Exekuce před manželstvím

Od: Datum: 09.02.13 11:03 odpovědí: 7 změna: 09.02.13 12:15

Dobrý den,

před nedávnem na mě byl vystaven exekuční příkaz. Mám exekuci na účtě a exekuci na plat, exekuce se tedy splácí srážkou ze mzdy. Jiný majetek, který by mohli zabavit, nemám.

Kvůli dítěti na cestě se se chceme vzít a chci se zeptat, zda má exekutor právo dát exekuci na majetek, účet nebo plat manželky?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 11:16

V době nařízení exekuce mynželkou nebyla a proto nemůže.

Ohodnoceno: 3x

Od: karellopatka
Datum: 09.02.13 11:43

Je rozhodující jen doba nařízení exekuce a nebo se zohledňuje i doba, kdy důvod exekuce vznikl?

Konkrétní případ - neplatij jsem nájem prostor v podnikání, splátkový kalendář plním částečně a jaká bude situace, když se vezmeme a poté na mě bude uvalena exekuce z tohoto důvodu? Po kom toto budou vymáhat?

Datum: 09.02.13 11:39

upřímnou soustrast Vaší manželce

Ohodnoceno: 3x

Od: karellopatka
Datum: 09.02.13 11:45

myslim si, ze jsme tady vsichni kvuli otazkam / radam a ne kvuli debilnim kecum.. zkuste se toho drzet! vsem bude lepe!

Datum: 09.02.13 12:07

karel. Zaregistrujte se zde na Poradte a napište mi do vnitřní pošty. Sebodka

doplněno 09.02.13 12:09:

A ostatní, co chtějí moralizovat : každý máme nějakého "kostlivce" ve skříni. Nikdo tady nevíme, jak se tazatel do problémů dostal. Tak prosím, nesuďme a neodsuzujme.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.13 12:13

albatros. Vás také trošku opravím. Ano, v ideálním případě nemůže. Ale...Předpokládám, že tazatel bude se svojí ženou bydlet. Budou tam mít věci : MOJE, TVOJE, NAŠE. A z praxe vím, jak to chodí, když se do takové domácnosti exekutor dostane.

Jinak na plat a na účet - 100% pravda - nemůže. Na tomto účtu může mít tazatel i dispoziční právo a exekutor tam také nesmí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.13 12:15

něco lze vyřešit předmanželskou smlouvou.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.