Platba sociálního pojištění

Od: Datum: 28.05.12 07:46 odpovědí: 4 změna: 28.05.12 19:14

Zajímalo by mě, zda osoba, která není zaměstnána ani není OSVČ, musí platit sociální pojištění. Mám za to, že stačí hradit zdravotní pojištění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tomasgulas
Datum: 28.05.12 08:12

Sociální si platit nemusíte. Jen zdravotní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.12 18:46
avatar

Sociální pojištění ve Vámi uvedených případech není povinné. Jen je třeba mít na paměti, že doba, po kterou se pojištění neplatí, nemůže být uznána jako pojištěná doba pro nárok na důchod a samozřejmě ani v případě onemocnění nebo těhotenství není nárok na nemocenské dávky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 28.05.12 19:03

Pokud není nutný jednou důchod..., tak ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.12 19:14
avatar

Většina lidí při slově "důchod" myslí na starobní důchod, který je pro mladší lidi v nedohlednu a pro nás starší se vzdaluje mílovými kroky. Ale život není peříčko a vlastně už za okamžik se může stát nehoda, úraz, těžká nemoc a vznikne potřeba důchodu invalidního. A pro nárok na inv.důchod je potřeba mít v předchozí době před žádostí určitý počet roků pojištěných. Jinak, i když bez rukou, bez nohou a s hlavou v kapse, uznán komisí plně invalidní, bude občan bez nároku na výplatu důchodu, protože nesplní podmínku pojištěné doby.

(Vím, že je jiná terminologie - plně invalidní = třetí stupeň invalidity, ale nezvykla jsem si na ni a jde mi na nervy. Plný a částečný inv.důchod - jasné a přehledné.)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.