Usedlá rýma Ucho Bolest?

Od: Datum: 03.06.12 10:28 odpovědí: 3 změna: 03.06.12 10:51

Zdravím,chci se zeptat bolí mě šíleně ucho,mám ho jakokdyby zalehlé.Strašně to bolí.Nevím jak je to dnes,ale mamka říkala že se to prý píchá.*sok*Já se moooooc bojím.Dávají se antibiotika nebo se to píchá?

K čemu se dá bolest přirovnat,nevím jestli to totiž zvládnu,prosím i o přirovnání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 03.06.12 10:37
Bolí ucho a máte teplotu?většinou se to píchne.Protože váček tlačí na bubínek.Zadní rýma je pouze přechodná a vždy aspoň mě,bolí obě uši a čelist ve skusu.Dnes ještě sjedte s mámou na pohotovost.ORL.Nebo vám může vacek prasknout a hnis vytece sám.Bolí obojí.Je potřeba aby jste si ucho chranila před větrem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 10:50
avatar

Když je ucho za bubínkem plné hnisu, prorazí bubínek. Než se to stane, je to nesmírně bolestivé, ale protžení bubínku není zas až tak fajn, protože ranka v bubínku je roztřepená. Proto ušaři malou jehličkou v koutečku bubínku udělají dírku, kudy hnis vyteče a úleva se dostaví okamžitě. To píchnutí bubínku nebolí, protože na bubínku nejsou nervová zakončení, která signalizují do mozku bolest. Vím to, protože jsem si bubínek při čištění ucha sama prorazila a s dětmi jsem byla častou návštěvnicí ušního lékaře. Než se Eustachova trubice, kterou se z nosu do ucha nedobroty dostanou, nedorostla do větší délky. U malých dětí je trubice krátká a široká a infekce z nosu má snadný přístup. *jasne* Když lékař bubínek nepropíchne, bolest je mnohem déle, než antibiotika hnis zlikvidují. Ale pořádek se s tím musí udělat, protože by se zánět mohl rozšířit do hlavy a tedy i do mozkových plen a do mozku. Nehledě na ukrutnou bolest. Lottka, ať tě to moc nebolí a máš štěstí na fajn doktora.;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.12 10:51
avatar

Zdravím Lottko,

nejpíš máš zánět středního ucha - http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1n%C4%9Bt_st%C5%99edn%C3%ADho_ucha.

Máš nebo měla jsi v poslední době rýmu? Vysmrkáváš žluté až zelené hleny? Vysmrkáváš vůbec něco? Pokud tě ucho bolí opravdu hodně, ani zatáhnutí za ušní lalůček nesneseš nebo na tom uchu ležet, tak to pravděpodopně bude na píchání. Ale s jistotou to řekne až lékař. Někdy se píchá a někdy se nasadí antibiotika. Píchání se vůbec nemusíš bát, ucho tě bolí, protože hnis tlačí na bůbínek. Lékař vezme tenoučkou jehlu a bubínek opatrně proděraví. Myslím, že to ani nebudeš cítit, ale okamžitě se ti uleví od bolesti. Poté musíš naklonit hlavu, aby mohl hnis z ucha vytéct. Pravděpodobně ti dá lékař nějaké uší kapky a prášky proti bolesti.

Doporučuji jít k lékaři co nejdříve, nejlépe ještě dnes. V neděli většinou lékaři neordinují, musíte s mamkou zajet na pohotovost. Po zákroku doporučuji klid, ležet v posteli, hodně tekutin a pravidelně kapat nosní kapky, nos musí být průchodný. Příští týden do školy určitě ne, alespoň do středy. Nech si dát razítko od doktora, které předložíš ve škole učiteli spolu s omluvenkou. Zdraví Anzionka.

doplněno 03.06.12 10:53:

* prava: bubínek

doplněno 03.06.12 10:53:

** oprava: bubínek

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.