Pronájem pronajatého bytu

Od: Datum: 28.05.12 22:03 odpovědí: 4 změna: 29.05.12 18:06

Zdravím,

mám pronajatý byt od vlastníka nemovitosti a tento byt dále pronajímám dalším osobám. Chci se zeptat, zda kvůli tomu potřebuji mít zřízen živnostenský list nebo stačí pouze na konci roku zdanit příjmy?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: barun
Datum: 28.05.12 22:29

Jestli pronajímáte byt, tak nemusíte mít živnostenský list, dan ovšem musíte odvést. Jen se divím, že vám vlastník bytu dovolil tento byt dál projímat dalším osobám, obvykle je to zakázané.. Mám v nájemní smlouvě uvedeno, že byt, který mám v nájmu, nesmím dál pronajímat ani půjčovat dalším osobám, jinak mám okamžitou výpověd z bytu. Dan odevzdáváte od ledna do konce března př. roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balkon
Datum: 28.05.12 22:36

Tak nevím, ale podle mě je to docela běžné. Pokud s tím majitel bytu souhlasí, tak v tom není problém. Já jsem nájemce bytu a další osoby jsou u mě v podnájmu. Není to nic zakázaného ani nezákoného. :)

Datum: 28.05.12 22:50

Dobrý večer, živnostenský list na pronájem bytu neexistuje, musíte pouze zdanit na konci roku příjmy a výdaje a ty buď paušálem a nebo podle skutečnosti. Eva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lidka*
Datum: 29.05.12 18:06

Je možné pronajatý byt dále na základě smlouvy o podnájmu pronajmout. Musí to být samozřejmě se souhlasem vlastníka bytu, resp. nesmí to být ve vaší nájemní smlouvě zakázáno. Domnívám se také, že není třeba k této činnosti živnostenské oprávnění a je nutné příjmy z této činnosti zdanit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.