Zuby moudrosti

Od: Datum: 09.02.13 10:47 odpovědí: 10 změna: 07.08.15 09:38

Začal se mi prořezávat horní zub moudrosti, žádné bolesti ani komplikace nemám, byť roste trochu nakřivo. Chci se ale zeptat, zda jsou vždycky založený všechny čtyři zuby moudrosti a nebo se může stát je založen jenom jeden či dva? Už asi dva týdny se mi prořezává jen jeden a po ostatních třech nejsou nikde žádný známky ani stopy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 10:50

To se nikdy neví. Mi vyrostl zub moudrosti ve 35ti letech. A to jsem už měla jeden vytržený. *mala*

Ohodnoceno: 0x

Od: pest®
Datum: 09.02.13 10:54

Dva horní mám už asi 6let, jeden spodní mám proříznutý tak na půl a druhý spodní mi vždcyky chvlíli roste, pak to zase vzdá a nějak se za těch šest let stále neprořezal. Nebolí mě to, tak to neřeším. Podle zubařky ok. Někomu třeba zuby moudrosti ani nenarostou, takže bych se neobával.

Od: mowla*
Datum: 09.02.13 10:55

Mně se prořezával jeden, po cca roce druhý a po cca dalším roce další dva.

Obecně - teoreticky vyrostou člověku 4 osmičky, ale dosti často i méně - kolik osmiček máš ´založeno´ bys mohl zjistit návštěvou zubaře - pomocí CT...

Ohodnoceno: 2x

Od: pt®
Datum: 09.02.13 10:55

Nepíšete kolik Vám je let. Mně vyrostl první zub moudrosti v 35 letech /vlevo dole/ a mám ho dodnes. V 60 mi se mi začal tlačit druhý moudrák ale zatím jen napůl /vlevo dole/. Doufám, že mi další moudráky již nevyrostou... - pt

doplněno 09.02.13 10:56:

pardon: druhý moudrák vlevo nahoře.

Datum: 09.02.13 11:01

Je mi víc jak padesát a kolem 30ti mi vyrosla osmička v pravo nahoře-celá během měsíce, další je tak na půl, třetí kousíček a 4 vůbec. Jak porůstají bolí mě vždycky uši a udělá se mi za uchem dole u lalůčku boule. Nemyslím si, že osmičky jsou u každého a nemyslím si, že nutně musí být 4.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.02.13 16:04

51 a moudráky nemám-nenarostly,,dcera první moudrák ji rostl v 18 letech a jako dodatek syn 19 má ještě mléčné řezáky!

Od: evik*
Datum: 07.08.15 09:38

...abyste se nedivila. Mně 61 let a začal se mi klubat. Myslela jsem si 3 týdny,že mě bolí ucho,pak zuby pod můstkem, apod. Tak nevím,co s ním bude

Datum: 11.02.13 02:52

S křivě rostoucím zubem moudrosti doporučuji navštívit zubaře. Mně takhle zub moudrosti pomalu zatlačil zpět skoro celou sedmičku a ta zase asi půlku šestky. Zatím to sice nijak nelobí (nebolí), ale čert ví, jak to bude vypadat dál...

Datum: 11.02.13 06:22

Zuby moudrosti, ač mají tak hezký název, tak vůbec moudré nejsou. Někomu vylezou, někomu jen na půl, někomu vůbec. A ze všeho nejvíce dokážou škodit. A i když se vám zub moudrosti jen maličko pokazí zubním kazem, tak ho většinou zubaři hned tahají ven. Jojo, zrovna nedávno jsem podstoupila trhání zubu moudrosti. Mám dojem, že zuby moudrosti jsou v čelisti jen pro zlost.

Od: krkovicka*
Datum: 11.02.13 07:44
V mých 19 až 23let mi postupně vyrašily všechny čtyři osmičky.Dvě mi vytrhly už na začátku(koukali už s kazem).Stou třetí to byl boj.Její kořeny se roztahly pod sedmičku a udelala zánět pod šestkou.Když šla ven tahle třetí osmička,tak do dalšího dne jsem dostala abces do celé levé tváře.Následně 5 dní na Karlaku(zubní),Drén v krku a troje antibiotika kapačkou,41°c horečky a doma dvou měsíčního kojence.Nic příjemného to teda nebylo.Pak 6týdnu rehabilitace čelisti...Čtvrtá osma šla taky ven a tahle už bez problemu.Mojí sedmu se nepodařilo zachránit.Prý mi odumrela a drolila se.Osmičky jsou svinstvo a po mých zkušenosti se to nebojím říct.l

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.