Platit alimenty po zmene prijmeni dcery?

Od: Datum: 31.05.12 21:19 odpovědí: 5 změna: 01.06.12 07:01

Dobrý den

Chci se zeptat jestli musim dal platit alimenty na dite když uz byvala pritelkine nechce aby nase dite nemalo moje prijmeni?

Diki za odpoved

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.12 21:23

Ano.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 31.05.12 21:29

Otázka... je to vaše dítě? Tak je trřeba se ptát.

Datum: 31.05.12 21:33

Je-li dítě Vaše,pak ano.Pokud by si přítelkyně našla nového partnera a ten si dítě osvojil,pak už platit nebudete.

Datum: 31.05.12 21:57

Změna příjmení dítěte není důvodem k tomu, abyste přestal platit alimenty.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.12 07:01

Přesně tak, je-li dítě opravdu Vaše, platit budete. Změna příjmení to neovlivní. Pokud by si vaše bývalá partnerka našla nového muže a ten Vaše dítě osvojil, pak už platit muset nebudete. Ale proč by si ho, nakonec osvojoval? Stačí, když se mu bude věnovat, učit se s ním, vychovávat ho, učit ho, co je dobré a co špatné. Tak za Vás převezme řadu vašich povinností, které byste měl dělat vy. Tak proč se navíc zbavit vašich alimentů?*ee*

Je mi z toho smutno, ale je stále víc povedených tatíků, kteří si ochotně hrknou /promiňte mi ten výraz/ a pak přemýšlejí, jak se z toho vyvléci. Ať se vaše dítě jmenuje Novák, Vopička nebo Hromádka, je přesto pořád dál Vaše. Vy jste mu dal život, dobrovolně a nyní se musíte postarat, aby dítě netrpělo nedostatkem. Prostě z každého podobného činu plynou závazky. A to jste si měl uvědomit dřív, než jste... Jaga.*bzum*

Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.