Odstranit tukový nádor u staršího člověka?

Od: Datum: 29.05.12 20:34 odpovědí: 9 změna: 30.05.12 11:18

Dobrý večer,

chtěla bych se Vás zeptat na názor- myslíte, že je vhodné u hodně staršího člověka, aby absolvoval chirurgický zákrok, který by spočíval v odstranění tukového nádoru na jedné polovině pozadí zrovna v místě, na kterém přímo sedí. Nádor je hodně velký- koule o průměru 5 cm. Bohužel to narostlo už do takové velikosti, je to skoro jako sedět na tenisáku, způsobuje to strašné nepohodlí a uhýbání při sezení a vybočení páteře. Doktor říkal, že je to neškodný nádor. Ale bojíme se komplikací po odstranění, hlavně, aby to nezpůsobilo, že pak přestane chodit, kvůli delšímu pobytu na lůžku, nejhorší má zvedání z postele a ze židle a teď by to mohlo být fatální po odstranění, týden bez pohybu by taky znamenal konec.

Já si to nedokážu vůbec představit, že by po odstranění bylo možno na to místo sedat, je to hodně nešťastné místo, to by praskly stehy hned první den.. Ale bojíme se, co se s tím bude dál dít, protože se na tom místě a v okolí začaly teď dělat takové modřinky a proto to řešíme.

Po létech by odstranění byl neuvěřitelný komfort, kdyby se to povedlo. Ale ty následky by taky mohly být fatální, nebo co myslíte?

Děkuji za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 29.05.12 20:42

Má to své pro a proti.Já si myslím,že to není tak velký zásah do organismu aby to způsobilo nějaké potíže.Není to operace srdce... S tím sezením trochu problémy budou ale dá se to řešit.Já bych se toho nebál a jsem pro to tu operaci podstoupit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 29.05.12 20:44

Pokud jde opravdu o tukový nádor, dá se odstranit při lokálním umrtvení (tedy v podstatě nejde o operaci) a pacient může rovnou chodit - žádný pobyt na lůžku. Můj příbuzný byl na laparoskopickém odstranění slepého střeva v 86, operace odpoledne, druhý den ráno šel domů ´po svých´...

Já bych se nebál - čím dřív, tím líp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 29.05.12 21:00

Jsem take pro operaci. Tukovy nador - lipom ma dobre ohraniceni a dobre vyhlidky na zhojeni. Naopak pri ponechani hrozi dalsi rust a lokalni komplikace. Jednoznacne operovat!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: polinek*
Datum: 29.05.12 21:00

,,starší nebo mladší ,,jet o úplně jedno. No nějakou dobu bude ležet na břichu a je to. Měla jsem také na krku a ono se to dělá často,někdo na to trpí...Toho bych se nebála. Nechápu,proč by měl přestat chodit...to se nehojí zas tak dlouho. Bude sedět na půl zadku a je to. Není to věda ,,nebojte se...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.12 10:26
avatar

Já, za svoji osobu, bych to určitě nachala vyndat. Nádory se totiž mohou zvrhnout. Tváří se jakože nic se neděje, ale pak se něco stane, nějaký spouštěcí mechanizmuz zapracuje a je to v háji. Vlastní zkušenost. *hej*Navíc, sám o sobě se neztratí, neubude, ale nenápadně roste a utlačuje nervy, cévy. A prostě, do těla nepatří. Když najdete lékaře, který píchne epidurál, poloviční výhra. Léčení bude trvat nějakých 10 dní a život kolik?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 30.05.12 10:48

Záleží na tom, jak čiperný je pacient a jak moc se toho lipomu chce zbavit. Oni v nemocnici v současné době i po těžší operaci ženou i 95leté pacienty s postele dolů nejpozději po 3 dnech, a aké umí udělat jen malou šitou ránu, takže jestli dotyčný "poslouchá" a nechal by se rehabilitovat co nejintenzivněji...

Uváděné komplikace postihnou teoreticky jenom málo pohyblivého pacienta, ale operace patří mezi lehčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 10:51
avatar

Jojo, ženou z postele, protože kdyby zůstali ležet, krev by v plících neproudila, ale v nižších místech zůstávala a zápal plic a po problému. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 30.05.12 11:13
avatar

Dobrý den. Hodně starší člověk, to je otázka. Záleží na zdravotním stavu člověka. Zda jde nádor vyndat s lokálním umrtvením. S narkózou u staršího člověka, by mohl být velký problém. Další problém je, aby nemocný nezůstal ležet a tím nedostal zápal plic. Jestli je možné udělat odstranění nádoru s lokálním umrtvením, bylo by dobré nádor odstranit.

*cteni*

Sezení doma na židli, nemůžete mu koupit takové polštářky do letadla, je to takové účko. Prodávají to markety a obchodáky. Některé účka jsou dost naducané. Tam, kde má nádor na zadní části těla, tam se nechá otvor a na zbytku sedí. Používá se to také, na otlaky na zadní části, nebo při léčbě hemeroidů, kdy jsou velké bolesti vylezlého konečníku. Nemocný sedí nahoře na měkkém, bolestivé místo je volné ve vzduchu. Jen můj názor.

doplněno 30.05.12 11:20:

Tady jsem našla na Google vzor polštářku na sezení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 11:18

Dobry den,mozna ze by to udelali jen umrtvenim mistne,ne?Ja bych se toho nebala.Nekdy tedy nechaji dren podle toho obsahu,ale melo by se tohle brzy zhojit,nejde o zadny velky zasah,jako je uvnitr.odpadne spoustu jinych starosti,po odstraneni a chvili se zvysena pece po operaci vydrzi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.