problémy se spánkem

Od: Datum: 29.05.12 08:07 odpovědí: 9 změna: 12.07.12 16:17
Zdravím,
Trápí mě problémy se spánkem a už toho začínám mít dost. Nějaké menší problémy se spánkem mám již delší dobu, ale moc jsem tomu nevěnoval pozornost a myslel jsem, že je to stresem. Ale poslední dobou je to horší a horší. Když jdu spát, tak mi trvá tak hodinku než usnu. Zároveň se mi začnou hlavou honit různé myšlenky, začnu nad něčim přemýšlet a to je pak konec.
K tomu se párkrát za noc probudím a znovu mám stejné problémy s usnutím.
Aby toho nebylo málo, tak poslední dobou mě trápí skoro každodenní bolesti hlavy. To může být ale i od páteře (i když si to moc nemyslím) se kterou mám poslední dobou problémy.
Vážně nevím co dělat. Trošku mám obavy, aby to nebylo i tlakem. Nedávno jsem měl možnost si jej změřit na akci pojišťovny a bylo mi naměřeno 155/95, což je asi trošku zvětšený. Ale moc bych tomu nepřisuzoval velkou váhu, jelikož jedno měření nic neznamená a zároveň jsem byl trochu ve stresu. A bolest páteře asi moc s tlakem nemůže stejně souviset.
Co s tim spánkem dělat? Jak se konečně vyspat a nebýt unavený?
Děkuji za připadné rady a odpovědi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fran
Datum: 29.05.12 08:36

Řada léčivých rostlin má řada pozitivních účinků při stresu, které se doplňují. Je nejen vhodné navodit stav uklidnění a vyrovnané mysli, ale vhodný je i dobrý a kvalitní spánek.
Třezalka tečkovaná má zklidňující a sedativní účinky. Čaj z ní je doporučován při nespavosti, problémech s usínáním, stavech úzkosti, při nadměrném stresu, žaludečních neurózách a dokonce při léčbě lehčí deprese. Vědci objevili, že obsahuje látku hypericin, která funguje na podobném principu jako některá chemická léčiva, předepisovaná při léčbě deprese. Třezalka pomáhá zlepšovat náladu bez útlumu nervové soustavy. Pro dosažení efektu je třeba třezalku užívat pravidelně po delší období, účinky se zpravidla projevují po 2-3 týdnech užívání.
Více informací na: http://www.celostnimedicina.c…nky-a-stres.htm#ixzz1wEoAudHA
Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 29.05.12 08:56
avatar

Dobrý den. Váš tlak, není jen trochu zvětšený, je alarmující. Máte pravdu, že jedno měření, nic není. Začala bych od toho tlaku.

1/ U lékaře vám mohou změřit tlak a věděl byste jistě, jak na tom jste. 2/ Druhá možnost je, koupit si přístroj na měření tlaku, stojí asi kolem 200,- Kč. ( kvalitní) a tlak si měřit doma sám. Je to jednoduché a máte hned jistotu, proč nemůžete usnout. Jestli váš tlak, je skutečně, stále tak vysoký, pak vás může bolet i hlava. Tam by pomohl, jen lékař. Různé bylinkové čaje na noc jsou dobré, ale tlak nesníží. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.05.12 08:59
avatar

Také zdravím. U většiny lidí bývá na vině psychika. Bolest hlavy může být důsledkem problémů se spánkem. Pomáhá procházka na čerstvém vzduchu před spaním a také je důležitá dobře větraná místnost. Někdy pomůže i přestěhovat postel na jiné místo (vlastní zkušenost). Problémy s tlakem nepodceňujte, jedno s druhým může souviset. Pokud se ráno probouzíte neodpočinutý, unavený a malátný, zajděte si k lékaři na vyšetření. Když se najde příčina, najde se i odborná pomoc. Nenechávejte to moc dlouho být. A pohlídejte si dodržování pitného režimu, protože i z toho Vás může bolet hlava. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 10:49
avatar

návštěvníku, Viki má pravdu. Ta spodní hodnota tlaku je příliš vysoká a může znamenat veliký problém. Pohlídejte si to! *hej*Se spánkem máme problémy všichni, kdo překročil určitou věkovou hranici. Zadáte-li do do modrého vyhledávače správně otázku, poklikáte v archivu a najdete spoustu zkušeností. *jasne* Moje zkušenost je také ta, že kdybyste si nakteslil křivku spánku, nebyla by jako vlnovka, pomalé usínání a pomalé buzení, ale byla by špičatá. Bdění a prudký pád do bezvědomí. Trávila jsem pár noci po špitálech a ženské si stěžovaly, že vůbec nespaly a přitom chrápaly jako bernardýni. Moje maminka také naříkala, že se nevyspala a já ji přes zeď slyšela, jak dělá dřevorubce. Říká se tomu špatné vnímání spánku. Je to tím, že si neuvědomujeme, jak dlouho a zda jsme vůbec spali.*kafe* Mám to také tak a odhalila jsem se tím, že občas usínám se sluchátkem od starého mobilu naladěného na rádio, pod polštářem. Nespím a nespím a najednou se divím, jak to že je tam jiná relace?! Už jsem vyzkoušela spoustu věcí a nakonec jsem nad tím vším mávla rukou. Tak nespím, přece se neposkládám a když spočítám hodiny, tak to musí stačit! Přestala jsem se stresovat a bát se postele. Je to smutné, ale je to tak! Co už?!*sok*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: navstevnik2
Datum: 29.05.12 15:03
Co se týká tlaku, tak sám nevím co s tím. Přece jenom je mi teprve 20 tak si nemyslím, že bych už mohl mít problémy. I když vzhledem k tomu, jak často se stresuji (mám sociální fobii, takže i jednoduché situace mi dělají problémy + škola, práce...) tak by se nebylo i čemu divit. Navíc mamka má s tlakem taky problémy, takže by to mohlo být dědičné. No uvidím...
Jen je mi blbé přijít za doktorkou a říct, že jsem si někde nechával měřit tlak a byl vyšší, tak aby to nějak řešila. Nemám zrovna moc ochotnou doktorku, která by moc něco řešila...
Datum: 30.05.12 10:17
avatar

Takhle vysoký spodní tlak mi udělala špatně fungující ledvina. Léčením se to změnilo a tlak šel dolů. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: navstevnik2
Datum: 30.05.12 20:25
Tak teď jste mě vyděsila. Občas mívám problémy při močení. S lékařem jsem to řešil byl jsem i u urologa, ale vše je prý ok. Byl mi dělán i ultrazvuk břicha (bylo to tak před půl rokem), ale vše bylo prý v pořádku. Ono kdyby byl problém, tak by to asi na ultrazvuku bylo vidět, tak snad to nebude.
Teď už je to celkem ok, ale občas mám problémy.
Poslední dobou cítím i tlak vlevo pod žebry, ale to snad bude tím stresem, jelikož se mi zdá, že při stresu je tlak větší. Je to někde níže pod posledním žebrem, ale jakobych to různě citěl na jiných místech.
Nějak jsem si to s tím nechtěl spojovat, ale s tou ledvinou jsem se vyděsil. Dalo by se to nějak poznat a jaké jsou příznaky?
Ta každodenní bolest hlavy mi dělá starosti, jelikož už je to skoro týden možná víc. Ale bolí tak zvláštně, někdy jakoby ji necítím a nebolí a jindy třeba bolí v oblasti levého spánku a na čele. Možná to ale bude jen od páteře která mě poslední dobou celkem bolí (z toho častého sezení)
Od: honza159
Datum: 12.07.12 16:17

Ten tlak může být i "normální" - obecně záleží na věku, starší lidé mívají často vyšší tlak a prý to je běžné. Nevím, kolik vám je, ale z jednoho měření tlaku bych nevyvozoval nějaké závěry. Táta má s tlakem problémy a doktor mu doporučil pořídit si domů tlakoměr a 3x denně se měřit a tlaky si zapisovat do tabulky a zapisovat si případně i okolní vlivy, které mají na tlak vliv (stres, únava apod.). Tabulku poté donesl k doktorovi a na základě toho se vše řešilo dále.

Tlak může být ale spojen i s tím, že málo spíte, a proto se to takto projevuje. Zkuste pár "babských rad", jak lépe spát (žádný alkohol, káva, fyzická zátěž několik hodin před spánkem apod. Dobré je také si stanovit dvůj rytmus, kdy jdete spát a kdy se probouzíte - každému vyhovuje něco jiného.

Případně si zkuste dát tzv. "short naps" (cca 30 minutový spánek) během dne. Mě to často pomáhá, pokud v noci málo (5-6 hodin) spím.

Každopádně vám přeji, ať se vám to zlepší, protože spánková deprivace je opravdu nepříjemná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trif*
Datum: 30.05.12 19:29

Já měla podobný problém. Celé hodiny mi trvalo usnout, spánek jsem měla lehký , vzbudil mě i nejmenší šelest a ráno jsem stejně nebyla odpočatá.

Zkoušela jsem různé čaje na uklidnění, antistresové pilulky a trochu to pomáhalo, ale pořád to nebylo ono.

Jediné, co mi doopravdy pomohlo, bylo chodit spát fyzicky unavená (pracuju v kanceláři, takže se uondám jenom po psychické stránce, ale to nestačí).

Radím prostě každý den po práci vyrazit ven na vzduch, projít se, dát si jedno pivo, prostě trochu unavit a osvěžit tělo. Pak to bude lepší. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.