Nefrotický syndrom

Od: Datum: 29.05.12 22:27 odpovědí: 5 změna: 18.06.14 00:24
avatar

Dobrý večer,

mému synovi (5let) diagnostikovali Nefrotický syndrom. Prosím všechny, kteří se s tímto onemocněním setkali o jakékoliv informace, byť už jen s doslechu. Na internetu jsem už prohledala co se dalo, ale nikde jsem nenašla nikoho, kdo by s touto nemocí setkal osobně. Ano, vyskytuje se velmi vzácně.

Předem moc děkuji všem, kteří napíší.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 22:49
avatar

Nevím,jak hledáte na Webu,ale strejda Google mi vyhodil mnoho článků.Shodou okolností trpím selháváním ledvin.Není to choroba,kterou by musel zrovna mít tak malý chlapec.Text označit.


Nefrotický syndrom

Nefrotický syndrom je charakterizován velkými ztrátami bílkovin do moči. Nejčastější příčinou tohoto stavu je závažné poškození ledvinného glomerulu s porušením tzv. bazální membrány. Ta potom propouští krevní bílkoviny, především albumin, což vede k těžkému deficitu v krevní plazmě

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 22:53
avatar

Děkuji za odpověď. Tohle jsem našla taky, ale spíše mě zajímá, jak probíhá léčba. No, nejlépe, kdyby s tímto měl někdo svou vlastní zkušenost. Synovi dali kortikoidy Prednison. O tom se taky hodně píše, ale ne v sovislosti s tímto onemocněním.

Datum: 29.05.12 23:07
avatar

Naiki,také ho užívám.Běžně u chorob ledvin.Léčení?Hlídat krevníí tlak,žádná sůl,dieta.Hodně pít,čistou vodu,ne minerálky.ROCALTROL - speciální vit D

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.12 23:22
avatar

Syn má povoleno pít jen 1200ml na 24h. Bere Prednison 15mg 3x denně a k tomu Anopyrin 25mg 3x denně. A ještě draslík a Helicid. Tlak mu hlídáme. Jenže během pár dnů mu dost otekl obličej - píšou takový stav v nežádoucích příznacích v Prednisonu. Zítra máme kontrolu, tak jsem zvědavá, co na to řeknou.

Od: janinanyka
Datum: 18.06.14 00:24

Mam syna 5 let se stejnou nemoci Nefroticky syndrom odborně řečeno,nemoc se projevila jako reakce na antibiotika na pohotovosti zjištěna v moči bilkovina ale odeslan domu jako reakce na leky,syn otekal a po dobu dalšich 14dni dle dětske lekařky se pořad čekalo na visledky z moči 2krát odběry pokaždě v moči bílkoviny odeslan po 3 tydnech do nemocnice kde se potvrdil Nefroticky syndrom.Synovi nasezen Prednison 20-15-20mg dale Helicit ,KCL 2 Krat denně a k tomu Erop 5mg 2krat denně nastala i změna povahy,ze syna mam kuličku je celi otekli začal se i vice potit v noci mame promočene peříny s polštařem měnime 2 krat za noc začal se i vice na jeho těle projevovat větší ochlupeni po celem těle,nejste připraveni na takovou změnu a k tomu se projevuje zvíšená chut k jidlu .Neni co poradit tato nemoc je boj na delši trat tak at ty naše ratolesti tuto nemoc porazi tak ráda jako každá máma doufám že to tak bude i Vám Všem ostatnim a hlavně vydržte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.