Neoprávněné nakládání s cizím pozemkem

Od: Datum: 29.05.12 09:47 odpovědí: 11 změna: 29.05.12 18:32

Zdravím. Od mého souseda na chalupě jsme se dozvěděl, že nějaký podnikatel v rámci nějakých svých stavebních úprav buduje bez povolení trubky kanalizace také na mém pozemku. Domluvě a kontaktu semnou se vyhýbá. Chci se zeptat, na jaký úřad podat stížnost, jakou formou a zněním případně. Každá rada vítána.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 10:03

Kontaktoval bych příslušný obecní úřad a hlavně stavební úřad, který má danou obec v kompetenci.

Pokud tam probíhá budování čehokoliv, měla by na jednom z nich (na stavebním určitě) ležet např. ohláška s vyjádřením majitelů a sousedů dotčených nemovitostí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jar®
Datum: 29.05.12 14:08

Nejdřív popřeji hodně sil, pak zajít na příslušný stavební odbor, který má vaši vesnici na starosti a modlit se, aby jste narazil na normálního člověka, který bude mít chuť vzniklou situaci řešit. Pokud narazíte na blba, nic a nikdo vám nepomůže.
Bohužel naše zkušenost je taková, že nepomohl ani starosta - stavební odbor mu nepodléhá, krajský úřad - pouze celou záležitost vrátí k novému prošetření, hejtnam - nemá možnost zasáhnout do rozhodnutí stavebního odboru. A tak to buď vzdáte neho požemete k soudu, kde se to bude vracet stále dokola cca 10 let, no a pak to stejně vzdáte, akorát s tím rozdílem, že budete bez peněz.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 14:19
avatar

Dojděte si pro výpis s KN...

Zajeďte na místo stavby..., pokud se Vaše podezření potvrdí, volejte PČR a oznamte nepovolený vstup na Vás pozemek a nepovolené stavební práce, nakládání s Vaším majetkem, poškození cizí věci..a co já vím co ještě...

Pokud to půjde přes SÚ může (ale nemusí) to být záležitost na týdny..a mezitím bude kanalizace hotová..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 16:53

martincakl: bohužel s Vámi v tomto případě musím nesoulasit: nic jako nepovolený vstup na pozemek neexistuje, patrně jste měl na mysli porušování domovní svobody (§ 178 zák.č. 40/2009 Sb., trestní zákoník), pokud ale majitel "slyšel" od souseda, že na jeho pozemku někdo staví, nejedná se tedy o žádný "obývaný" pozemek, takže nejde o tento čin, maximálně o přestupek proti občanskému soužití (naschvály - což se neprokáže), nakládání s majetkem neznám, ale asi také nebude. Poškození cizí věci dost silně pochybuju, pokud se nejednalo o drahý plot, který stavebník nedá do pořádku.

Takže bohužel jedině stavbní úřad, starosta, případně soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 16:58
avatar

Ano, nejsem právník ,přiznávám...

Nejprv bych to s právníkem alespoň zkonzultoval...

A pokud máte pravdu, pak bych na svůj pozemek naběhl...a milému pánovi veškeré potrubí vyházel z výkopu ven...na jeho

pozemek...ať si s ním pak bude dělat je jeho věc.

Pokud by potrubí již bylo zasypané, pak bych rozdělal trochu betonu...a nejlépe přímo v nějaké kanalizační šachtě (na SVÉM

pozemku) bych ho zabetonoval...Proč bych si ne svém pozemku nemohl pod zem schovat trochu betonu na horší časy...že..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 17:06

V pořádku. Samozřejmě, pokud by jste mu to potrubí nepoškodil, tak se nic neděje. Pokud by bylo zahrabané, nezaléval bych ho ničím, ale opět bych ho vykopal až k hranici svého pozemku, díru potom zasypal a pořádně uhutnil, aby se to v případě potřeby (dohody) muselo zas kopat nějakým bagrem.
Samozřejmě poradit se můžete s kýmkoliv, i s PČR, je však lepší zajít na služebnu, než ji ke všemu volat (i když chápu, že jste to myslel dobře).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 14:32
avatar

Pokud vím,každé stavební kopnutí nejen na mém pozemku,ale i na sousedním,se nesmí konat bez mého souhlasu.Pokud se to děje,tak o tom musí něco vědět na stavebním odboru příslušného úřadu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 15:30

Pokud ho stavební úřad vyzval k projednání této věci veřejnou vyhláškou, on si to nepřečetl, tak SU to bral jako bez námitek tak vydal stavební povolení "bez vedomi majitele pozemku".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 15:38
avatar

Tak to velmi těžko...Tady nejde o kopání na okolním sousedním pozemku, ale jestli dobře čtu, tak přímo o ukládání kanalizace na tazatelův pozemek...a ještě se nejedná o veřejně prospěšnou stavbu.

Tady by žádné "oznámení na vývěsce" nemělo být vůbec nic platné...Bez souhlasu majitele pozemku s věcným břemenem mu na pozemku nemá nikdo co kopat...ani co vstupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 17:52
avatar

Pokud to stavební kopnutí neprovádsí ČEZ. No možná už to ani ČEZ nesmí dělat bez mého svolení; no ale ono je to v tomhle případě jedno, ten vlezlý soused není ČEZ. (Opravdu není?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 18:32
avatar

Nám dělal ČEZ přípojku k chalupě a velice oficiálně mě pozvali,je to přes půl republiky,ani bych na nějakou vyhlášku nedosáhl.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.