nemocenska po ukonceni pp ve zkusebce?

Od: Datum: 06.06.12 20:40 odpovědí: 1 změna: 06.06.12 20:59
dobry vecer, potreboval bych zjistit jak je to s nemocenskou po ukonceni pp ve zkusebni dobe? V praci jsem byl od 1.4. a dneska jsem skoncil, mohu jit na nemocenskou? Nebo jak to funguje? Predem diky za odpovedi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.12 20:59
avatar

Nevím, jak si představujete "jít na nemocenskou". Pokud nejste nemocný, zaregistrujte se na ÚP. Pokud jste nemocný, jděte k lékaři, nechte si vystavit neschopenku a pokud to stihnete do 7 kalendářních dní od ukončení pracovního poměru, odevzdáte příslušný díl neschopenky (s modrým a růžovým pruhem) svému poslednímu zaměstnavateli. 21 kalendářních dní budete marodit zadarmo. Pokud budete nemocný dál, dostanete od lékaře průkaz o trvání dočasné pracovní neschopnosti a ten zase odevzdáte zaměstnavateli. Nezapomenete si ty tiskopisy pořádně přečíst, vyplnit např. údaje, kam a jak chcete zaslat dávku, a podepsat v místech k tomu určených. Stejně tak odevzdáte zam-teli doklad o ukončení nemoci. Od 22. dne nemoci bude vyplácet nemocenské dávky OSSZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.