Ulomený zub

Od: Datum: 31.05.12 12:38 odpovědí: 11 změna: 01.06.12 20:49

Dobrý den.

Jdu si zaskuhrat a taky trochu pro radu.
Před x lety mi dělala paní zubařka na stoličce korunku. Ta mi po několika letech odešla a zůstal mi tam kousek zubu / pahýlek /. S mojí nynější zubařkou jsme se domluvily, že s tím ještě něco udělá, ale bohužel už nestihla.Dlouhodobě marodila a nyní odešla do důchodu.Před týdnem se mi zub úplně ulomil, takže mám zub zároveň s dásní.Jazykem ho tedy ještě trochu cítím. A teď se chci zeptat zda mi ho zubař vytrhne sám / no nevím asi to bude muset hodně naříznout / a nebo mě pošle někam ke specialistovi? Měl jste už někdo takový problém? Mám z toho pěkný strach.
A ještě skuhrám celé dopoledne jsem scháněla nového stomatologa asi 11 hovorů a nikdo nepřijímá. Jo kdybych byla cizí klientela to tu berou skoro všichni.
Budu hledat dál a zítra budu obvolávat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 31.05.12 12:44

Nečeká Vás nic hezkého,takhle mi musel zubař odstranít pár stoliček.Nezbyde Vám nic jiného,než to vydržet.Udělá to zubař,nikam by Vás posílat neměl...Tak se držte!Jsou na světě horší věci...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 12:47
avatar

A po odchodu zubařky do důchodu žádný nový zubař nebo zubařka nenastoupil? Tam by byla největší šance, že Vás zaregistruje. Jinak Měla jsem podobný problém, ne s korunkou, ale plombu, která vypadla a zbyla jen malá skořepinka zubu, která se též ulomila. Zubařka mi nejdříve udělala rentgen zubu, aby viděla, s jakými kořeny při trhání má počítat a pak vytrhla přímo v zubní ordinaci. Uvidíte,první předpoklad je co nejdříve najít zubaře, ten už si určitě poradí ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: neznama1*
Datum: 31.05.12 13:21

Bohužel žádný zubař po odchodu mé zubařky není. Mám se prý zaregistrovat jinde, ale kde? Nikdo nové pacienty nebere. Už jsme si nějaké vypsala, tak zítra ráno budu obvolávat. Kam toto spěje?

Od: skye*
Datum: 31.05.12 14:23

Podívejte se zde, je to seznam stomatologů, co přijímají:

http://www.dent.cz/detail-tex…t.php?id_strana=2&id_text=205

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.05.12 12:50

To se dělá majzlíkem, vypáčit... no co, už mám delší dobu takový zbytek krajního zubu, pokud to nebolíí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznama1*
Datum: 31.05.12 13:22

Ani se nedivím, že máte zbytek zubu. On ten majzlík už teď nahání *blee*

Sice mi ten zub nebolí, ale nechat to tak opravdu nechci.

Datum: 31.05.12 17:06
avatar

Nebojte se, měla jsem před 20 lety přesně stejný problém - zub ulomený až u dásně. Na rentgenu zubař ověřil, že kořen je v pořádku. Vyčistil ho a zacementoval mi do něj čep. Na ten nasadil nástavbu z jakési tvrdnoucí hmoty. Tohle mi sloužilo asi 10 let a pak mi moje nynější zubařka nehezkou nástavbu obrousila a nasadila mi na ni krásnou porcelánovou korunku - už je to dalších 10 let a zub stále slouží.

Zkuste zub (kořen) zachránit, není nad vlastní zuby. Tenkrát mi jej chtěl zubař také vytrhnout, pamatuji si, že se vyjádřil, že kořen "vyloupne", ale ubránila jsem ho, a vidíte, mám ho pořád.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 12:55
avatar

To záleží na tom, jak si troufne. Ono přo tom trhání takhle zalomeného zubu používají zubaři takový mohudný bodec,který doněj vrazí a páčí. Buď ho vypáčí, nebo taku ho rozdrobí a vytahá ty zlomky. Ale ne vždy je nutné ten zub vytrhnout, taky někdy di něj lzesasadit čeo a ne něm cybudivat nástavbu. No a trhání s rozřezáním dásně je až krajní možnost. Mimochodem,neberete léky na ředění krve?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 14:13
avatar

Nenechávejte si to, mohla byste z toho zbytku dostat ošklivý zánět. Zbytky zubů, kořeny se vytahují kořenovými kleštěmi a není to až tak strašné, jak píše Buss. Dostanete injekce a nic nebudete cítit. Také jsem to zažila, když se mi rozlomil zub. Porod jsem měla horší než toto.*mala*

Jinak zubaři dnes příliš nepřijímají nové pacienty. budete muset opravdu hledat. Pak si člověk ani nevybírá, zda je zubař dobrý či ne, hlavně, že ho nějaký vzal. Jaga.

doplněno 31.05.12 14:13:

Tento úkon udělá každý zubař, nikam vás nebudou posílat. Tak ať to zvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 17:31
avatar

Akorát jednou mi zupařka řekla, že má slabou ruku po nějakém úraze a abych si vytrhnutí obstaral jinda. Nakonec asi po měsíci jsem zašel na pohotovost, když jsem šel náhodou kolem (z hospody? To myslím ne.) Brblali, ale vytrhli mi ho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hannaha
Datum: 01.06.12 20:49

Byla jsem v podobné situaci,zubařka odešla do důchodu a ačkoliv ordinace je zařízení města,tudíž kompletně zařízená,nepodařilo se nikoho sehnat. Telefonicky to ani nezkoušejte,mám to též vyzkoušené.Choďte o s o b n ě, je to časově náročné,ale já jsem takto uspěla.

Ještě k tomu ulomenému zubu. Není pravda,že se do toho pustí každý zubař. Mě s tím zubařka poslala na zubní chirurgii a týden jsem byla práce neschopná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.