Rozvod - žádost, průběh, cena

Od: Datum: 18.01.13 06:52 odpovědí: 16 změna: 21.01.13 19:07

Ahoj všem, má tady někdo zkušenosti s rozvodem? Zajímá mě, kde se shání nějaký formulář, kdo ho vyplní, kam se to doručí, jaký je u toho poplatek a tak vůbec jak to celé probíhá.

Předem děkuju za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 07:12

Dobrý den,jsem čerstvě rozvedená, s bývalým manželem jsme se předem na všem dohodli,co se týče dětí i majetku ,z toho důvodu jsme měli i stejného právníka.Vše nám zařizoval,k soudu jsme šli jen co se týče dětí,jinak jsme byli rozvedeni bez naší přítomnosti.Právník si za sepsání vzal 5000kc plus tisíc korun kolek. Rozvod jsme podávali k okresnímu soudu pod který spadá místo bydliště.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 18.01.13 08:46
avatar

Formulář neexistuje, každý si píše žádost sám - podívejte se na netu na vzor, je jich tam spousta. Sepíše ji ten, kdo chce rozvod.

Pak se podá na příslušný soud podle místa bydliště, kolek za 1000kč k tomu

Poté (po několika měsících) přijde od soudu obsílka s datem soudního řízení kam se dostavíte. Pokud máte děti, budou řízení dvě - nejdříve ohledně dětí a péče o ně a alimentů, teprve potom o rozvod a případně ještě jedno o majteke - pokud se nedohodnete.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.01.13 09:02
avatar

To je správná odpověď. Spousta lidí zbytečně krmí právníky. Sepsání zvládne průměrně inteligentní člověk sám a zastupovat se u soudu taky. Samozřejmně pokud nejde o nějaké velké komplikace. Znám případ, že chlap se hájil sám /ani nebyl zvlášť výřečný, spíš stydlivý, nemluva/ a vyhrál vše proti renomované advokátce. Byly tam komplikace ohledně majetku, výživného a rozdělení dětí. Soud často taky není blbec a rozezná upřímnou výpověď od profi keců advokáta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 09:05

Nojo, dokonce jsem našel aspoň nějaké vzory. To víš, když to člověk nikdy nepotřeboval, tak se radši zeptá. To není jako přeprogramovat cncéčko nebo nahodit strop maltou. To dělám častěji:D

Od: myse®
Datum: 18.01.13 09:25
avatar

souhlasím. Vždycky jsem řešila soud bez právníka (rozvod a výživné - bohužel několikrát)

chce to se na to trošku připravit, mít papír a tužku sebou a používat hlavu. A být vstřícný rozumnému kompromisu.

doplněno 18.01.13 09:27:

Jestliže jste došli do té fáze, že jste pevně rozhodnutí že to nejde jinak, sepište žádost a navíc i dohodu - o péči o děti, o výši výživného a rozdělení majetku. S tímhle budte mít soud hotov za 15 min a nebude se nic rozebírat.

když budete mít štěstí, rozvedou vás i bez vaší přítomnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 09:36

No, my tak daleko ještě nejsme, ale doufám, že to půjde hladce. Jen mám takový zvláštní pocit. Něco jako když člověk ve škole udělal šílenej průšvih a čekal, kdy se to provalí.

Datum: 18.01.13 10:54
avatar

Láďo, pokud se s manželkou na všem dohodnete, pak opravdu advokát potřeba není. Žaloba na rozvod se podává k příslušnému soudu bydliště odpůrce (ty budeš navrhovatel). Soudní poplatek se zvedl, cena je 2.000,- Kč. Jak bylo již řečeno, nejdříve proběhne řízení o svěření dětí do péče, určení výživného a úprava styku s dítětem. Poté proběhne rozvodové řízení. Pokud jste dohodnuti na vyrovnání majetku, je to celkem i rychlá záležitost. Žalobní návrh si zvládneš napsat dle vzoru sám. Advokáta si většinou berou lidé, kteří nejsou schopni se dohodnout a mají mezi sebou rozepře jak ohledně dětí, tak majetkové. Zvaž, jestli je vaše manželství opravdu tolik narušené, že nemůže fungovat dál...

doplněno 18.01.13 11:27:

Tomu rozumím, řešíme toto s lidmi neustále. Pokud to jde, snažíme se usmířit..Tam, kde jsou děti, to není nikdy jednoduché rozhodnutí. Ale někdy stačí s lidmi probírat situaci v klidu a podaří se manželství třeba zachránit. Proto jen doporučuji nedělat žádná ukvapená rozhodnutí. Kdybys potřeboval, ozvi se třeba vnitřní poštou...Pěkný den.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 11:09

Neboj se, zvažuju v podstatě 19 hodin denně (zbytek prospím). Taky se mi po 21 letech nechce, ale člověku nějak jednou dojdou síly.

Od: andrea1*
Datum: 18.01.13 10:42

Práce u soudu byla moje první štace po skončení školy a to jak na trestním ,tak občanskoprávním. Odtud vím, že právník při rozvodu je zbytečnost a vyhozené peníze. Jinak co blbneš? Všude jsou v manžeství krize. Nebo máš nějakou dvacítku? Ale to aby jsi měl majlant abys jí za to stál.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 10:46

Ne, opravdu, dvacítka mi nehrozí. Chodíš sem dost dlouho, abys věděla, že jsem přesvědčením proti nevěře.

Datum: 18.01.13 11:14

Jinak k dotazu, ja pockal, az bude detem 18, odpoledne sem napsal navrh na vyporadani majetku, rovnou sem nalozil byvalou do auta, dojeli jsme k notarum na mestskem urade, tam se to jenom u nich podepsalo, oni overili podpisy, druhy den bylo prvni stani u soudu, soudkyne precetla zadost o rozvod, pak navrh na vyrovnani majetku a za 3 minuty bylo hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 18.01.13 13:27
avatar

Láďo, nespěchejte, není kam. Nechte problém uzrát (mi to trvalo skoro rok) a dokud si nebudete 100%ně jistý, že je to dobré rozhodnutí, tak nic nedělejte. Nenechte se k tomu "přemluvit" kamarády nebo dostrkat "dobrými radami". Opravdu počkejte, až to budete mít v hlavě naprosto srovnané a teprve potom něco sepisujte.

Tušení a pocity - jsou sice dobrá připomínka že něco není v pořádku, ale ne důvod k unáhleným krokům.

"Netlač řeku, teče sama..."

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 13:59

Děkuju, ale neboj, nespěchám, podobné věci zásadně neprobírám s kamarády ani nikým jiným (už tahle otázka mi dala zabrat) a rovnám si to. Někde jsem prostě začít musel.

Od: andrea1*
Datum: 18.01.13 16:10

Ano, nějaký pátek tady jsem. A všimla jsem si, že seš poslední dobou mrzout. Snad to od tebe neschytám, více méně nic mi do toho není, ale jsme na poradně a já radím ráda. Nedávno v jednom příspěvku slečny, která studovala medicínu a chtěla dělat mužovi doma služku a nic víc, jsi se manželky zastal, že seš rád, že nemáš doma rohožku a že máš ženu takovou jaká je atd. A nyní tohle? Také jsi na sebe prozradil , že denně vypiješ až 8 kafí a vykouříš 30 cigaret za den. Mně by to na mužovi vadilo. Nevztahuj to na sebe, ale nemá cenu se s ženskou hádat. V podstatě je to jednoduché. Tvoje žena nemůže být přece tak špatná, když jste spolu už takovou dobu. Sám víš, co jí udělá dobře a co ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 17:50

Ale já neřekl, že se hádáme. Nevidím důvod, proč bys to ode mě měla schytat, tvůj názor respektuju, i to k této poradně patří.

Datum: 21.01.13 19:07
avatar

Dobre vam rozumim taky mam ten problem clovek proste citi ze vsechno neni v poradku s manzelkou si pomalu nemam co rict chodi pozde domu nekdy proste neprijde ze prespala u kamaradky kazdy mame jine zajmy ona se rada bavi a ja jsem spis u deti hdne pracuji a zajimam se o sve remeslo coz ji moc nezajima ,nejhorsi je ze s ni mam tri deti takze dokud to nejak pujde budu s ni,uz kvuli detem.dost se hadame neni to s ni jednoduche

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.