Cestovní pas vs souhlas rodičů

Od: Datum: 02.06.12 19:25 odpovědí: 4 změna: 02.06.12 20:13

Dobrý den chci se zeptat jdu si vyřídit pas protože mi už neplatí a naši nebudou doma v tu dobu.
Na stránkach Magistrátu je napsána tato věta : Občan starší 15 let a mladší 18 let musí k žádosti připojit písemný souhlas zákonného zástupce s jeho ověřeným podpisem
Tak se chci zeptat jak má vypadat písemný souhlas a není na to nějaký formulář?
Kdyby se na to chtěl někdo podívat tak jde o Magistrát města Ostravy.
Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.12 19:42
avatar

Písemný souhlas zákonného zástupce s jeho ověřeným podpisem - no rodiče to budou muset vyplnit a zajít s tím na úřad na ověřování podpisů a nechat si svůj podpis úředně za poplatek ověřit. Jinak vám asi ten cestovní pas nedají ouřady vyřídit. Dle mého názoru by úplně stačilo, aby na papír rodičové napsali, že souhlasí, aby vy - jejich dítě toho a toho jména, narozeno dne ve městě, bytem tam a tam (doplnit dle skutečnosti) si samo vyřídilo vystavení nového cestovního pasu. Datum a jejich podpis - ten bych ale viděla dělat až před úřednicí, co bude podpis ověřovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicolas
Datum: 02.06.12 19:46

No tak si to představuju, že to udělám. Jen naši odjedou a pokud tam bude něco chybět budu víte kde :D tak se radši ptám. Na jejich stránkách sem žádnej formulář nenašel ktomuhle. A na vyřizovaní pasu se už taky formuláře nedělají. Vše se vyplňuje už přímo na úřadě.

Datum: 02.06.12 19:51
avatar

Já si myslím, že jim bude opravdu stačit ten ověřený podpis rodičů. Nakonec není nic jednoduššího, než hnedka v pondělí na úřad, kde vyřizují cestovní pasy, zavolat a přímo se jich zeptat, jak to máte udělat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 02.06.12 20:13
avatar

Dobrý den Nico. Nevím, kdy si chcete jít pro pas. Je léto, žádosti o pas, podává hodně lidí. Chtělo by to hned v pondělí, aby maminka, nebo tatínek zašli na Městský úřad, kde si vyzvednou formulář, žádost o pas, mohou se zeptat, zda je formulář na písemný souhlas rodičů. (Napsaný vzor si mohou vzít sebou.) Nechají ověřit podpis, přímo na MÚ. Pak už jenom vše vzít a půjdete si požádat o pas. ( tam vás vyfotí) Peníze sebou a starý pas. Jen můj názor.

doplněno 02.06.12 20:15:

Formulář na pas je, A5 vyplňuje se přímo na MÚ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.