Práce na černo

Od: Datum: 29.05.12 18:53 odpovědí: 11 změna: 30.05.12 20:26

Prosím o radu zda jde zjistit když si matka na mateřské vydělává na černo?platím alimenty které stále navyšuje ale přitom si vydělává na černo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 19:12
avatar

To byste musel zjistit, kde dělá, a poslat tam kontrolu - inspekci. Takhle naslepo Vám nikdo nic nezjistí - leda si zaplatit za nějaké sledování, aby se vysledovalo, kde ex pracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 29.05.12 19:49

Dobrý den,

rozumím, že to chápete jako "sviňárku", že alimenty i přes přivýdělek navyšuje. Ale i tak - nechcete jí nejprve tím udáním nejdříve pohrozit? Uvědomte si, že za práci na černo platí pokutu nejen zaměstnavatel, ale také zaměstnanec! A ty pokuty bývají opravdu dost vysoké. Skutečně chcete dostat matku svého dítěte a potažmo i jeho do takových obtíží? Abyste pak ještě více neprodělal - bude splácet pokutu a příjmy budou ještě nižší...

Jak říkám - není to fér, ale dobře si to rozmyslete, jestli Vám to za to stojí...

doplněno 29.05.12 19:50:

sviňárknu, ne sviňárku

doplněno 29.05.12 19:51:

To se mi snad zdá *smich* ani sviňárku, ani sviňárknu, ale sviňárnu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 29.05.12 20:02

Pracovitých lidí v této zemi není moc. Takové je třeba podporovat. Horší by bylo, kdyby se opíjela po nálevnách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 29.05.12 21:22

Výše alimentů se primárně odvíjí od vašich příjmů, potřeb dítěte a vaší schopnosti podílet se na uspokojování potřeb dítěte, které se přirozeně s jeho růstem zvyšují. Výše vámi placených alimentů je v zásadě na příjmu matky nezávislá, jedině snad pokud by matka dítěte vyžadovala alimenty na ni samotnou. To, že matka zvyšuje svůj příjem, nepovede ke snížení vašich alimentů. Pokud není vaším cílem jen matce a tedy i dítěti ublížit a ztížit život, otázku, jestli matka pracuje oficiálně nebo načerno, vůbec neřešte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 21:28
avatar

Odkud víte, že pracuje na černo?

Žádný zákon matkám na mateřské ani rodičovské dovolené nezakazuje si přivydělat, dokonce ani niajk neomezuje výši výdělku. Pokud matka splňuje podmínky pro přiznání peněžité pomoci v mateřství nebo rodičovského příspěvku, má na ně nárok i v případě, že pracuje.

Tzn., že její práce může být zcela v pořádku.

doplněno 29.05.12 21:33:

Zjistíte-li s jistotou, že matka pracuje na černo, a nahlásíte-li ji, způsobíte tím problémy nejen matce (pokuta od 10.000 Kč), ale i svému dítěti (snížení příjmu a pokuta bude mít dopad i na dítě) a zaměstnavateli (pokuta od 250.000 Kč). Na výši výživného pro Vaše dítě to však mít vliv nebude.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 29.05.12 21:34
Alimenty patří jí nebo dítěti? Ivzez má pravdu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 29.05.12 21:46
avatar

Dobrý den. Jestli se matka stará o dítě, nezanedbává ho a ještě dělá nějakou práci navíc, tak by si zasloužila metál. Dělá to pro lepší životní podmínky, nejen svoje, ale také dítěte. Můžete být rád, že nechodí večer po hospodách, nebo nenechává dítě, samotné doma. Platíte alimenty na své dítě, buďte rád, že se dítě má dobře. Udělejte to pro své dítě. Jen můj názor

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.12 07:32
avatar

Také bych byla pro, abyste kolem toho přestal čenichat. Práce na černo je sice věc špatná, ale dnešní mateřská také není nic moc a matka Vašeho dítěte mu chce zajistit lepší podmínky. Měl byste být rád, že se stará a snaží, když je vlastně samoživitelka.

A proti alimentům se nemrskejte. Jsou pro vaše dítě, aby netrpělo nedostatkem. Když jste si je pořídil, snad se o něj postaráte. A jak dítě roste, potřebuje stále víc a víc /jídlo, oblečení, vzdělání, kroužky.../Musíte si uvědomit, že to dáváte vlastnímu. Podle toho, jak se k děcku budete chovat /nemyslím přímo zahrnovat nákladnými dary, ale poskytnout mu, na co má nárok/, tak se jednou bude Váš potomek chovat ve stáří k Vám.

Tak toho nechejte, neuškodil byste třeba neoblíbenému sousedovi, ale vlastnímu dítěti, které Vám nic neudělalo. A to byste chtěl?*bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.05.12 08:13

Tazatel si měl zadat přezdívku bez počátečních dvou písmen. Čoveče, jak už píšou někteří - na alimenty to beztak vliv mít nebude, tak co do toho šťouráš? Místo aby ses postaral o vlastní dítě se ještě rozčiluješ, že na něj musíš platit? Nechápu. Zkus si spočítat, kolik asi ta tvoje ex má příjmů a kolik výdajů - pokud si vůbec umíš výdaje s dítětem představit. A pak si to samé spočítej u sebe. Prostě sis vrznul, tak se starej nebo aspoň plať. To sis měl rozmyslet dřív, než se ti krev z mozku nalila do jiných částí těla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.12 08:56
avatar

Platím alimenty, které stále navyšuje...Nezapomeňte, že děti rostou a mění se jejich potřeby a nároky. Takže je to pochopitelné, že se na výživném musí podílet oba dva rodiče. Každá matka má právo žádat o zvýšení výživného a soud většinou vyhoví, protože hájí zájem dítěte. Péče o dítě něco stojí a házet klacky pod nohy matce, která se snaží děti zaopatřit co nejlépe, není zrovna dobrý postoj. Děti mají právo na stejnou životní úroveň, jako jejich rodiče. Matka se snaží a co Vy? Jaká je Vaše životní úroveň, že byste se snížil k udávání, že si matka Vašich dětí přivydělává? Opravdu dobře míněná rada - nešťourala bych do toho, abyste nakonec ještě neplatil i výživné na matku svých dětí (dítěte)...A takové případy jsou.

doplněno 30.05.12 20:33:

Tak to řešte soudně. Přihlédnou k Vašemu výdělku. A nechte si soudně upravit styk s dítětem. Pak už Vám ho dávat bude muset. Bude se muset řídit rozsudkem a nebude Vám moci na dítě právo upírat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: misulin*
Datum: 30.05.12 20:26

No víte matka chce alimenty 6000kč.Uznali jí 2500kč na 2leté dítě což beru.Ale žádala 8000kč na výživu matky.což jí platit nechci jelikož jsem jí musel dát alimenty dva roky zpětně i když bydlela v mém domě s novým přítelem o kterým jsem nevěděl a vše jsem platil jen já.Mě jde jen o to že matka mého syna mi dělá ze života peklo stále na mě posílá tresní oznámení a policii.Chtěl jsem se sní domluvit ale nejde to.Matka se má lépe než já.Tak proto si myslím že není fér aby dostala vše,tím myslím tu výživu na ní.O syna mam zájem ale ona mi ho nedá,neukáže a ani fotku nepošle.Matka se snaží aby měla hlavně ona! a mě zničila.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.