Nevěra, může po ní vztah fungovat?

Od: Datum: 29.05.12 21:44 odpovědí: 16 změna: 30.05.12 14:48

Dobrý den,

po dvou letech vztahu mi přítel přiznal že mi byl před rokem nevěrný. Přiznal to jen díky tomu, že jsem přišla na některé jeho lži (a že jich nebylo málo) kde s kým kdy byl atd. Jeho nevěru jsem celý rok tušila a stále jsem se ho na to ptala. I teď když mi to přiznal, tak lhal ohledně detailů kdy a kde se to stalo a kolikrát. Takže nyní stejně nemám jistotu zda už vím celou pravdu. Během posledních pár měsíců mi tedy postupně odhaloval jeho lži, což bylo psychicky dost náročné, protože jsem to z něj musela tahat a on mi stále nadával že chci slyšet pořád něco víc abych byla spokojená atd. No vždy se "něco víc" našlo. Chtěla jsem mu odpustit, ale pokračování v tom vztahu bylo velmi vyčerpávající tak jsem ho poslala pryč.

On mi nyní píše zprávy jak si skrze toto uvědomil jak moc mě miluje a že takový není, že mu to nic nedávalo atd. že se poučil z chyby a teď už by to nikdy neudělal... Chci si zachovat zdravý rozum a odolat tomuto nátlaku, ale červíka v hlavě mám, "co kdyby"...

Co si myslíte? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 29.05.12 21:50

Podle mě to nechte tak,jak to je... Lže a podvádí jednou, udělá to znovu. Kdoví, co ho k tomu vedlo. Určitě se nechcete obklopovat lidmi, kterým nemůžete věřit, mít je za kamarády, natož přítele...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.05.12 22:37

Po roce - na nátlak, přiznal nevěru? - ROFL. . .

1. Je ´blbej´, že něco přiznával - asi ´mlaďoch´ nezkušený, ne?

2. Nevyptávat se, nepátrat, neslídit - jinak vždycky něco najdete a pořád budete nešťastná, na vážkách a psychicky ´v kélu´ - BTW - odhaduju, že vás nechá plavat - ne proto, že by jej to táhlo za jinýma, ale proto, že se mu znechutí vaše neodbytná zvědavost a výčitky. . .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: barun
Datum: 29.05.12 22:49

Jsem taky pro, radči nic nevědět a nevyptávat se. Bohužel někdy to chlapi vykecají sami. Co potom, jednou podved, podvede znovu. Odpustíte mu ted, odpustíte příště zas. Vztah je jednou narušen, a kdyby i byl věrný, červíček bude hlodat stále. Ve vašem případě, kdy už jste tak daleko, že jste od něj odešla, bych to už nechala být a hledala jiného. Já vím ono se to řekne najdi si jiného, když ho máte ráda. Jestli ho opravdu milujete odpustíte mu a pojede to dál nanovo, bohužel láska i bolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 30.05.12 10:23

Souhlas s tímto názorem. Je to trubadůr, když mektal o něčem co bylo před rokem. Takže už není. Je to záležitost výhradně jeho a nemá proč do toho tahat neznalé. Otráví jim tím vztah, čehož je dotaz názorná ukázka..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 29.05.12 22:50

Pokud mu stoprocentně věříte, nebo v přijatelné době uvěříte (její délka je jen na vás), že to nikdy neudělá znovu a nebudete za vším co řekne/udělá hledat lež, pak ano. Pokud budete mít pochybnosti, budete se zbytečně nervovat, stresovat, podezřívat ho, adekvátně k tomu budete i nepříjemná na něj, nebude to dobré pro ěnj, ani pro vás... To musíte vědět vy. Jsou páry, kde jeden udělayl chybu, poučili se a šli dál... ale i jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 23:39

Nevylučuji, že jsou na světě lidé, kteří to překonají, ale za sebe můžu s jistotou říct, že by vztah už nikdy fungovat nemohl. Dokázal bych odpustit, to jistě, ale v každém případě bych to ukončil. Věřit člověku dokážu jen jednou a pokud mě zradí, neexistuje možnost, že by byla důvěra obnovena.To ovšem neznamená, že nemůžeme zůstat přáteli (tedy spíše ve smyslu "dobrých známých").

Já radím zachovat se jako dospělá, rozejít se s přítelem v klidu a doufat v lepší vztah s někým jiným. Není to vždy snadné, ale je to nejlepší cesta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 29.05.12 23:54
avatar

Dobrý den. Červík hlodá, co kdyby? Dívám se na to, ze svého pohledu a jednoho manžela. Když nemohu mít důvěru ke svému bližnímu, tak pro mě, vztah nemá cenu. Nedovedu si představit život s mužem, který si sem tam odskočí, jen tak na nějakou epizodku a zase se vrátí, že už bude hodný. Když tohle chlap dokáže, tak si ženy, co má doma vůbec neváží. Nic pro něj nejste, jen místo, kam se může vrátit, vyspat, najíst. Psychiatr a spisovatel, doktor Miroslav Plzák, správně napsal. Když se přijde na nevěru, tak má chlap, zatloukat, zatloukat, zatloukat. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.12 07:17
avatar

Za me rozhodne take ne. Kdyz je nekdo neverny, udela to znovu. To sance se temer rovna jistote. Navic pisete, ze vam lhal a to opakovane a i kdyz uz jste na mnoho veci prisla, stale to nepriznal uplne a mlzil a lhal. S takovym clovekem byste opravdu chtela obnovovat vztah? Proc? Budte rada, ze v tom nejsou deti a zkuste stesti nikde jinde, s timto clovekem vas stesti neceka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 07:22
avatar

I když jeho vinu nechci zlehčovat a omlouvat, myslím si, že kus jí nesete i Vy. Dotírala jste na něj, vyptávala, dusila ho svými otázkami. Byl to na něj doslova psychický nátlak a tak, aby od Vás měl chvíli pokoj, něco plácl a myslel si, že se s tím spokojíte. A třeba to ani pravda nebyla.

Je teď na vás obou, jak se k tomu postavíte. On, i když byl psychicky deptán, se již zřejmě otřepal, omlouvá se a chtěl by to zkusit znovu. Je jen na Vás, zda mu dáte druhou šanci. Ovšem hrozí tu nebezpečí, že když zklamal jednou, může zklamat zase. To už ale záleží na Vás, zda toto riziko přijmete. Je ovšem možné, že už se poučil a bude sekat dobrotu.

Hlavně ať si dá pozor na používání lží, ty dovedou rozbít i sebepevnější vztah. *placni*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 08:01
avatar

Dobrý den. Nevím, zda bych stála o to, slyšet podrobnosti o mužově nevěře. Není přece důležité, kde kdy a s kým...Ale hlavně _proč?Pokud mu ve vztahu nestačila jedna žena a šel za jinou, pak je ve vztahu něco špatně. Pak se člověk musí zamyslet nad tím, zda má takový vztah cenu. Pro mne by také neměl, určitě by to otřáslo mými city i důvěrou. A než být ve vztahu, kde mezi dvěma lidmi toto visí neustále ve vzduchu, to raději rozchod. Myslím si, že vztah už nikdy nemůže fungovat tak, jako před tím. Při každé příležitosti, by následovaly výčitky a hrabání se v minulosti. Jeden by se cítil neustále ukřivděný a ten druhý by měl pocit viny. Kdyby Vás miloval a byl s Vámi spokojený, pak by si nenašel milenku. Nevracela bych se k němu, už bych k němu neměla důvěru.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.05.12 08:59

Lidi můžou odpouštět, ale nikdy nezapomenou. Ten červik bude vrtat už na pořád a nic s tím nenaděláš. Buď se s ním smíříš, nebo se z toho časem zcvokneš ty, nebo on pro tvoji podezíravost. Prostě, už nikdy to nebude jako před tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 10:54
avatar

Pro mě by byl vztah tak narušený, že bych nebyla schopná v něm pokračovat. Jak zde mnohokrát zaznělo, podvedl jednou, podvede znovu - a Vy budete odpouštět a překousávat znovu a znovu? Řeči "nepátrejte, lepší je nic nevědět" jsou blábol, tušit, že vás partner nejspíš podvádí, nic neřešit a nepátrat - to dokáže jen takový člověk, kterému je to jedno nebo má sám máslo na hlavě.

Ztracená důvěra se ve vztahu hledá velmi těžko a většinou to nevyjde.

doplněno 30.05.12 10:59:

Nejhorší jsou na tom ovšem ty lži, to je snad ještě horší, než samotná nevěra. Pokud lhal a lže i teď, tak pryč od něj, jakkoli prosí a sype si popel na hlavu. Nenechte se utáhnout na vařené nudli od nevěrníka a lháře.

Možná soudím tvrdě, ale já nevěru netoleruji, ačkoli je dnes málem posvěcena různými "výzkumy", jak člověk není monogamní a jak si pánové nemohou pomoci, a neustále nás bombardují řečmi, jak vlastně nevěra neškodí. Pěkná omluva pro zahýbající, což?:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ladaadal*
Datum: 30.05.12 11:19

Martino, naprosto souhlasím a zdílím tvůj názor, jen bych poopravil - je jedno jestli jde o nevěru chlapa či ženské. Oboje je stejné a oboje je stejně běžné a oboje se dnes obhajuje, i když každá jiným způsobem.

doplněno 30.05.12 11:39:

Marti, ono si moc nevybereš. Já zase četl nebo vlastně slyšel, že chlap je nevěrnej ze zvědavosti, kdežto ženská z nespokojenosti a nedostatku *smich*. Osobně myslím, že to je úplně fuk. Nezáleží na důvodu, ale na tom, že už to pak prostě nefunguje a není to ten správný vztah.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 11:36
avatar

Jojo, samozřejmě jsem myslela nevěru oboustranou:D, jen jsem to nějak zapomněla napsat... i když většinou se z těch článků dozvíte, že ženy podvádějí, protože chtějí, zatímco muži podvádět musí, protože to mají v genech...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lykantropus
Datum: 30.05.12 13:44

No jak na to odpovědět... Pokud to přiznal rok po té a pod nátlakem, tak je jasné, proč se to vlastně stalo. Takže ho rozhodně neberte zpět, brzy by utekl sám, z pochopitelných důvodů. A až někdy potkáte jiného, chovejte se k němu jinak, jestli jste vydržela rok vyslýchat a tlačit, asi to nepřišlo najednou, nejspíš jeho nevěra byla únikem právě před tímhle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 30.05.12 14:48

,,Já si myslím,že když se to stane jednou,,tak se to s ním poveze. Třeba je rád,že jste mu přišla na jeden pouze. Ale i to je možné.

Nikdy nikomu nevěřit je to utopie. Nikdo neví ,co udělá...ale nepodezřívat. Ale je to ve vás!Tím se člověk jedině předčasně týrá. Ale prokázaná zklamaná důvěra je v čudu. A to není dobré. Pro oba. Já nevím co bych dělala. Já se rozvedla ,,bylo toho moc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.