirka
Datum: 07.06.12 09:34

Platba předem má nevýhodu když objednáte, zaplatíte a pak se ukáže že zboží není skladem a "bude za týden" - peníze má prodejce, "za týden" to může být ještě nekolik měsíců... Okamžitě stornovat objednávku a sehnat jinde je pak větší problém než u dobírky.

Dobírku hned po zaplacení a převzetí na poště nebo před pošťákem rozbalte a zkontrolujte obsah. Pokud obsah nesedí, tak to sepište s poštou + kontaktujte policii, vyplacení peněz podvodníkovi jde zarazit a nepřijdete o ně.

Od: skye®
Datum: 07.06.12 07:25

Nechte si poslat zboží přes Českou poštu, ale balíček nepřebírejte od pošťáka, nechte si to uložit na poště. Ihned po zaplacení nikam neodcházejte, nejlépe hned vedle okýnka balíček otevřete a pokud tam nebude to, co mělo být, vraťte se ihned na přepážku. Tam sdělte, co se stalo a žádejte sepsání zápisu, nafocení a hlavně POZASTAVENÍ vyplacení dobírky z důvodu podezření na přestupek (nebo u dražších věcí na trestný čin). Zaměstnanec pošty má povinnost toto s Vámi sepsat. A to pozastavení vyplacení dobírky je dobrá věc, protože ty peníze podvodníkovi nepošlou. Sice je hned nedostanete ani Vy, ale máte šanci, že Vám je alespoň po dořešení dají. Následně pak s tímto sepsaným protokolem na policii.

Hovořím z vlastní zkušenosti a také zkušenosti kamarádky, takže to jde, musíte jen trvat na svém.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.