Neschopenka - nechtějí mi ji uznat

Od: Datum: 05.06.12 12:38 odpovědí: 7 změna: 05.06.12 14:54

Dobrý den jelikož mi nebylo dobře tak mám vytavenou neschopenku, v práci dělají problémy pokud to řádně nedoložím, neschopenka je stále platnáí a tento pátek mám jít na kontrolu, je možné jít zítra do práce i přestože mám platnou neschopenku?

Hrozí mi za to něco, nebo to je hrubé porušení pravidel?Děkuji za odpově´di, vpráci mně potřebují, již mi je lépe ale radši bych do práce šel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 12:46
avatar

Dobrý den. Pokud jste ve stavu nemocných a máte vystavenou neschopenku od lékaře, pak nemáte v zaměstnání co pohledávat. Přijde Vám kontrola a přijdete o nemocenskou. Takže dokud marodíte, buďte doma a kurýrujte se. Nebo se nechte od lékaře uschopnit dříve. Ale jinak neriskujte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lujs®
Datum: 05.06.12 12:51
avatar

Hlavně ste měl/a odevzdat v práci (nebo to poslat buď po někom nebo poštou) jeden z těch listů kterej je pro zaměstnavatele!.!.!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.06.12 13:33

Dělají problémy, pokud to řádně nedoložím - jak píše nade mnou, lékař ti dá dva listy, jeden pro tebe a druhý pro zaměstnavatele. Je tam nějaká doba (asi 3 dny, ale nevím jistě), do kdy musíš daný list odevzdat zaměstnavateli. Pokud jdeš až v pátek na kontrolu, zavolej do práce, že se omlouváš a neschopenku přineseš až v pátek, protože nemáš vycházky (pokud je opravdu nemáš).

Když půjdeš zítra do práce, může ti přijít kontrola a budeš mít průšvih. V horším případě může i zaměstnavatel použít tohle proti tobě. Buď jsi práce neschopný nebo schopný, mít neschopenku a jít do práce prostě nejde. Musel bys zajít k doktorovi a nechat si to ukončit. Když tě budou chtít potopit, použijou tvoje odpíchané hodiny v době neschopnosti a jsi v pr... nedělal bych to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: poiu®
Datum: 05.06.12 13:48
avatar

Doklady týkající se pracovní neschopnosti je třeba odevzdat zaměstnavateli neprodleně, nikoliv do 3 dnů, jak se mnoho lidí domnívá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.06.12 13:58

Aha, díky za doplnění, to jsem taky netušil. Holt nejsem na neschopence každý den *smich*.

doplněno 05.06.12 13:58:

To není myšleno jako narážka, jen jsem to konstatoval, teď koukám, že to vypadá jako bych se do tebe navážel, to ne*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 05.06.12 14:18

Neschopenku posílám poštou, až dojde, tak dojde. HNED jenom volám šéfům. Tak pokud jste onemocnění oznámil, nehrozí celkem nic, jenom kydy. Do práce můžete až v rámci kontroly v pátek, nakouknout. Oni to ale bez vás vydrží, raději se léčete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 14:54
avatar

Pokud máte vystavenou řádnou neschopenku, tak jste řádně práce neschopen, tak co byste v ní chtěl pohledávat? Stejně by vám to nezaplatili, tak se nenechte vydírat. Oni to na vás zkouší. Ale samozřejmě, je možné, že pak nebudete v oblibě. Taky jsem tak kdysi musela naklusat (svým autem) do práce. Ale benzín mi nikdo nikdy neproplatil, čas strávený v práci mi taky nezaplatili, tak k čemu to? A nyní si představte tu situace, vy půjdete s neschopenkou do práce, tam se vám něco stane - ale pracovní úraz to nebude, protože jste tam vlastně neměl co dělat...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.